verads
09.10.10,09:27
Neviem prečo nesu meno párky ,že dietné párky ? Volakedy boli 2-3 druhy párkov , ale chutovo výborné , a teraz ich máme aj 20 druhov a od rôzných výrobcov , ale prepáčte podla mna je to humus . Napríklad minule som kúpila 1/5 kg párkov bratislavské no to Vám poviem to sa nedalo jest ,bolo to preúdené , presolene , tmavé, a tvrdé aj po 15 minutach varenia ,po zakúsnutí zas ako žuvačka . Spišské párky som mala celkom rada .no teraz aj tie ... o gemerských a desiatovych už sa radšej ani nezmienim a viedenske bývavali tiež celkom dobre , ale teraz, no katastrofa nevedia už fakt ako majú šetrit na spoterbiteloch? predajú hocičo ? Len nech je balenie pekné a vo vnutri nič moc ? Myslím teraz všeobecne na rôzný tovar. Asi aj párky vymažem z môjho jedálnička ktore som aj tak velmi nejedla , len sem tam raz za čas.Pamätám sa ked som mala malé deti (pred pár rokmi)aj im som zvykla niekedy varit párky, teraz by som sa neodvážila detom také niečo dat na tanier.
Flinstone
09.10.10,07:50
keď kúpim párky po 1,45€ tak hádam si nebudem naivne myslieť, mám tú pravú kvalitu z mäsa... A bratislavské párky sú aj pod 2 eurá, ale aj za 5... ochutnaj a zistíš že je tam značný rozdiel...
zas na druhej strane, k tým lacným aspoň netreba chleba... múky je v nich dosť :D
durisovad
09.10.10,08:14
Nedavno som kupila najdrahsie parky, ake v obchode mali, stali skoro 4 Eura za kilo, ale nechcel ich jest ani pes. Darmo, psiky soju a muku nelubia.
Flinstone
09.10.10,08:21
nieje to vždy len o cene...
durisovad
09.10.10,08:25
Nie je to o cene, to je pravda, ale uz najmenej 5 rokov som parky a ani spekacky, ktore by sa dali s chutou zjest, nekupila. Vyskusala som vsetky druhy, ktore su v obchode dostupne. Okrem jedneho druhu, ale tie predava obcas jeden sukromnik, ktory ma masiaren a predava /udajne/ zo svojho chovu.
Flinstone
09.10.10,08:27
niečo na tom bude... aj ja som najlepšie párky kúpil v malej predajni... tie veľké reťazce útočia na cenu... kvalita sa už mnohokrát nezmestí do obchodu
pepsikova
09.10.10,08:31
trisestri
09.10.10,08:49
spišske sú tiež úplne iné,volakedy sa mal človek problem nimi nezašpinit,lebo boli tak štavnate,teraz su nejake vysušené,gemerske su ako guma a bez chuti, bratislavské a desiatove podla vyrobcu,takisto špekačky,tie raz sa my uplne rozpadli pri pečení,ostala len čudne pokrutená masa,chýba sortiment síce drahšej ceny ale vybornej kvality-lebo som mal rôzne druhy parkov, parkovej, špekačiek,ale nebolo to tak aby kvalita úmerne stúpala cene
mati111
09.10.10,08:54
Parky, nech uz za akukolvek cenu som vyradil uplne z jedalnicka. Je mi to luto lebo oblubenu francuzku horcicu nemam ku comu jest, ale tak to ide, taky je svet.
