Patrik.G
08.10.10,19:36
Dobry den chvylocku sledujem rozne clanky a citam a studujem .Mam ale takyto problem .
Som zenaty uz 2 roky ale z manzelkou sme sa rozisli zhruba pred rokom koli financnym problemom a koli tomu ze sme prisli o byt.
Ja som zarabal cca 700 euri riadne na zmluvu manzelka zarabala len 400 eur ale stym ze jej Krsny otec vlastnil podnik v ktorom pracuje dodnes hacik je v tom ze ma dve vyplatne pasky jednu ma pocitanu z mynymalnej mzdy a druhu ma orientacnu aby vedela kolko zarobila .
Mame spolocne dceru Simonku ma 5 rokou .Pred rokom sme prisli o byt z dovodu ze moj plat klesol z 700 Eur na 270 Eur a manzelke jej zamestnavatel nevyplacal na poriadok vyplaty tym padom sme radsej dali dcere aby mala vsetko kedze manzelka dostavala spomynanu vyplatu na 3 az5 krat to jest po 10/ 50 / 200 Eur ako jej krsny mal peniaze.
Cize prisli sme o byt a samozrejme nam zacali rast dlhy a samozrejme aj exekutor siel mne po krku kedze som mal pozicky na moje meno jej meno nikde nefigurovalo akurat len na Sude o dlzobe na byt .Manzelka sa odstahovala k svojej mame ktora jej neustale vyhadzuje na oci ze co som zac a podobne veci a este jej aj pred mojou maloletou dcerou nadava brutalnym sposobom . Vyzivovaciu povynost sme si urcili medzi sebou kedze som nechcel dalej pracovat v danom podniku za 270 eury dal som vypoved a siel na urad prace a popry si chodim zarabat na brygadach predsa si viac zarobym nie?. Ide oto dnesnym dnom prisiel sudny prikaz na exekuciu na plat mojej manzelke a hned ako sa to dozvedela mi zakazala sa stretavat z dcerou aj ked jej platim 50 eur sam odseba od tej doby co odysli. Dcera to tazko znasa stale place zamnou a Svokor teda Manzelkym otec mi nechce dat dceru koli tomu ze jej prisiel sudny prykaz na plat .

Prosim Vas poradte ako mam postupovat urcenie vyzivneho sud este stale nebol a mne je strasne smutno za dcerou ved predsa ani nepijem stale som v robote zene som daval peniaze vsetky do posledneho centa a dcera stale place ze chce bit z ocinkom :mee::mee::mee: a svokor mi odpovedal do telefonu ze mi ju nedaju az kym ja nezajdem za Exekutorom a nevezmem to na seba .Myslim si ze je to chyba obydvoch nas ze sme to dopustili ale predsa byvaly sme tam spolu ako rodina a keby sme neprisli o byt tak sme aj nadalej spolu ale svokra hned prihlasila aj moju dceru aj svoju dceru na trvaly pobyt .
Dakujem Vam za vase reakcie

