alla66
08.10.10,18:50
Na stránke www.vszp.sk (http://www.vszp.sk/) - >>>> Elektronické služby (https://portal.vszp.sk/) ->-> Registrácia -> Registrácia

používateľa som vyplnila požadované údaje.

Po úspešnej registrácií som sa prihlásila na svojom konte. Po tomto kroku som zamrzla,

pretože sa mi nepodarilo nájsť postup, ako mám do svojho konta doplniť neplnoleté dieťa.

Viete mi poradiť aký je ďalší postup? Ďakujem:)
martuli
08.10.10,18:14
Na niektoré informácie požaduje elektronický systém číslo z tzv. Grid karty, ktorú vydáva Všzp na požiadanie. Neviem síce či myslíme na to isté. Ja myslím elektronické služby na kontrolu čerpania financií z účtu.
alla66
08.10.10,18:24
áno, chcem si občas skontrolovať spoplatnenie úkonov:)
martuli
08.10.10,18:28
aj ja som si preto zabezpečila túto kartu a je to super, je to tam pekne rozpísané...
alla66
08.10.10,18:33
máš pravdu, ale ako si doplním dieťa do svojho konta som nenašla....poradíš mi? ;)
martuli
08.10.10,19:22
:-( tak vtom Ti veru neporadím, ale niekedy je to riadne pomixované, kým sa k niečomu dostaneš. A máš vôbec takúto možnosť? Dá sa to vôbec? Nepotrebuješ aj kartu pre dieťa? Práve som si podala žiadosť na minulý polrok, tak som zvedavá, lebo tam bude aj kúpeľná liečba :-)
alla66
08.10.10,19:40
Dnes som navštívila pobočku a tam mi povedali, že si môžem k jednému kontu doplniť celú rodinu. Budem si musieť ešte raz všetko preštudovať.:)
alla66
20.10.10,11:11
Odpoviem si na otázku: je potrebné odkliknúť Nová žiadosť a v prípade záujmu vybrať požadovanú službu.

* Poistenec Štandard
* pre inú dospelú osobu
* pre maloletú osobu
* pre dospelú osobu zbavenú svojprávnosti
a ďalej pokračovať podľa návodu.




__________________________________________________ _________________






Tento oznam patrí do témy "Čo mi prišlo mailom", myslím si, že v tejto téme bude užitočnejší;)
: Chcete vediet, kolko (NA VAS) zaraba Vas lekar?

Ahojte vsetci znami i neznami,
prosim, venujte trochu pozornosti tomuto oznamu!
Oplati sa vam to!

Prosim, preposlite tento oznam aj dalej, vsetkym znamym i neznamym, nech sa o nom dozvie kazdy...

Ak ste poistencami zdravotnych poistovni, mate moznost dat si ZADARMO zhotovit VYPIS z UCTU POISTENCA od vasej zdravotnej poistovne. Staci ist raz do poistovne, dat sa zaregistrovat a poziadat o elektronicke zasielanie vypisov. Vypisy zo svojho uctu si budete moct prezerat doma na svojom pocitaci. Je to zadarmo, velmi jednoduche a OPLATI SA TO....

Pridete na to, ci si Vas lekar od poistovne uctoval ukony, ktore NAOZAJ vykonal alebo si na vas zaraba aj za tie vykony, ktore vam nikdy nevykonal a dokonca aj v dni, kedy ste v jeho ambulancii vobec neboli!!!! (Potvrdzujem z vlastnej skusenosti!!!)

Pod vasim pouzivatelskym menom si mozete dat zaregistrovat aj vase deti, vasich rodicov (rodicia s tym musia suhlasit) a takisto prezerat vypisy z ich uctov poistenca...

Lekari na svoje podvody vyuzivaju prave starych ludi, o ktorych vedia, ze sa o ziadne vypisy nezaujimaju a ze ich nebudu kontrolovat...

Je to velmi dobra vec a zialbohu to malokto vie... Samotny lekar Vam to nikdy nepocie, stratil by prijem...

Aj ja som na vypise uctu nasiel MNOHE nezrovnalosti, lekari si uctovali za vykony, ktore neurobili, za injekcie, ktore som nikdy nedostal, pri kontrolach si vykazovali diagnozy, ktore som s urcitostou nemal a nemam, vsetko len preto, aby na mne zarobili co najviac.... Dokonca som raz nasiel zauctovany vykon v den, kedy som bol ambulancii, no sestricka mi oznamila, ze pani doktorka tam nie je a ani cely den nebude. Okrem toho som si nasiel zauctovany vykon aj v den, kedy som vobec nebol v ambulancii, bol som na zahranicnej dovolenke!!!!

Vsetko som nahlasil poistovni a Uradu nad dohlad nad zdravotnou starostlivostou a cakam na spravodlive potrestanie vinnikov!!!