Vidim to tak ze znova budeme vsetko robit doma. Uz robim svoj jogurt, syr, maslo... a volakedy aj klobasy a sunku. Sunku som uz skusal ale zatial mi nevysla, ved sa to snad podari... A aj kapustu sme mali nakladanu v sudku... A pametam sa ako sme zavideli kapitalistickej cudzine ako sa tam maju dobre. Nemali sme sa dobre za socializmu! Ale asi sa znova vratime ku samozasobitelstvu ci uz zeleninou alebo masom. Postupne ten sen konci a zacina kruta realita.
Flinstone
09.10.10,08:55
ako spomínaš... presne podľa výrobcu... Spišské som mal neraz také šťavnaté...
Musíme sa naučiť aj na to sa pýtať, kto je výrobca... a ak budeme tých horších ignorovať, tak sami sa buď zlepšia alebo prestanú fušovať do párkov...
durisovad
09.10.10,09:18
Myslis, ze v takom Tescu ti povedia, od ktoreho vyrobcu parky su? Ja som sa par razy probovala pytat, ale predavacka to nevedela. Na cenovke by to mali mat napisane, ale nemaju.
Flinstone
09.10.10,09:24
Myslis, ze v takom Tescu ti povedia, od ktoreho vyrobcu parky su? Ja som sa par razy probovala pytat, ale predavacka to nevedela. Na cenovke by to mali mat napisane, ale nemaju.
skôr by som povedal, že predavačka ani nemala snahu to pozrieť... na tých pakloch z ktorých to vybaľujú je aj výrobca aj zloženie...
lujza.j
09.10.10,11:06
mne osobne chutia Viedenské párky z LIDL, sú balené v takých vaničkách:)
Marína
09.10.10,11:58
mne osobne chutia Viedenské párky z LIDL, sú balené v takých vaničkách:)
Tie sú fakt veľmi dobré, síce nie často ale občas ich kúpim aj ja. Ak si dobre pamätam, myslím, že je to 400 g balenie a stojí cca 2,5 eura. Je v nich však dosť mäsa.
lujza.j
09.10.10,12:00
nie sú najlacnejšie,ale dobré:)
Marína
09.10.10,12:14
Presne tak, cena zodpoveda kvalite.:)
marleau
09.10.10,13:12
Prečo jesť párky,keď sú dobré domáce klobásy?Ak nie sú domáce klobásky,tak je dobrá aj vianočka s kakaom.
truch
09.10.10,13:21
mne osobne chutia Viedenské párky z LIDL, sú balené v takých vaničkách:)
Tie sú chutné, aj ja ich kupujem ešte teľacie párky, keď sú čerstvé bývajú dobré, tie majú v mäsiarstve, ktoré je v jednej predajni s Lidlom.
lujza.j
09.10.10,13:25
Prečo jesť párky,keď sú dobré domáce klobásy?Ak nie sú domáce klobásky,tak je dobrá aj vianočka s kakaom.
domáce klobásky? tak to teda áno:D ale to musia byť fakt domáce klobásky, nie tie z obchodu:---
pivko
09.10.10,13:51
Super párky majú v Metre. Hľadajte - Viedenské , originál rakúske. mňam.
day
09.10.10,13:59
v NR na druzstve v Ivanke ;)
este povodny recept
najag
09.10.10,14:01
Prečo jesť párky,keď sú dobré domáce klobásy?Ak nie sú domáce klobásky,tak je dobrá aj vianočka s kakaom.


