calawen
07.10.10,15:46
Klient zrušil registráciu pre DPH, posledné zdaňovacie obdobie mal 2Q 2010 - priznanie bolo podané riadne a všetky záväzky z titulu DPH vyrovnané.

Teraz mi spolu s dokladmi za 3Q priniesol aj dva bločky za nákupy spadajúce do 2Q - suma DPH je do 3 EUR. Má kvôli tak nízkej sume podať dodatočné DPH?
rodina1
07.10.10,13:59
Klient zrušil registráciu pre DPH, posledné zdaňovacie obdobie mal 2Q 2010 - priznanie bolo podané riadne a všetky záväzky z titulu DPH vyrovnané.

Teraz mi spolu s dokladmi za 3Q priniesol aj dva bločky za nákupy spadajúce do 2Q - suma DPH je do 3 EUR. Má kvôli tak nízkej sume podať dodatočné DPH?
Osobne by som kvôli takej nízkej sume DDP nepodávala.
Veď zákon o dani z pridanej hodnoty hovorí o tom, že daňovník si môže uplatniť odpočet DPH a nie, že musí.
(§ 49 ods. 1 a 2, § 51 zákona o DPH)
Milan Benka
07.10.10,14:03
Klient zrušil registráciu pre DPH, posledné zdaňovacie obdobie mal 2Q 2010 - priznanie bolo podané riadne a všetky záväzky z titulu DPH vyrovnané.

Teraz mi spolu s dokladmi za 3Q priniesol aj dva bločky za nákupy spadajúce do 2Q - suma DPH je do 3 EUR. Má kvôli tak nízkej sume podať dodatočné DPH?


Osobne by som kvôli takej nízkej sume DDP nepodávala.
Veď zákon o dani z pridanej hodnoty hovorí o tom, že daňovník si môže uplatniť odpočet DPH a nie, že musí.
(§ 49 ods. 1 a 2, § 51 zákona o DPH)

V takomto prípade tá DPH by mal byť nedaňový náklad.
rodina1
07.10.10,14:06
... s tým súhlasím
calawen
07.10.10,16:22
Ďakujem za odpovede, po konzultácii s klientom bolie tieto 3 bločky úplne vyhodené - ani do účtovníctva to nejde (jeho rozhodnutie) :rolleyes: