derek191919
07.10.10,17:43
Dobrý deň, zaujímalo by ma, či môžem voliť v komunálnych volbách aj niekoho z iného obvodu ako bývam, alebo možem iba zo svojho? Priklad: V mojom obvode č.5 sa volia 4 komunálny poslanci, tak zaškrknem zo 16 kandidátov v tomto obvode 1 až 4 kandidátov, ale chcel by som voliť kandidáta aj z iného obvodu, ale nie už za svoj obvod ale za ten ktorý kandiduje, je to možné? Lebo v zákone som to hľadal a je to tam tak napísané, že mi to z toho jasné nieje. Ďakujem velmi pekne sa odpovede.
derek191919
11.10.10,15:52
Prosím Vás, neviete mi nikto poradiť v mojom dotaze?
ivka70
11.10.10,16:01
Podla mna to nie je mozne, volis si zastupcu svojho obvodu a mozes vyberat len z kandidatov zo svojho obvodu ...
To je to iste ako ked byvas v Kosiciach, tak nemozes volit primatora v Banskej Bystrici ...
derek191919
11.10.10,17:26
No hej, ja si tiež myslim to čo pišeš, ale nikde v zakone o volbach som to nenašiel a jedni mi hovoria tak, druhí tak, tak som chcel niekoho, kto to vie na 100%.
ivka70
12.10.10,04:49
No hej, ja si tiež myslim to čo pišeš, ale nikde v zakone o volbach som to nenašiel a jedni mi hovoria tak, druhí tak, tak som chcel niekoho, kto to vie na 100%.

Zákon SNR č. 346/ 1990 Zb. o voľbách do orgánov samosprávy obcí (http://www.minv.sk/?volby-oso2010&subor=28297) definuje jasne vytvaranie volebnych okrskov, o nominaciu kandidatov do volebnych okrskov a o volicovi, ktory voli vo volebnom okrsku , kde ma trvaly pobyt.
Neexistuje moznost volit inde, nie je moznost volebneho preukazu a v miestnoszi dostanes len mena kandidatov kandidujucich bv tvojom volebno mokrsku.
Takze zo zakona je to jasne, ze volit mozes len toho, kto kandiduje tam, kde volis.