parosvet
08.10.10,18:41
Dobrý den chcel by som sa spytat ci potrebujem mat zakonnu poistku aj ked auto nevyuzívam lebo som dlhodobo odcestovaný? Mohol by som ju zrusit a následne po návrate si vybaviť novú? Pretoze pracovnícka poistovne tvrdila ze musím auto odhlásit aby som mohol zrusit poistku no dáko sa mi to nezdá. Dakujem za odpovede
buchač
08.10.10,16:54
Dobrý den chcel by som sa spytat ci potrebujem mat zakonnu poistku aj ked auto nevyuzívam lebo som dlhodobo odcestovaný? Mohol by som ju zrusit a následne po návrate si vybaviť novú? Pretoze pracovnícka poistovne tvrdila ze musím auto odhlásit aby som mohol zrusit poistku no dáko sa mi to nezdá. Dakujem za odpovede

Zdá , nezdá ...fakt je to !

Zmluva PZP zaniká z nasledujúcich zákonných dôvodov:
- výpoveďou PZP ku koncu poistného obdobia; výpoveď sa musí dať aspoň 6 týždňov pred jeho uplynutím,
- zánikom motorového vozidla (zošrotovanie),
- zápisom zmeny držiteľa motorového vozidla v evidencii vozidiel (predaj, darovanie vozidla),
- vyradením motorového vozidla z evidencie vozidiel (odhlásenie zo značiek),
- prijatím oznámenia o krádeži motorového vozidla príslušným orgánom,
- vrátením dokladu o poistení zodpovednosti pri motorových vozidlách, ktoré nepodliehajú evidencii vozidiel
- výpoveďou PZP zo strany poistníka, resp. poisťovne po vzniku škodovej udalosti do 1 mesiaca odo dňa oznámenia vzniku škodovej udalosti poisťovateľovi. V takomto prípade je výpovedná lehota 1 mesiac odo dňa doručenia písomného oznámenia vypovedaní poistnej zmluvy druhej zmluvnej strane. Poistenie zodpovednosti zanikne uplynutím tejto lehoty.
https://gamp.sk/pzp_zrusit_zmluvu
marjankaj
08.10.10,17:02
Dobrý den chcel by som sa spytat ci potrebujem mat zakonnu poistku aj ked auto nevyuzívam lebo som dlhodobo odcestovaný? Mohol by som ju zrusit a následne po návrate si vybaviť novú? Pretoze pracovnícka poistovne tvrdila ze musím auto odhlásit aby som mohol zrusit poistku no dáko sa mi to nezdá. Dakujem za odpovede

Je nutné mať auto, keď ho nevyužívaš?:confused:
bubkoch
08.10.10,17:05
jedina moznost je docasne vyrafenie vozidla z evidencie

http://www.finance.sk/poistenie/informacie/pzp/vyradenie-z-prevadzky/
parosvet
08.10.10,17:37
ale ked sa vratim o pol roka tak opat budem no nechce sa mi platit poistku na pol roka zbytocne
misomiso
08.10.10,17:42
jedina moznost je docasne vyrafenie vozidla z evidencie

http://www.finance.sk/poistenie/informacie/pzp/vyradenie-z-prevadzky/

Inak vyrafit ho mozes aj tak, ze s nim narafeš do stlpa.
parosvet
08.10.10,17:43
aj ked auto stoji v garazi?
parosvet
08.10.10,17:56
a co mi hrozí ked zrusim poistku a auto necham doma bez odhlasenia? teda nikoho neohrozim
bubkoch
08.10.10,18:01
a co mi hrozí ked zrusim poistku a auto necham doma bez odhlasenia? teda nikoho neohrozim

po navrate domov najdes v schranke obalku s tucnym sekom od obvodneho uradu ... a predvolanie zo sudu ...
parosvet
08.10.10,18:17
až tak no zvlastne to vymysleli, dnes musi platit clovek aj za to co nevyuziva a nikoho neohrozuje, no nic dakujem za odpovede a tu poistku si radsej necham
misoft
09.10.10,21:42
Každé motorové vozidlo, ktoré má pridelené EČV (Evidenčné Číslo Vozidla) musí byť zo zákona povinne poistené. Je však možnosť tzv. dočasného vyradenia vozidla z evidencie (na mesiac, pol roka, rok - ako si určíš) na DI. Je na to tlačivo, vypíšeš, donesieš tabuľky a je to. Zároveň potom oznámiš poisťovni to dočasné vyradenie vozidla a neplatíš. Po návrate požiadaš o zaevidovanie dočasne vyradeného vozidlo späť do evidencie, dostaneš svoje číslo, oznámiš poisťovni znovuzaevidovanie vozidla platíš ďalej.
Upozornenie: pokiaľ je vozidlo na ulici, parkovisku, verejnom priestranstve a nemá EČV, je považované za vrak a môže byť na náklady majiteľa odtiahnuté a zlikvidované.