ps inac stale mi dcera zaluje ze starky a starka ma ohovaraju a nadavaju na mna a ze mam ist do basy a podobne veci
paaataaa
08.10.10,17:58
hmm..zaujimave..kadzopadne ty na seba dlh prevzat tazko mozes...a po druhe....nie si povinny na dieta platit...a na sud moze podat ziadost o vyzivne tvoje ex na dieta...ale si dobry otec ak sa chces starat..hlavne tie peniaze teraz neposielaj na jej ucet....ale skor do ruky..aj tak nepotrebujes dokaz, ze jej platis :)
a odkaz zene..nech si da posielat peniaze napr na ucet jej mami ci otca....ale takto sa dlhov aj tak nezbavi....treba sa dohodnut s exe ked tak...no...sice ak mate dlhy moc vysoke..tak to bude tazke....
paaataaa
08.10.10,18:09
hm..ale tebe ide hlavne o to, aby si ziskal dceru co?...to neviem ci sa ti podari, pokial ju jej matka netyra....resp nepije, nedroguje...ale kludne si podaj ziadost o striedavu starostlivost..tak ani vyzivne by si na dieta platit nemusel :) a dceru by si mal rovnako ako tvoja ex :)
lujza.j
08.10.10,18:18
na dieťa by som na tvojom mieste každopádne platila, mesačne šekom sumu /xy.-eur/, ak ti súd určí výživné, je možné, že ti ho určí spätne. mal by si tým pádom menšie "dlžne" výživné.
Flinstone
08.10.10,20:03
hmm..zaujimave..kadzopadne ty na seba dlh prevzat tazko mozes...a po druhe....nie si povinny na dieta platit...a na sud moze podat ziadost o vyzivne tvoje ex na dieta...ale si dobry otec ak sa chces starat..hlavne tie peniaze teraz neposielaj na jej ucet....ale skor do ruky..aj tak nepotrebujes dokaz, ze jej platis :)
a odkaz zene..nech si da posielat peniaze napr na ucet jej mami ci otca....ale takto sa dlhov aj tak nezbavi....treba sa dohodnut s exe ked tak...no...sice ak mate dlhy moc vysoke..tak to bude tazke....
vyživovacia povinnosť je daná zákonom... to že to nebolo určené súdom je mimo... Súd je tu na veci, keď sa dve strany nevedia dohodnúť. Netreba ho do všetkého ťahať. A peniaze ak dáva, treba posielať na účet, aby v prípade že svokra ich poštve viac proti sebe, mal ako dokázať, že si svoju vyživovaciu povinnosť plnil.
K ostatnému čo si popísala sa mi ani nechce vyjadrovať...
P.S. Zas mi kua chýbalo tlačítko NESÚHLASÍM
Flinstone
08.10.10,20:09
hm..ale tebe ide hlavne o to, aby si ziskal dceru co?...to neviem ci sa ti podari, pokial ju jej matka netyra....resp nepije, nedroguje...ale kludne si podaj ziadost o striedavu starostlivost..tak ani vyzivne by si na dieta platit nemusel :) a dceru by si mal rovnako ako tvoja ex :)
nemyslím, že nájdeš sudcu, ktorý by zveril dieťa do výchovy niekomu, kto má na krku exekúciu, v ktorej prišiel o strechu nad hlavou...

P.S.: svet by bol krááásny, keby každý sa venoval tomu, čomu sa rozumie...
Flinstone
08.10.10,20:15
na dieťa by som na tvojom mieste každopádne platila, mesačne šekom sumu /xy.-eur/, ak ti súd určí výživné, je možné, že ti ho určí spätne. mal by si tým pádom menšie "dlžne" výživné.
výživné súd prizná dňom právoplatnosti prvotného rozhodnutia. Spätne je možné žiadať, ale súd ho prizná len v prípadoch hodných osobitného zreteľa.
To že platí aspoň nejakú sumu, bude považovať súd za dostatočnú snahu a spätne neprizná.
misoft
09.10.10,11:30
dcera stale place ze chce bit z ocinkom a svokor mi odpovedal do telefonu ze mi ju nedaju az kym ja nezajdem za Exekutorom a nevezmem to na seba. Ak by tam bol nejaký svedok, prípadne nejaký dôkaz - tak toto vyzerá už na VYDIERANIE.
lujza.j
09.10.10,11:52
výživné súd prizná dňom právoplatnosti prvotného rozhodnutia. Spätne je možné žiadať, ale súd ho prizná len v prípadoch hodných osobitného zreteľa.
To že platí aspoň nejakú sumu, bude považovať súd za dostatočnú snahu a spätne neprizná.
neviem či sa za 5r niečo zmenilo, ale bežne som mala rozsudky, kedy sa platilo od dňa právoplatnosti a ďalej bolo vyrátané dlžne výživné od - do, ktoré mal povinný platiť s bežným výživným. ja som to tak myslela, že ak ona na súde povie že nežijú spolu cca. rok, za ten rok mu vyrátajú dlžné výživné v sume xy.-eur. a bežné odo dňa právoplatnosti :)
Flinstone
09.10.10,12:00
neviem či sa za 5r niečo zmenilo, ale bežne som mala rozsudky, kedy sa platilo od dňa právoplatnosti a ďalej bolo vyrátané dlžne výživné od - do, ktoré mal povinný platiť s bežným výživným. ja som to tak myslela, že ak ona na súde povie že nežijú spolu cca. rok, za ten rok mu vyrátajú dlžné výživné v sume xy.-eur. a bežné odo dňa právoplatnosti :)
nemýľ si to so zvýšením výživného, keď súd spravidla prizná zvýšenie navrhovaným dátumom, prípadne dňom podania návrhu. Tu nebola súdom určená vyživovacia povinnosť, čiže súd zaviaže platiť a až právoplatnosťou rozsudku je povinný. Doteraz neexistuje povinnosť určená súdom a retroaktívne sa určuje skôr výnimočne.
lujza.j
09.10.10,12:03
ok:)už som z "kola von" 5-ty rok:):)
Heni
09.10.10,13:52
tu sa združujú, pomáhajú si a radia otcovia s podobnými problémami, ako máš ty:

