quker
08.10.10,15:44
Dobrý deň,
snáď som to tu dobre napísal. Som už viac ako pol roka evidovaný na úrade práce. Z vlastnej vôle od septembra som nastúpil na kurz Sanitár, čo bude trvať rok. Cestujem 30km 2xtýždene do školy a na prax. Jedna známa mi povedal, že ak som nezamestnaný a študujem, tak mám nárok na určitú náhradu od sociálky. Tam som sa bol informovať a oni mi povedali, že to má na starosti úrad práce. Chcem sa opýtať či mám nárok na určitú náhradu, alebo sú nejaké zákony podľa ktorých na toto mám alebo nemám nárok? Idem v pondelok sa poinformovať a chcem byť informovaný vopred, aby ma neodbili slovami, že nemám nárok. Za informácie Vám vopred veľmi pekne ďakujem.
veronikasad
08.10.10,14:27
quker
09.10.10,07:26
však práve to, že to neviem ani ja či sa na mňa to vzťahuje. Chcel som isť z ÚP na iný kurz, ale mi povedali, že musím mať istú robotu, až potom mi to preplatia. Ja na nich, že každý chce už vyučeného a nie aby teraz čakali. Neviete niekto bližšie informácie ohľadom tohto problému, že by som mal mať nárok na príspevok na štúdium, či už z vlastnej vôle, alebo z ÚP?
veronikasad
09.10.10,07:58
však práve to, že to neviem ani ja či sa na mňa to vzťahuje. Chcel som isť z ÚP na iný kurz, ale mi povedali, že musím mať istú robotu, až potom mi to preplatia. Ja na nich, že každý chce už vyučeného a nie aby teraz čakali. Neviete niekto bližšie informácie ohľadom tohto problému, že by som mal mať nárok na príspevok na štúdium, či už z vlastnej vôle, alebo z ÚP?
Podmienky schválenia príspevku som ti priložila. Podrobnú informáciu, týkajúcu sa konkrétneho kurzu, dostaneš len na svojom úrade práce