Daduľa
07.10.10,13:26
Zamestnanci na ČS PHM majú v zmulve že raz ročne dostanú od zamestnávateľa tričká a mikiny. Môže sa tento výdavok považovať za daňový ako pracovný odev a odpočítať si DPH?? Na tričkách aj mikinách je logo ČS.
Tweety
07.10.10,12:21
Zamestnanci na ČS PHM majú v zmulve že raz ročne dostanú od zamestnávateľa tričká a mikiny. Môže sa tento výdavok považovať za daňový ako pracovný odev a odpočítať si DPH?? Na tričkách aj mikinách je logo ČS.
ÁNo, pracovné oblečenie je daňovým nákladom s nárokom na odpočet dph.
Daduľa
07.10.10,12:39
Ďakujem veľmi pekne, a pre informáciu aj pre ostatných našla som pokyn vo Finačnom spravodaji ohľadom posudzovania výdavkov na pracovné oblečenie FS 4/1998.
Ďakujem ešte raz pekný zvyšok dňa všetkým!
Brouk
06.09.11,05:36
Sme s.r.o., ale nemáme zamestnancov, ale práce pre nás vykonávajú
živnostníci. Môžeme pre nich nakúpiť montérky s logom našej firmy, a dať si
ich do nákladov, alebo ich predať živnostníkom?
Brouk
07.09.11,11:48
Prosím nemá nikto tento problém?!
tictac7
07.09.11,12:16
ak pracujú na živnosť, nie sú zamestnanci, nedostávajú mzdu, ale vystavujú si faktúry a tie im uhrádzate - ide teda čisto o odberateľsko-dodávateľský vzťah. Keďže nie sú zamestnanci, nemajú od vás nárok dostávať ochranné pracovné pomôcky - teda ak by ste ich kúpili a dali by ste im ich, pre vás to nemôže byť náklad ovplyvňujúci základ dane. Ak však takéto montérky kúpite a tieto následne predáte týmto živnostníkom (aj bez vášho zisku, ak na nich nechcete zarábať), bude to pre vás riadny výnos, vrátane DPH - ak ste platcom a teda aj riadny náklad.
Tweety
07.09.11,12:17
Sme s.r.o., ale nemáme zamestnancov, ale práce pre nás vykonávajú
živnostníci. Môžeme pre nich nakúpiť montérky s logom našej firmy, a dať si
ich do nákladov, alebo ich predať živnostníkom?
Môžeš, budú to tzv. reklamné predmety, ale máš aj druhú možnosť, montérky prefakturovať.
Brouk
07.09.11,13:26
Lenze rekl. predmety môžeme len do 16,60EUR a monterky boli drahsie!
Tweety
07.09.11,13:27
Lenze rekl. predmety môžeme len do 16,60EUR a monterky boli drahsie!
Ok. Tak potom Ti ostáva len to, že ich prefakturuješ živnostníkom.
palčo
04.10.11,18:46
Nenašiel som nič priliehavejšie, nuž mám jednu otázku: dcéra pracuje vo firme, kde od nich (zamestnancov) vyžadujú, aby mali oblečené blúzky určitej farby, ktoré si kupujú. Má na to zamestnávateľ právo, keď im na oblečenie neprispieva?
ego.mc
04.10.11,19:11
Nie je to zakázané, takže má.
palčo
04.10.11,19:28
Ale toto som nechcel počuť, vlastne čítať. Aj tak vďaka.