http://www.ligaotcov.sk/
paaataaa
09.10.10,16:01
nemyslím, že nájdeš sudcu, ktorý by zveril dieťa do výchovy niekomu, kto má na krku exekúciu, v ktorej prišiel o strechu nad hlavou...

P.S.: svet by bol krááásny, keby každý sa venoval tomu, čomu sa rozumie...
ale ved aj jeho zena ma na krku exekuciu..preco by som aj on o to dieta starat nemohol? su tu jasne dokazy, ze dieta s nim chce byt...a ze on sa o to dieta aj napriek dlhom stara :)
PS: mojej kolegyni muz je zadlzeny az po usi...a schvalili im striedavu starostlivost :)...nie som pravnicka, len vychadzam zo skusenosti svojich vlastnych a priatelov :)
paaataaa
09.10.10,16:07
nemyslím, že nájdeš sudcu, ktorý by zveril dieťa do výchovy niekomu, kto má na krku exekúciu, v ktorej prišiel o strechu nad hlavou...

P.S.: svet by bol krááásny, keby každý sa venoval tomu, čomu sa rozumie...

opat vlastna skusenost..otec od nas odisiel v roku 2000...o vyzivne sme poziadali nieco vyse roka nato..ale nepriznali nam ho spatne...preto som sa domnievala, ze pokial nie je rozsudok..tak ak by neplatil nemal by mat z toho problemy....
Flinstone
10.10.10,03:43
ale ved aj jeho zena ma na krku exekuciu..preco by som aj on o to dieta starat nemohol? su tu jasne dokazy, ze dieta s nim chce byt...a ze on sa o to dieta aj napriek dlhom stara :)
PS: mojej kolegyni muz je zadlzeny az po usi...a schvalili im striedavu starostlivost :)...nie som pravnicka, len vychadzam zo skusenosti svojich vlastnych a priatelov :)
rovno povedz, že exekúciu má chuderka žena na krku kvôli nemu... všetky dlhy v manželstve sú spoločné.
To že dieťa chce s ním byť je síce pekné, ale musel by preukázať, že má o bývanie postarané min. tak ako matka...
Ono je to podstatne zložitejšie a nadlho... a skúsenosti priateľov? Každý povie o sebe len tú časť pravdy, ktorá mu vyhovuje. Vlastné skúsenosti? Aké? Sprostredkované od mamy? To nieje vlastná skúsenosť. A dieťa rozvedených rodičov má na vec iný pohľad ako rozvedený rodič, ktorý sa musí postarať o kopu vecí, o ktorých dieťa ani netuší.
Flinstone
10.10.10,03:47
opat vlastna skusenost..otec od nas odisiel v roku 2000...o vyzivne sme poziadali nieco vyse roka nato..ale nepriznali nam ho spatne...preto som sa domnievala, ze pokial nie je rozsudok..tak ak by neplatil nemal by mat z toho problemy....
písal som o pár príspevkov vyššie, že spätne sa priznáva len vo výnimočných prípadoch. Tu nejde o trestnoprávnu rovinu ohľadne platenia... Jasné, že ak by neplatil, zrejme vyviazne bez postihu. Je tu aj morálna rovina. Otec platí a chce. Dohodli sa. Nie všetko musí určiť súd.
paaataaa
10.10.10,06:24
rovno povedz, že exekúciu má chuderka žena na krku kvôli nemu... všetky dlhy v manželstve sú spoločné.
To že dieťa chce s ním byť je síce pekné, ale musel by preukázať, že má o bývanie postarané min. tak ako matka...
Ono je to podstatne zložitejšie a nadlho... a skúsenosti priateľov? Každý povie o sebe len tú časť pravdy, ktorá mu vyhovuje. Vlastné skúsenosti? Aké? Sprostredkované od mamy? To nieje vlastná skúsenosť. A dieťa rozvedených rodičov má na vec iný pohľad ako rozvedený rodič, ktorý sa musí postarať o kopu vecí, o ktorých dieťa ani netuší.
nevkladaj mi do ust to, co som nepovedala...pokial je pravda to , co sa tu pise..tak jeho zena s celou jeho rodinou su ....proste na zamyslenie....
ved a on nenapisal, ze nema kde byvat....asi ma...ved pise ze pracuje a podobne..sa aj o dceru stara...mne je jasne, ze keby nemal byvanie..alebo byval v hrozostrasnych podmienkach....nedaju mu dceru...ale pokial to tak nie je....preco by mu kvoli exekucii ju dat nemohli...exekuciu ma aj jeho zena a ma svoju dceru pri sebe...naj by bolo keby on byval u rodicov..ale to nevieme...
paaataaa
10.10.10,06:31
písal som o pár príspevkov vyššie, že spätne sa priznáva len vo výnimočných prípadoch. Tu nejde o trestnoprávnu rovinu ohľadne platenia... Jasné, že ak by neplatil, zrejme vyviazne bez postihu. Je tu aj morálna rovina. Otec platí a chce. Dohodli sa. Nie všetko musí určiť súd.
a ved ja som mu napisala, ze je pekne ze plati aj napriek tomu, ze nema na to prikaz....ja mu ani neradim, ze na dceru platit nema...to klobuk dole pred nim...v dnesnej dobe je velmi malo takych chlapov...keby kazdy z vas bol taky zodpovedny (ohladom svojich deti), svet by bol krasny :)
PS: nie som zaujata voci chlapom, samozrejme, ze to sa tyka aj zien, kedze aj ony obcas zabudnu nato, ze maju rodinu..ale takych pripradov je ovela menej ako u muzov :)
Flinstone
10.10.10,06:39
Paaataaa
on má problém v prvom rade, že mu nedajú dcéru ani na návštevu
a k tým chlapom... drvivá väčšina je slušných a zodpovedných, ale tí čo takíto niesú viac vytŕčajú z radu. Lebo tu sa hovorí len o mužoch, ktorí si neplnia svoje povinnosti a o ženách, ktoré by sa skôr dali pomenovať Xantipami, prípadne inak s použitím kvetnatosti Slovenčiny. A divila by si sa, že nieje zlých mužov viac ako zlých žien... je to možno tak narovnako, prípadne máličko viac žien.