Preco jest vianocku s kakaom, ked sa daju doma urobit kvalitne a chutne spisske parky, alebo fajnovu domacu klobasku ............? :D
220870
09.10.10,15:53
Super párky majú v Metre. Hľadajte - Viedenské , originál rakúske. mňam.
Oprobujem .:)Ja som na párky max náročný manželka ich nosí z Rakúska .Normálne ľutujem:mee: ľudí čo to kupujú zrejme aj ,konzumujú v Tescu ,Kauflande a podobných pomyjopredajcov.:mad:
U nás v TO máme tiež jedno súkromné mäsiarstvo v Jacovciach ,ktoré si zaslúži za svoje výrobky jednotku z hviezdičkou .Vyrábajú veľa svojich výrobkov napríklad taký pečený bok to sa vždy "dožerem" továrnicke klobásky ,tlačenka asi najlepšia na svete,mäso čerstvé nemrazené priamo z bytúnku......Vrele odporúčam ,chodia tam nakupovať celé Topoľčany aj s okolím.
JaDo
09.10.10,17:01
Ja navrhujem urobiť prieskum:

kde kúpené (obchod)
výrobca
názov výrobku
váha (ak je uvedená)
podiel mäsa (napr. na 100g alebo v %)
vlastný názor

Každý kto kúpi párky, nech prečíta a napíše sem.
arizona
09.10.10,17:07
Mne už dávnejšie došiel tento mail (príloha).
Je to tak drsné čítanie, že je až neuveriteľné, čo všetko sa nazýva potravinami pre ľudí:confused::mad:
Názor si urobte sami...
viki2
09.10.10,17:22
v NR na druzstve v Ivanke ;)
este povodny recept

tak toto je fakt pravda;), chodí tam nakupovať aj môj svokor, kupuje tam aj špekačky, slaninu, údené výrobky, mäso.......;)
220870
11.10.10,03:25
Tak by to malo byť.Nech sú majstri mäsiari vychválený do neba podvodníkov z Tesca utopiť v ich bordeli.
http://www.masokazda.cz/
Martin Mocko
11.10.10,04:09
Tak takúto tému som naozaj nečakal na porade. Ale páči sa mi, lebo sme tému párky (hlavne kôli deťom, ktoré ich majú veľmi radi) preberali s manželkou. Nie sú bratislavské ako bratislavské. Veľmi záleží od výrobcu. Prvý problém je v tom, že niektoré mäsokombináty u nás nakúpia živé zvieratá a spracujú ich. Iné zase nakúpia zmrazené alebo napácované mäso z poľska (ktoré už niekoľko dní "zreje") a spracujú ho. Ďalší problém je technológia výroby. Ak niekto vyrába najmä pre veľké obchodné reťazce, vyžaduje sa od neho najmä "dobrá cena". O kvalite nie je ani zmienka. Mne osobne sa veľmi overili bratislavské párky od tohoto výrobcu:
http://www.svaman.sk/
Iba tu u nás v BA je to nezohnateľný výrobca. Tu je všade natalčený ten mäsokombinát z rimavskej..a ten u mňa patrí do druhej kategórie.
ubka
11.10.10,04:48
aj tento výrobca je dobrý....nemusí uvádzať zloženie:D:D

fakt ide iba o nadľahčenie, pretože keď som čítala receptúru od nemenovaného výrobcu na párky, zistila som, že tam mäso vôbec nemá zastúpené ani minimálnym podielom, kože tuky, celulóza, ochucovadlá, emulgátory, .....:( staré dobré párky§
a prečo párky? kdesi som čítala, že názov vznikol preto, že sa to podávalo v páre-teda dva kusy. Kedysi aj stačilo;)
Holder Miro
11.10.10,06:49
Mne už dávnejšie došiel tento mail (príloha).
Je to tak drsné čítanie, že je až neuveriteľné, čo všetko sa nazýva potravinami pre ľudí:confused::mad:
Názor si urobte sami...


Link je nefunkčný,

mne sa to nedá otvoriť...
Holder Miro
11.10.10,06:53
Myslím, že pri vyrobe párkov by malo isť v prvom rade o dodržanie technologickej discipliny postupu vyroby, inými slovami povedané robiť párky podľa povodného receptu a dodržať pomer jednotlivých surovín v obj. %.

Niekto v nejakej inej diskusii, trefne poznamenal,že by bolo lacnejšie vyrábať párky v mlyne a trošku masti doviezť , ako prevážať z mlynov celé kamiony múky do mäsokombinátov...
Marína
11.10.10,08:14
Je to word súbor, máš nainštalovaný MS Office?
Marína
11.10.10,08:18
S výrobkami tohto výrobcu http://www.cimbalak.sk/ som veľmi spokojná. Pražská šunka nemá chybu, žiadna voda a chuť mi pripomína ešte tú z pred desiatkov rokov.
pivko
11.10.10,11:29
Holder Miro
11.10.10,11:35
S výrobkami tohto výrobcu http://www.cimbalak.sk/ som veľmi spokojná. Pražská šunka nemá chybu, žiadna voda a chuť mi pripomína ešte tú z pred desiatkov rokov.

