andyd17
08.10.10,19:17
dobrý večer!

Mala by som na Vás takú otázku, že chceme zrušiť investičné životné poistenie a spraviť novú v inej poisťovni. Otazka moja je, že chceli by sme čím skôr ho zrušiť, lenže vypovedacia lehota je 6 týždňov, čo znamena, že ešte musíme čakať 2mesiace a nemôžeme si spraviť od 1.novembra. To v každom prípade musíme počkať, alebo je aj taka možnosť pri IŽP, že radšej nevyplatíme šek, ktorý nám príde a oni automaticky po určitých výzvach zrušia?? (možno pokutu dostaneme max do 10eur). Podľa Vás ktoré riešenie je dovolené a výhodnejšie, či je tá druhá možnosť možná?

Ďakujem za odpovede!
bubkoch
08.10.10,17:23
vacsiu chybu ako zrusit uz uzavrete IZP spravit nemozes, takze sposob zrusenia nie je podstatny ...
ale ked uz, tak 6 tyzdnova vypoved je najrychlejsia a najmenej stratova
andyd17
08.10.10,17:31
no ale to ižp čo ma doticny clovek je na ... za 10 rokov skoro nic nezarobil a aj krytie rizika je na nic. Takze zrusenie urcite bude, ale ked neplatime, neviem ake nasledky mozu byt, vsak to neni povinne, nie?
bubkoch
08.10.10,17:55
no ale to ižp čo ma doticny clovek je na ... za 10 rokov skoro nic nezarobil a aj krytie rizika je na nic. Takze zrusenie urcite bude, ale ked neplatime, neviem ake nasledky mozu byt, vsak to neni povinne, nie?

ak chcel zarovit tak nemal uzatvarat izp ... preco si myslis ze izp v inej poistovni zarobi ? sporenie v akejkolvek poistovni je nezmysel a vzdy cista strata, sporit treba v bankach, v postovni sa treba poistit, najlepsia poistka je taka, z ktorej pokial sa nic nestane, nikdy nic nedostanem ...

takze ok, ak chce zrusit, najrychlejsie je dat vypoved 6 tyzdnov pred koncom poistneho obdobia ... bude ho zo stat nejaky odkupny poplatok ...

v pripade ze prestane platit, poistovna najskor zasle upomienku, potom vyzvu, vsetko isty cas trva, a zmluvu zrusi cca po 4 mesiacoch, za toto obdobie si okrem poplatku za zrusenie strhne aj poistne za toto obdobie, takze strata bude vacsia
andyd17
08.10.10,18:07
Ok, dakujem za radu. Tak asi počkame 6 tyzdnov. Ale neviem preco si myslite, ze v bankach sa da sporit lepsie ako v poistovniach? Ja napr mam take info, ze sa da lepsie nasporit peniaze cez poistovne. Lebo ono to dame tie peniaze do fondov. Kde minimalne % je 9, a banky neviem ktora da väčší urok?! To len môj nazor. Mozno ze sa mylim. Este raz dakujem. Pekny vecer!
Chobot
11.10.10,08:50
Ok, dakujem za radu. Tak asi počkame 6 tyzdnov. Ale neviem preco si myslite, ze v bankach sa da sporit lepsie ako v poistovniach? Ja napr mam take info, ze sa da lepsie nasporit peniaze cez poistovne. Lebo ono to dame tie peniaze do fondov. Kde minimalne % je 9, a banky neviem ktora da väčší urok?! To len môj nazor. Mozno ze sa mylim. Este raz dakujem. Pekny vecer!

TO sú len predpoklady a medové motúze pre verbovaných investorov.

Áno, dá sa zarobiť aj 9% na investíciách, ale pravdedpodobnosť takéhoto zárobku je veľmi nízka. Skôr zarobíš oveľa menej, alebo v mnohých prípadoch na investícii prerobíš.

Treba trochu rozlišovať investičné poistenie a kapitálové životné poistenie. U KŽP máš aspoň garantovanú technickú úrokovú mieru. Investičné ŽP je lotéria - buď získaš, alebo stratíš.