paaataaa
10.10.10,06:43
Paaataaa
on má problém v prvom rade, že mu nedajú dcéru ani na návštevu
a k tým chlapom... drvivá väčšina je slušných a zodpovedných, ale tí čo takíto niesú viac vytŕčajú z radu. Lebo tu sa hovorí len o mužoch, ktorí si neplnia svoje povinnosti a o ženách, ktoré by sa skôr dali pomenovať Xantipami, prípadne inak s použitím kvetnatosti Slovenčiny. A divila by si sa, že nieje zlých mužov viac ako zlých žien... je to možno tak narovnako, prípadne máličko viac žien.
ved ja viem, tak nech da na sud, ze uz ked nie striedava staroslitovost aspon nech jej ju daju kazdy druhy vikend..aj on ma pravo na svoje dieta..ved sa o nu aj stara...preco nie :)
no tak muzov, ktori sa vykaslali na svoje deti je podla mna viac ako zien..je pravda, ze zien pribuda..ale este mame daleko, kym vas v tomto dobehneme :)
Flinstone
10.10.10,06:51
vysúdi styk s dieťaťom... ale ako to bude vyzerať v reále? každú chvíľu sa vyhovorí, že je choré, spí a čojaviemčo.
P.S. a ver tomu, že muži ťahajú v tejto hre za kratší koniec. Lebo ak je vo veci sudkyňa, zvyčajne sa názorovo prikloní skôr k žene. Ak je sudca, prikloní sa názorovo k žene aby sa vyhol účelovému obvineniu zo strany ženy, že chlap chlapovi nadŕža.
paaataaa
10.10.10,07:27
vysúdi styk s dieťaťom... ale ako to bude vyzerať v reále? každú chvíľu sa vyhovorí, že je choré, spí a čojaviemčo.
P.S. a ver tomu, že muži ťahajú v tejto hre za kratší koniec. Lebo ak je vo veci sudkyňa, zvyčajne sa názorovo prikloní skôr k žene. Ak je sudca, prikloní sa názorovo k žene aby sa vyhol účelovému obvineniu zo strany ženy, že chlap chlapovi nadŕža.
no moze sa ta zenska vyhovarat, ze mala nie je doma a podobne...ale on ju moze potom udat, ze dceru mu jeho zena nechce davat aj napriek sudnemu rozhodnutiu alebo nemoze?...viem, ze je to tazke...a tak naj by bola striedava starostlivost..ale nato ktovie ci sud pristupi....
ja som citala v jednom odbornom casopise o tomto...je teraz sice aj taky "trend" ze zeny zanedbavaju starostliovst a podobne....ale este nie su natom tak ako muzi.....ved v mojom okoli..poznam mozno 3 chlapov..ktori sa sami o deti staraju...ale zien..pfuuha..tych by som nezratala hadam ani na 4 rukach :)..proste chlap bud odisiel od rodiny, alebo chlasce, alebo nerobi a nechava sa zivit..o nic sa nestara...no coment..ale tym enchcem nadrziavat zenam..su aj oni potvory...a niekedy vacsie ako chlapi...ale myslim, ze zeny maju vacsi vztah k detom svojim...chlapi zvyknu byt zbabeli a ked su dake problemy, radsej ujdu..a zena staraj sa....
Flinstone
10.10.10,08:17
no moze sa ta zenska vyhovarat, ze mala nie je doma a podobne...ale on ju moze potom udat, ze dceru mu jeho zena nechce davat aj napriek sudnemu rozhodnutiu alebo nemoze?...viem, ze je to tazke...a tak naj by bola striedava starostlivost..ale nato ktovie ci sud pristupi....
ja som citala v jednom odbornom casopise o tomto...je teraz sice aj taky "trend" ze zeny zanedbavaju starostliovst a podobne....ale este nie su natom tak ako muzi.....ved v mojom okoli..poznam mozno 3 chlapov..ktori sa sami o deti staraju...ale zien..pfuuha..tych by som nezratala hadam ani na 4 rukach :)..proste chlap bud odisiel od rodiny, alebo chlasce, alebo nerobi a nechava sa zivit..o nic sa nestara...no coment..ale tym enchcem nadrziavat zenam..su aj oni potvory...a niekedy vacsie ako chlapi...ale myslim, ze zeny maju vacsi vztah k detom svojim...chlapi zvyknu byt zbabeli a ked su dake problemy, radsej ujdu..a zena staraj sa....
striedavá starostlivosť bola schválená len nedávno. Dosť dlho tu bola obyčaj, že ak sa manželia rozviedli, akosi automaticky dali deti matke. O octovi sa ani moc neuvažovalo.
Poobzeraj sa dobre po okolí, nielen po alkoholikoch a zistíš, že muži majú poodstatne viac odvahy ako si myslíš. Je celkom bežné, že rozvedený, prípadne slobodný muž si uviaže na krk ženu ktorá má deti. Napriek tomu, že niesú jeho dokáže sa k nim správať akoby boli vlastné, ak sa aj prípadne narodí dieťa nerobí rozdiely. (Nie všetci, ale väčšina) Si si istá, že aj také percento žien sa dokáže rovnako správať k cudzím deťom, resp. deťom svojho manžela a nerobiť rozdiely medzi nimi a vlastnými?
paaataaa
10.10.10,10:50
striedavá starostlivosť bola schválená len nedávno. Dosť dlho tu bola obyčaj, že ak sa manželia rozviedli, akosi automaticky dali deti matke. O octovi sa ani moc neuvažovalo.
Poobzeraj sa dobre po okolí, nielen po alkoholikoch a zistíš, že muži majú poodstatne viac odvahy ako si myslíš. Je celkom bežné, že rozvedený, prípadne slobodný muž si uviaže na krk ženu ktorá má deti. Napriek tomu, že niesú jeho dokáže sa k nim správať akoby boli vlastné, ak sa aj prípadne narodí dieťa nerobí rozdiely. (Nie všetci, ale väčšina) Si si istá, že aj také percento žien sa dokáže rovnako správať k cudzím deťom, resp. deťom svojho manžela a nerobiť rozdiely medzi nimi a vlastnými?

