bobotova
07.10.10,20:19
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť:

sme správcovia bytov, spoločnosť s ručením obmedzeným. Jedna bytovka v našej správe ( všetky byty sú v súkromnom vlastníctve), si dala vymeniť okná, pri tom vznikol kovový odpad, ktorý sa rozhodla bytovka predať do kovošrotu a keďže my sme ich zástupcovia, tak my sme vystavili faktúru pre ten kovošrot akože to predávame my. Mňa teraz zaujíma, čo s tým príjmom za ten kovošrot, vlastníci bytov sa rozhodli, že to bude príjem do Fondu opráv, ale mňa zaujíma či by sme im to nemali zdaniť zrážkovou daňou, alebo čo s tým? Bola by som rada keby ste mi niekto venoval čas.
Ďakujem.
durisovad
07.10.10,18:34
Podla mojho nazoru, ak ste s.r.o., netreba platit zrazkovu dan, kedze prijem zo srotu nedavate ziadnej fyzickej osobe. Zaradila by som to do vynosov s.r.o.
bobotova
07.10.10,19:06
Podla mojho nazoru, ak ste s.r.o., netreba platit zrazkovu dan, kedze prijem zo srotu nedavate ziadnej fyzickej osobe. Zaradila by som to do vynosov s.r.o.
No ale to nebude príjmom spoločnosti, ale príjem tej bytovky. Ja som chcela tú faktúru zaúčtovať takto:
vystavená fa: 311/378
úhrada na BÚ bytovky( nie na BÚ spoločnosti): 221/311
prevod na FO-ID: 378/475
durisovad
07.10.10,19:27
Bytove spolocenstva sa zrejme uctuju inaksie, ako bezne s.r.o., takze pockaj na skusenejsich, co ti poradia. Ja som este nic take neuctovala, takze moja rada nemusi byt dobra.