lijana1
07.10.10,19:24
dcera po ročnej prestavke začala študovať na vysokej škole dennou formou. ake podklady mam dodať mzdárke? je potrebná aj písomná žiadosť?
Lubo44
07.10.10,17:29
To záleží od mzdárky, čo vyžaduje ale v podstate by jej mala stačiť kópia rodného listu a potvrdenie o návšteve školy.
drobeceva
07.10.10,17:53
To záleží od mzdárky, čo vyžaduje ale v podstate by jej mala stačiť kópia rodného listu a potvrdenie o návšteve školy.
len doplním...vo vyhlásení uviesť, od kedy nastala zmena -kedy žiadaš o vyplácanie DB. Ak už bol vyplácaný DB a RL z-ľ má, nie je potrebný nový.
uct2007
07.10.10,18:00
Poraďte prosím či myslím dobre:
zamestnanec mi doniesol potvrdenia o návšteve školy s rodnými listami. S matkou detí je zosobášený, ale nie je otcom jej detí.Žiada ma o vyplatenie DB, hoci som mu tvrdila,že nemá na to nárok.
Matka si nemôže uplatniť DB lebo je nezamestnaná.
Lubo44
07.10.10,18:08
Poraďte prosím či myslím dobre:
zamestnanec mi doniesol potvrdenia o návšteve školy s rodnými listami. S matkou detí je zosobášený, ale nie je otcom jej detí.Žiada ma o vyplatenie DB, hoci som mu tvrdila,že nemá na to nárok.
Matka si nemôže uplatniť DB lebo je nezamestnaná.

§ 33
Daňový bonus

(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

(2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)

Takže zo zákona vyplýva, že má nárok na daňový bonus.
drobeceva
07.10.10,18:11
áno, nárok má
uct2007
07.10.10,18:20
hm, tak som myslela zle. Tuším musím častejšie "oprášiť" zákon o dani a viac študovať. ĎAKUJEM
veronikasad
07.10.10,20:13
hm, tak som myslela zle. Tuším musím častejšie "oprášiť" zákon o dani a viac študovať. ĎAKUJEM
DB mu môžeš doplatiť v RZD, ak splní podmienku príjmu
lijana1
08.10.10,13:23
To záleží od mzdárky, čo vyžaduje ale v podstate by jej mala stačiť kópia rodného listu a potvrdenie o návšteve školy.
Ked som požadované podklady dodala k 7.9. kedy sa vyplatí prvýDB.Vo výplate za september alebo až za oktober?
veronikasad
08.10.10,13:33
Ked som požadované podklady dodala k 7.9. kedy sa vyplatí prvýDB.Vo výplate za september alebo až za oktober?
DB za september v septemborovom výplatnom termíne. Ak žiada aj doplatenie za predchádzajúce mesiace, to je možné až v RZD (preplatok dostane do konca apríla nasl.roku).