a preco bola taka obycaj a stale je?...vo vseobecnosti sa zena dokaze lepsie o dieta postarat ako muz....teda cest vynimkam...dnes je mozno tych vynimiek viac...predsa rozdiely medzi muzom a zenou...vo vsektom sa stencuju....ale boli aj priprady, kedy sa deti zverili chlapovi...ked zena bola problematicka....ale kazdopadne pokial chlap je normalny..ma aj on pravo na dieta...a zase na druhej strane..striedava starostlivost je dobra halvne pre manzelov...pre dieta moc nie..ale pokial tito dvaja nebyvaju daleko od seba..nevidim problem :)
ale ja hovorim o inej odvahe...proste ak sa v rodine vyskytnu problemy..co ja poznam pripady..zvykne zdupkat alebo sa da na alkohol prave chlap..nie zena :)
ale samozrejme kazdy jeden podobny pripad je individualny..ja sa nezastavam ani chlapov ani zien....kazdy jeden ked si dieta urobi.mal by sa on aj postarat :)...len vychadzam zo statistik.ktore som citavala..a zo svojho okolia :)
Flinstone
10.10.10,11:41
...len vychadzam zo statistik.ktore som citavala..a zo svojho okolia :)
štatistikám never... štatistika je presný súčet nepresných čísel. Ale nikto zodpovedný to neprizná, lebo to u nás živí priveľa ľudí a nezamestnaných máme dosť.
mimotemy

