Jana Š.1
07.10.10,09:46
nevie niekto poradiť? - minulý rok som poberala rodičovský príspevok, ale od júna t. r. ho už nepoberám - ráta sa suma vyplateného príspevku do príjmu za minulý rok k výpočtu výšky štipendia - aj keď prakticky môj súčasný príjem je nižší?
totižto, neviem akým spôsobom - mám dve dcéry VŠ - jednej priznali 80€ a druhej 150?!
Ďakujem
paaataaa
07.10.10,16:14
a v sucasnosti mas ake prijmy?..pokial poberas dochodok alebo davky v hmotnej nudzi ci podporu......berie sa tvoj sucasny stav...ale ak pracujes alebo si na urade..no nic nepoberas..berie sa tvoj minulorocny prijem :)
a kolko rokov maju tvoje dcery? inak o tomto som uz pocula..ze dvaja surodenci..a rozdielne stipko...treba sa ozvat...kamoske sa to stalo..jej nejaky prijem dvakrat vyratali..a preto jej vyslo nizsie stipko nez jej sestre :)
Jana Š.1
08.10.10,04:23
ďakujem, pracujem na úrade
minulý rok im to vyšlo tiež rozdielne, ale volali si pracovníčky študijných, vraj tam niečo zabudla odrátať, tak nakoniec to vyššie znížili, tak teraz do toho nechceme šparkať, aby sa to neopakovalo
dcéry majú 22 a 21, ale ja som samoživiteľ a mám ďalších 5 detí....
takže keď robím, tak nepomôže potvrdenie, že už to nepoberám.. dobre, to som chcela vedieť. Ešte raz vďaka.
Jana
paaataaa
08.10.10,04:42
nie je zaco :)..a kedze pracujes, tak musis dokladovat cely minuly rok..je to blbe, ze aj ked rodicovsky uz neberies, budu ho ratat no...ale ak das k tomu doklad, ze od kedy do kedy si ho poberala..mozno ho ta pracovnicka nebude ratat...ale co som si studovala veci okolo toho, nic o tomto som tam nenasla
noo..len aby sa potm nestalo, ze vam domov pride papier, ze pracovnicky sa pomylili a mate im peniaze vratit....
Jana Š.1
08.10.10,04:48
no veď o to ide - ja som preventívne to potvrdenie, že už ho od júna nepoberám - dala obidvom, ale myslím, že jedna to akceptovala, druhá nie - ozaj do toho radšej nešparkať - inak tých potvrdení treba - to sú iné kvantá, hlavne, keď to máš komplikované všelijakými rozsudkami o výživnom, potvrdenia zo škôl, aj rodný list tej malej, daňový úrad, prídavky.....no hrúza!
ešte, že som starý úradník
ešte raz ďakujem
paaataaa
08.10.10,06:42
ved ja tiez studujem na VS..rodicia rozvedeni.....otec nezvestny...to clovek tolko papierov musi vybavit a poslat...a aj tak stale volaju, ze im daco chyba heh :D....nie je zaco :)