olivin
08.10.10,13:14
Zatial mame tuto ponuku:

Cena zimných plechových kompletov s rozmerom 185/55 R15 82 T, pneumatiky Matador MP59 alebo Barom Polaris 2 za 4 ks (obuté, vyvážené) 439 €.

Bude to nase prve auto, Skoda Roomster, takze nemame skusenosti, plus sme netechnicke typy a o autach toho vieme malo.

Taktiez, kde by sme zohnali originalne Skoda puklice za rozumnu cenu. Tie by isli na zimnu sadu. Na letnych budu disky z lahkych zliatin a predpokladam, ze pojdu dole s letnymi kompletami. :confused:

Vopred vdaka za kazdu reakciu.
misomiso
08.10.10,11:16
Ak chces kupovat Barum Polaris, mozes pokojne nechat aj letne. Vydrzia ti jednu zimu, potom guma stvrdne a mozes sa na nich sankovat.
najag
08.10.10,11:23
Myslim si, ze existuju ovela kvalitnejsie zimne pneumatiky, staci si pozriet testy. A samozrejme k tomu disky, aby sa neprezuvali kazdy rok.Najma ak je to vase prve auto, takze asi aj zimne skusenosti nebudu prilis velke, tak by som kvalitu nepodcenoval, pretoze Vas moze diskvalifikovat prvy vacsi smyk na snehu.
olivin
08.10.10,11:24
Dik za odpoved. Nebol to nas vyber, ponuka prisla s oznamenim o dodani nasho noveho auta. Vies mi dat tip na dobre pneumatiky, dobry pomer kvality a ceny?
truch
08.10.10,11:25
Teraz hlásili na Exprese, že máš sledovať, v ktorom meste je Matador auto, že budú predávať s veľkou zľavou a dokonca môžeš tie pneumatiky aj vyhrať:)
Lubo44
08.10.10,11:25
skús:

www.pneucom.sk (http://www.pneucom.sk)

www.najpneu.com (http://www.najpneu.com)

www.nejlevnejsipneu.cz/sk/pneumatiky.php?druh=1&gclid=CIrggL6hw6QCFQo65QodDU0BjA (http://www.nejlevnejsipneu.cz/sk/pneumatiky.php?druh=1&gclid=CIrggL6hw6QCFQo65QodDU0BjA)


Obchodov je veľa, treba prejsť, porovnať a vybrať si.
olivin
08.10.10,11:31
chlapi poradte aspon nejake odporucane, dobre zimne pneumatiky, PROSIM ;)
Laco-monter
08.10.10,11:33
Ja nakupujem letné aj zimné pneu v Matador Pneuservise a dosiaľ som bol vždy spokojný.

Stále majú nejakú akciu a vždy vedia zohnať požadovaný rozmer.

Zimné pneu používam MP 58 , na snehu a v brečke majú vynikajúci záber

a letné pneu Matador Stella MP 15.
globalpartner
08.10.10,11:35
Dik za odpoved. Nebol to nas vyber, ponuka prisla s oznamenim o dodani nasho noveho auta. Vies mi dat tip na dobre pneumatiky, dobry pomer kvality a ceny?

Mám dobru skúsenost s najlevnejsipneu.cz napr. Vredestein Shovtrac 3 /Vítaz testu ADAC v cene 78,1 EUR s DPH
Ak ste plátca DPH pošlu bez DPH takze cena bude mensia + doprava na Slovensko zdarma
Laco-monter
08.10.10,11:39
chlapi poradte aspon nejake odporucane, dobre zimne pneumatiky, PROSIM ;)


Záleží od váhy auta a od výkonu motora.

Pre najľahšie a najslabšie auta /felicia a podobné auta/

postačí aj protektor z baumaxu za 25 € , v akcii.

Pri ťažších autách by som neriskoval.

Tam by som obul napríklad Sava, Fulda, Kleber,Continental či Uniroyal.

pre naročnejších snáď Hakkapelita Nokia, či Michelin Snowtrac , alebo Good Year, ale tam preplácate aj za značku.
olivin
08.10.10,11:49
Dik vsetkym

Ide o Skoda Roomster, 1.2 TSI, 77kW, vykon 105 koni
Laco-monter
08.10.10,12:03
napr. www.ortuseu.com (http://www.ortuseu.sk)

je to obchod z diskami , elektronmi a pneumatikami.
najag
08.10.10,12:08
Priklad z jedneho testu......
day
08.10.10,12:10
nekupovat cinske, turecke, pakistan = lacne < 50€
ostatne cca > 50€ hore su OK, rozdiel nebadatelny, pre pokojnu, "obycajnu" jazdu stacia urcite.
najag
08.10.10,12:16
Laco-monter
08.10.10,12:49
nekupovat cinske, turecke, pakistan = lacne < 50€
ostatne cca > 50€ hore su OK, rozdiel nebadatelny, pre pokojnu, "obycajnu" jazdu stacia urcite.


Ty si dobrý.....

Kam zaradiť Matadorky po 45 € ????

