jachymj
09.10.10,07:55
Chcem sa opytať , aka je návratnoť vyššej investície do kondezačného kotla oproti nízkoteplotnému. Totižto chcem vymeniť existujúci kotol závesný s prietokovým ohrevom TUV za závesný plynový ale nezozhodol soms a definitívne či za kondenzačný so zasobníkom alebo nizkotepltný zo zásobníkom. Jednoducho konkrétne sm rozhodnutý pre značku ATTACK a vyberám medzi nízkoteplotným ATTACK MAXIMUS RZT PLUS so 60lit zasobníkom alebo ATTACK KZT PLUS s 25lit zásobníkom.) mám bungalov 3izbový, 80m2, (1radiator 1,5m, 2ks radiátory 1m, 2 ks radiátory 0,8m a 1ks 0,4m). Je v mojom prípade návratnosť investície do KK reálna? viem, že určite návratnosť je dosť vysoka u tých, ktorý vykurujú 200-300m2 veľké poschodové rodinné domy, ale keď vykurujem "prdítko" maličké a to ešte nemám ani podlahové kúrenie, tak mám obavy, že investovať do KK je zbytočné. Navyše, nepredpokladám, že by ten KK išiel aspoň 70% dní zroka ako KK a zbytok ako nízkoteplotný. Navyše,ókrem ceny samotného KK musím prirátať ešte výmenu komínového potrubia, termostatu, a rozne iné prepojenia, čo zase navýši cenu. Tiež je doležité v mojom prípade aj použitie bezdrôtového teromstatu, kedže nemám vhodné miesto na umiestnenie termostatu s káblom a takýto bezrdôtový termostat nenímožné použiť u KK. Tým, ak by som terajší kotol vymenil za nízkoteplotný, nemusím meniť komínové potrubie. Takže kto mi poradí, do čoho invstovať, KK vs. nízkoteplotný? má s tými kotlami ATTACK niekto skúsenosti? Dôležitý faktor je tiež nízka hlučnosť, keže komám umiestnený v kúpeľni v strede domu. Ďakujem za každý vaš podnet, skúsenosť a dobre mienenú radu. Jožo
day
09.10.10,09:26
ahoj Jozef,

neporadim, mam otazku, preco neni mozne pripojit bezdrotovy termostat ku KK?
aky je rozdiel v cene?
jachymj
09.10.10,14:29
day: tvrdil mi to kazdy z predajcov roznych znaciek, ze bezdrotovy termostat (regulator) sa neda pripojit ku KK. preco, to neviem.
jachymj
12.10.10,18:31
da sa pripojit bezdrotovy termostat, ale nebude fungovat ekvitermika.
stewe75
02.11.10,20:28
blbosť
lolosrot
27.05.11,06:21
Povodna otazka nevyriesena, mna by to vsak tiez zaujimalo. Aka je vlastne navratnost investicie do KK ak sa nim len ohrieva TUV a do kurenia moc nezasahuje pokial je len sekundarnym zdrojom tepla?