miska117
07.10.10,11:05
Mám taký problém a neviem ako na to. Manžel v minulom roku bol sprostredkovateľ poistenia a nakoľko mal malý príjem, nepodal ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Viem, že ho mal podať, ale čo robiť teraz? Dať ho dodatočne alebo vôbec. Problém je v tom, že ho zdravotná poisťovňa nakoľko sa ZP zlučovali neeviduje ako szčo, aj keď doklad o oznámení mám. Opätovne ho prihlásiť do novej poisťovne a dať ročné zúčtovanie zp?
Ďakujem za odpoveď.
Kvaka
11.01.11,08:02
V zbierke vyšla novela vyhlášky k ročnému zúčtovaniu ZP aj s prílohami pre zúčtovanie za rok 2010.
Kvaka
22.01.11,11:48
Mám taký problém a neviem ako na to. Manžel v minulom roku bol sprostredkovateľ poistenia a nakoľko mal malý príjem, nepodal ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Viem, že ho mal podať, ale čo robiť teraz? Dať ho dodatočne alebo vôbec. Problém je v tom, že ho zdravotná poisťovňa nakoľko sa ZP zlučovali neeviduje ako szčo, aj keď doklad o oznámení mám. Opätovne ho prihlásiť do novej poisťovne a dať ročné zúčtovanie zp?
Ďakujem za odpoveď.
Napíš, ako si dopadla, lebo mám syna, ktorému sú zákony niekedy ukradnuté, a nedávno mi oznámil, že má zaplatiť pokutu, lebo mal za rok 2009 vykonať ročné zúčtovanie ZP a neurobil. Nevedel o tejto povinnosti, v polovičke decembra 2009 ukončil PP dohodou aj s odstupným, a od polovice decembra bol zamestnaný už u iného zamestnávateľa. U pôvodného mal maximálny VZ, len v decembri mal samozrejme u obidvoch nižší VZ, aj keď spolu za december mal maximálny VZ. Aspoň tak mi to povedal. Myslel si, že nemá túto povinnosť. Takže poisťovne určite pokutujú, ak zistia porušenie zákona.