anbu
07.10.10,16:52
Dobrý deň, prosím vás kde si mám dať prekontrolovať výplatnú pásku.
Keď som si to prerátala, vyšiel mi tam dosť veľký rozdiel. Ďakujem
Tweety
07.10.10,14:54
Dobrý deň, prosím vás kde si mám dať prekontrolovať výplatnú pásku.
Keď som si to prerátala, vyšiel mi tam dosť veľký rozdiel. Ďakujem
http://www.financnik.sk/financie.php?did=vypocet-mzdy
anbu
07.10.10,14:58
Ja som si to týmto spôsobom prerátala. Ide o to, že robíme 12-hod smeny a neviem či nám správne rátajú odpracované hodiny a všetky príplatky.Máme hodinovú mzdu.
ivka70
11.10.10,07:04
Ja som si to týmto spôsobom prerátala. Ide o to, že robíme 12-hod smeny a neviem či nám správne rátajú odpracované hodiny a všetky príplatky.Máme hodinovú mzdu.

To si treba preverit so mzdarkou.
Ziadny SW ti neprepocita, ci mas spravne zadany pocet hodin a hodinovu sadzbu, SW prekontroluje odvody a dane, ale hodiny dava mzdarke zvycajne nadriadeny, takze tym smerom sa treba pytat.
Ak pojdes za mzdarkou, musi ti objasnit, z akych udajov vychadzala, ked tvoje su ine.
anbu
11.10.10,08:37
Volala so mzdarke, ale nechápala prečo sa ozývam, a prečo chcem príplatky za sviatok, nočné a nadčasy. Ona to tok robí od roku 2007 a nik sa nesťažoval iba ja. Že som nejaká múdra a ak sa mi nepáči, tak sa to dá riešiť ináč.
mzdarka renca
11.10.10,09:12
Volala so mzdarke, ale nechápala prečo sa ozývam, a prečo chcem príplatky za sviatok, nočné a nadčasy. Ona to tok robí od roku 2007 a nik sa nesťažoval iba ja. Že som nejaká múdra a ak sa mi nepáči, tak sa to dá riešiť ináč.

na všetko uvedené máš nárok, to, že to ona tak robí od roku 2007 (zaujímavý argument) a ešte sa vyhráža je z jej strany neskutočná drzosť.

PS: len aby zamestnávateľ neriešil ju, ak nevie, na čo má zamestnanec zákonný nárok, len pozor na to, aby to nebolo na zamestnávateľov príkaz, toto by som si overila priamo u neho.
anbu
11.10.10,10:25
Ale ako mám postupovať ak to robí so súhlasom zamestnávateľa?
ivka70
11.10.10,11:42
Ale ako mám postupovať ak to robí so súhlasom zamestnávateľa?

Mozes sa obratit na Inspektorat prace.
Mozes zmenit zamestnavatela.
alebo aj oboje jedno za druhym :(.