Medzi turecké a pakistanské ???
marleau
08.10.10,13:35
Jedine Michelin.Čo ušetrím?Zdravie.Škodu na aute.
Laco-monter
08.10.10,13:38
Treba ešte aj prisposobiť jazdu podmienkam a svojim zručnostiam.
day
08.10.10,16:12
Laci dakujem za poctu ;)
ked hovorime o R15 a vyssie pod 50E by som nesiel, mozes mat super auto, ale kontakt s vozovkou zabezpecuju pneu, tam by som nespekuloval

uvedenym krajinam sa ospravedlnujem, aj odtial moze byt kvalitny produkt
olivin
08.10.10,19:36
pomozete mi este prosim s udajmi ako su tieto:185/55 R15??? pre skodu roomster by sme sa mali pohybovat pri akych hodnotach? jazdime primarne male mesto, dialnica pomenej, lokalita zapadne slovensko

ked vidim ocenene pneumatiky tak asi nejde o ceny za komplety??? treba nejako specifikovat aj vyber diskov? su aj v nich kvalitativne rozdiely?
najag
08.10.10,20:11
185 sirka pneumatiky 55 - profilove cislo - vyska / 55 % z sirky / R15 -rozmer - priemer rafku v palcoch
patrixo
08.10.10,21:10
vyzera to jak prieskum trhu zadarmo... dufam ze sa mylim
olivin
09.10.10,07:28
patrixo, skus dovysvetlovat, prosim ... hoci sa pneumatikam naozaj nerozumiem, vo vseobecnosti nemam problem s komprehenciou, no tvojej poznamke fakt nerozumiem
pivko
10.10.10,03:22
chlapi poradte aspon nejake odporucane, dobre zimne pneumatiky, PROSIM ;)
Nokian wr g2;) špica;)
globalpartner
16.10.10,15:00
Ty si dobrý.....

Kam zaradiť Matadorky po 45 € ????

Medzi turecké a pakistanské ???

Medzi ruské, pokiaľ viem Matador aj tam má závod:):)
Pri dnesnej globalizácii je tazké zistit pôvod(Volvo-Čína/
seat
16.10.10,16:39
zalezi hlavne od toho kolko si ochotna do pneumatik investovat a samozrejme cim vyssia cena tym kvalitnejsie ale uz niekolko rokov jazdim na matadoroch mp 58 tvojho rozmeru a nemam problem a disky by som mozno skusil zohnat radsej ojazdene su lacnejsie aj ked teba teraz pomaly ale ito zacina uz tlacit cas - musis ratat aj z tym ze dodanie bude nieco trvat - aj ked väčšina predajcov ma na stranke ze maju pneu skladom nemusi to byt pravda a vlani bol problem vobec nejake zimne pneu zohnat - tento rok predpokladaju podobny vyvoj takze mozno budes pritlacena zobrat pneu ktore budu a nie ktore budes chciet
seat
16.10.10,16:40
Medzi ruské, pokiaľ viem Matador aj tam má závod:):)
Pri dnesnej globalizácii je tazké zistit pôvod(Volvo-Čína/

Tie ruske matadory su udajne tazko vyvazitelne, naposledy som zase kupil barumy made in slovakia
iv@n
17.10.10,18:27
Ja nakupujem letné aj zimné pneu v Matador Pneuservise a dosiaľ som bol vždy spokojný.

Stále majú nejakú akciu a vždy vedia zohnať požadovaný rozmer.

Zimné pneu používam MP 58 , na snehu a v brečke majú vynikajúci záber

a letné pneu Matador Stella MP 15.
mp58 sú tie najhoršie gumy aké som mal to nešťastie vyskúšať svojho času na fábii, ani neverím že ich ešte robia, hádam už aspoň zmenili zmes medzičasom, lebo na nich sa šmýkalo pomaly horšie ako na letných.
iv@n
17.10.10,18:33
Záleží od váhy auta a od výkonu motora.

Pre najľahšie a najslabšie auta /felicia a podobné auta/

postačí aj protektor z baumaxu za 25 € , v akcii.

Pri ťažších autách by som neriskoval.

Tam by som obul napríklad Sava, Fulda, Kleber,Continental či Uniroyal.

pre naročnejších snáď Hakkapelita Nokia, či Michelin Snowtrac , alebo Good Year, ale tam preplácate aj za značku.
čo má preboha váha auta a výkon motora spoločné s výberom zimných pneumatík?

jednoznačne nešpekulovať a v prípade celozimnej prevádzky zvoliť osvedčeného výrobcu.
na uvedený rozmer 185/55/r15 sa dá zohnať najlacnejší matador za 54€ a dajme tomu goodyear ultragrip 7+ za 77€, čiže rozdiel na štyroch gumách 92€ a to vám pri kúpe nového auta stojí nad tým rozmýšlať? tie gumy vás držia na ceste.
http://www.pneumatikyexpres.sk/product/pneu?searchObdobie=21&searchWidth=185&searchHeight=55&searchDiameter=R15&searchWeight=0&searchSpeed=0&searchBrand=0&searchTyp=21&submitButton.x=32&submitButton.y=9