jeden vymyslený štatistický príklad:

V jednom okrese bolo za rok 1000 dopravných nehôd(DN). Z toho 50 DN nám spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Čiže štatisticky povedané 5% DN nám spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Ďalej z štatistiky vyplýva, že 95% nehôd nám urobili vodiči, ktorí nepožili žiadny alkohol.
Štatisticky je teda jednoznačne preukázané, že podstatne viac nehôd nám páchajú vodiči, ktorí nepožili pred jazdou žiadny alkohol!!!

a teraz mi povedz načo sa dá použiť takýto logický a pravdivý záver štatistiky.
paaataaa
11.10.10,16:13
štatistikám never... štatistika je presný súčet nepresných čísel. Ale nikto zodpovedný to neprizná, lebo to u nás živí priveľa ľudí a nezamestnaných máme dosť.
mimotemy

jeden vymyslený štatistický príklad:

V jednom okrese bolo za rok 1000 dopravných nehôd(DN). Z toho 50 DN nám spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Čiže štatisticky povedané 5% DN nám spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Ďalej z štatistiky vyplýva, že 95% nehôd nám urobili vodiči, ktorí nepožili žiadny alkohol.
Štatisticky je teda jednoznačne preukázané, že podstatne viac nehôd nám páchajú vodiči, ktorí nepožili pred jazdou žiadny alkohol!!!

a teraz mi povedz načo sa dá použiť takýto logický a pravdivý záver štatistiky.

dobre..nemam verit statistikam....ktore su uvedene v casaku...nemam verit skusenostiam.....tomu co vidim v okoli..comu mam potom verit??? :)
Flinstone
11.10.10,18:19
dobre..nemam verit statistikam....ktore su uvedene v casaku...nemam verit skusenostiam.....tomu co vidim v okoli..comu mam potom verit??? :)
časopisy sú všetko bulvár... televízia tiež naháňa iba senzácie...

ver zdravému rozumu, svojmu úsudku, a ľudí neodsudzuj skôr ako si nevypočuješ obe strany.
ferynko
24.01.11,12:44
Ženy sa stále viac chcú podobať mužom v tom čo im vyhovuje,ale nechať všetko čo im vyhovovalo po starom.Cesta do záhuby.