Anika 7
08.10.10,06:49
Ahojte,mam jednu otazočku,,,ked spravim dennu uzavierku musim k nej vypisovat aj prijmový pokladničný doklad alebo mi to stači nalepiť do pokladničnej knihy a zaučtovať do účtovníctva?
ewita888
08.10.10,06:57
buď si ofoť dennú uzávierku, alebo sprav PPD.. niečo v pokladni založené mať musíš..
Anika 7
08.10.10,07:01
Dakujem....ako ja ich vypisujem len sa mi to zda byť cudne kedže ta denna uzavierka je zapisana a nalepena v knihe pokladnici a este aj ppd....
JankaO
08.10.10,07:04
Ako PPD ti slúži denná uzávierka, obsahuje predsa všetky údaje o príjme.
Anika 7
08.10.10,07:10
ako jasne, ale kedže ju lepim do knihy pokladnice tak som chcela vediet či mam vypisovať ppd, ktorý založím k ostatným PPD
Anika 7
08.10.10,07:44
tak mam alebo nemam vypisovať tie príjmové pokladničné doklady,,,,
JankaO
08.10.10,08:36
tak mam alebo nemam vypisovať tie príjmové pokladničné doklady,,,,
Netreba.
Zita5
08.10.10,08:44
Dakujem....ako ja ich vypisujem len sa mi to zda byť cudne kedže ta denna uzavierka je zapisana a nalepena v knihe pokladnici a este aj ppd....

Je síce nalepená v Knihe registračnej pokladnice , ale ja osobne mám vypísaný aj PPD, ktorý sa dá odkontrolovať s Knihou registračnej pokladnice .Ja tieto uzávierky nefotím .
Zita5
08.10.10,08:48
§ 10
Účtovný doklad
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uctovnictve-ucinnost-od-01-01-2009-a.html#hore)

(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.

(2) Účtovná jednotka je povinná vyhotoviť účtovný doklad bez zbytočného odkladu po zistení skutočnosti, ktorá sa ním preukazuje, a to tak, aby bolo možno určiť obsah každého jednotlivého účtovného prípadu spôsobom podľa § 8 ods. 5.


Páska z RP z dennej uzávierky rozhodne nie je účtovným dokladom, z uvedeného dôvodu PPD je potrebné vypísať .

To je môj názor .
Lubo44
08.10.10,09:01
Myslím, že to nie je žiadny problém. Tú uzávierku treba tak či tak zaúčtovať ako príjem do pokladne. Po zaúčtovaní každý program dokáže vytlačiť PPD a netreba nič vypisovať ručne. Potom pri kontrole stačí k dokladom z pokladne priložiť pokladničnú knihu RP.