Divime sa, v akom stave je nase zdravotnictvo, v mediach pocujeme, ako rastu dlhy nasich poistovni, ako to, ze nikto nepride na to, ze najväcsimi dlznikmi a okradacmi poistovni su prave samotni lekari? Ako je to mozne, ze ich nikto nekontroluje a mozu si uctovat, co chcu...

Prestanme s tym, stopnime to, kontrolujme ich a hned sa dlhy zdravotnych poistovni znizia....

Prosim, preposlite dalej a zaregistrujte sa vo Vasej poistovni.

Vypisy z uctu poistenca si mozete prezerat spätne od roku 2005.

Dakujem za preposlanie a odvahu!


__________________________________________________ _________________
Nie je umením neurobiť chybu, ale umením je priznať si ju.
Lianka
20.10.10,11:18
Ja som si vypis vyziadala v pisomnej forme (za 0,66 EUR). Ozaj som bola velmi prijemne prekvapena, ako je vypis cleneny a prehladny a ake velke mnozstvo podrobnych udajov obsahuje.
hanelie
20.10.10,11:29
Natalík bola si osobne na pobočke, alebo zasielala si mail ? // pýtala si si výpis z účtu poistenca?
martuli
20.10.10,14:23
Presne tak, krásne rozpísané ošetrenia, lieky, výkony, kúpeľná liečba, CT apod. absolvované vyšetrenia.
alla66
20.10.10,17:59
Presne tak, krásne rozpísané ošetrenia, lieky, výkony, kúpeľná liečba, CT apod. absolvované vyšetrenia.
Je tam uvedený dátum a čas ? Prípadne meno lekára?
martuli
21.10.10,05:44
Čas tam nie je - to by už bolo priveľa :-) dátum, meno lekára, výkon, cena výkonu. Gynekológ a obvoďák majú paušálne platby - tj. každý mesiac dostanú za kartu určitú čiastku + sú tam ostatné výkony. Je tam aj dokonca, koľko sa odviedlo na zdravotné poistenie a koľko človek súhrnne za určité obdobie vyčerpal.
Lianka
21.10.10,08:12
Natalík bola si osobne na pobočke, alebo zasielala si mail ? // pýtala si si výpis z účtu poistenca?

Ahoj hanelie, na webstranke VsZP som nasla tlacivo - ziadost o vypis. Vytlacila som ho, vyplnila, uhradila ten poplatok, zaslala postou do poistovne. Kedze im to trvalo dlhsie ako 30 dni, prostrednictvom hotline linky som to urgovala, zhruba do dalsich 10 dni mi vypis prisiel postou.
Pokial si spominam, v ziadosti bolo na vyber viacero sposobov uhrad a prevzatia vypisu. Ja som si zvolila postou a uhradu dopredu na ich bankovy ucet.
Chobot
21.10.10,09:03
Dnes som navštívila pobočku a tam mi povedali, že si môžem k jednému kontu doplniť celú rodinu. Budem si musieť ešte raz všetko preštudovať.:)

Včera som bol aj ja v ZP, mal som ale zle vyplnenú žiadosť. Dnes tam idem znovu, vydajú mi GRID kartu a môžem pozerať obraty na účtoch detí.

Vlastne ma k tomu motivovala detská lekárka, ktorá si od syna za očkovanie proti chrípke vypýtala 4 EUR!! Pritom som volal do ZP, kde mi povedali, že očkovanie (nielen vakcínu, ale aj výkon) plne hradia. Keď som to konfrontoval s lekárkou, tá začala, že ZP hradí len malú čiastku, najprv hovorila o 20 korunách, potom že 30 a že to je málo, že aj oni musia z niečoho žiť, preto sa vraj pediatri dohodli, že si to nepreplácajú v ZP, ale budú inkasovať o pacientov - DETÍ!!

Pritom ja aj manželka sme boli u praktického lekára a ten asi nemusí z ničoho žiť, lebo u neho sme za pichnutie injekcie neplatili nič! Tak som zvedavý, koľko vlastne dostane tá detská lekárka - či dostane preplatený úkon aj zo ZP a ešte si aj zinkasuje 4 EUR od pacienta.
alla66
21.10.10,10:55
....správny postreh. Tiež som zistila, ako si lekári i stomatológia účtujú platby podľa svojho cenníka.
Lianka
21.10.10,11:13
Mna zaujimalo, kolko prostriedkov za mna zaplatila zdravotna poistovna za posledne roky, nakolko som absolvovala financne drahe zdravotne vykony a brala drahe lieky.

Zda sa, ze kazdy mame nejaku motivaciu.
KEJKA
10.11.11,06:55
ja som dnes konečne podala žiadosti o výpis z účtu poistenca vo VšZP, som zvedavá na výsledky.