Jeremi
07.10.10,11:05
Zdravim mam predajnu kde chodia koncovi zakaznici ale aj ludia s velkoobchodu.
Zaujimalo by ma ako to je s cenovkami pri tovare mozem mat pri vystavenom tovare na cenovke vacsim pismom cenu bez dph ako cenu s dph?

Je na to nejaky zakon ktory toto upravuje ked ano viete mi poradit aky aby som si to vedel precitat a pozriet?

Dakujem za pomoc uz som hladal ale nic neviem najst
blavaciko
07.10.10,13:41
zakon na to myslim nie je, ale ak ti chodia koncovi zakaznici, mohli by na to zle reagovat
profesional
08.10.10,02:31
V pripade ze tam chodia aj koncovi zakaznici, tak v pripade ak ceny bez dph budu vyrazne vacsim pismom ako tie z DPH, moze to Obchodna inspekcia vyhodnotit ako poskodzovanie spotrebitela.
Jeremi
13.10.10,10:48
hmm no je to tak 50:50 koncak a velkoobchod

je na to aj nejakí zákon ktorý presne niečo take hovori ze mi ma može obchodná inšpekcia robiť problém
profesional
14.10.10,06:51
Zakon je v tomto pomerne vseobecny. Takze je to skor na tom ako si ho Obchodna inspekcia vysvetli. Ale ak budu ceny velkoobchodne a maloobchodne resp. bez DPH a s DPH rovnako velke tak to bude OK. Ide tu o to ze maloobchodne by spravisla nemali byt mensie (to su tie s DPH) ako tie bez DPH.
Mária.K.
28.10.10,14:46
Ja si myslím, že uvádzanie cien bez DPH pôsobí na zákazníka, ktorý nepozná mechanizmus fungovania zákona o dani z pridanej hodnoty, ako klamlivá reklama.
Dôvody:
- Bez ohľadu na skutočnosť, či zákazník je alebo nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, musí za tovar, ktorý nakúpi od platiteľa DPH zaplatiť cenu vrátane DPH.

- nie každý platiteľ DPH má nárok na odpočet DPH zo všetkých nákupov (napr. dodávka k plneniam oslobodeným od dane).

Už sa mi stalo, že jeden môj klient ma presviedčal o existencii istej predajne kde pôjde nakúpiť, lebo mu v nej predajú tovar bez DPH. Mala som dosť práce, aby som ho presvedčila, že tovar musí nakúpiť s DPH, zaplatiť cenu s DPH a následne uplatniť odpočet ako pri nákupe od ktoréhokoľvek iného platiteľa DPH.