Vzhľadom na neľudské pracovné podmienky v tejto firme a šikanovanie pracovníkov
som sa rozhodol mäsové výrobky od tejto firmy NEKUPOVAŤ.

A týmto túto bardejovskú firmu BOJKOTOVAŤ !
ubka
11.10.10,14:50
Link je nefunkčný,

mne sa to nedá otvoriť...
Ja som to dnes otvorila, skúšaj...je to ale skutočne hrozné, čím nás kŕmia...teda, predkladajú nám;)
220870
11.10.10,17:18
Link je nefunkčný,

mne sa to nedá otvoriť...
Je funkčný.Mne to šlo v pohode ale radšej to ani nečítajte.:mee:
pivko
11.10.10,17:28
Tak panstvo párkové:D máme tu nový katalóg METRO:mee:
Tak tieto určite maso nevideli:mad:
220870
11.10.10,17:34
Tak panstvo párkové:D máme tu nový katalóg METRO:mee:
Tak tieto určite maso nevideli:mad:
To je pre vegeťákov.:D:D:D
Marína
12.10.10,04:09
Vzhľadom na neľudské pracovné podmienky v tejto firme a šikanovanie pracovníkov
som sa rozhodol mäsové výrobky od tejto firmy NEKUPOVAŤ.

A týmto túto bardejovskú firmu BOJKOTOVAŤ !
To ja od stola neviem posúdiť, v živote som tam nebola.
malalulu
12.10.10,06:00
Je zaujímavé, že voda, v ktorej teraz varím párky alebo klobásu je taká čistá, že ňou môžem zaliať čaj.Nič sa z nej nevyvarí. Nuž čo, aspoň mám dobrý pocit, že žiadny tuk v nich nie je.
31Jankal
12.10.10,06:15
A čo hovoríte na párky z Lidla, píšu tam 80% mäsa?
podhygmin:-)
12.10.10,09:08
Taky sajrat ako parky v zivote nikdy.Ci z lidla,dietne alebo akekolvek ine.
BXLmiami
12.10.10,09:25
Najviac milujem,ked to hnusobstvo ľudia tlačia do detí.Párky,salámy,a kľudne deťom na tanierik.:mad:
Martin Mocko
12.10.10,09:31
Najviac milujem,ked to hnusobstvo ľudia tlačia do detí.Párky,salámy,a kľudne deťom na tanierik.:mad:

A čo s nimi iné? Môžem im dať na tanieť najkvalitnejšie mäso pod slnkom..spolu s biozemiakmi a tvária sa, ako by som ich chcel otráviť. Dám im párok..tak zošrotuje na posedenie hneď dva...
Ale celkom sa dá "Kinderšunka". Tá by mala byť detsky-jedlá. Teda aspoň tá od normálneho výrobcu.
bupi
12.10.10,09:44
To ludom aj detom totiz chuti ta sol a korenie. Prehlusi vsetko, aj tie pomlete kosti.:cool: Kebyze si ludia vedia pripravit tie biozemiaky a zeleninu, tak im chuti aj to.;)
ivantt
12.10.10,10:03
Hihi... ked chces parky, môže si ich spravit doma.. zmiesas soju s mukou, trosku farbiva a mas nedietne dietne parky a nemusis ist ani do obchodu. Neverim ani ze je niekde 80% mäsa... iba ak toho co po nom pobehali male drobne zvieratka... drzím sa hesla ze uz žiadne párky, múky mame dosť :-))))
Flinstone
12.10.10,10:12
keď je pivo bez alkoholu, prečo sa divíte párkom bez mäsa? :D
alabut
12.10.10,17:30
Parky ani moj tyzden hladny kocur nechce.
220870
12.10.10,17:48
Parky ani moj tyzden hladny kocur nechce.
Kocúry sú mačkovité šelmy,čistý mäsožravci.Tý vám mrkvu žrať nebudú.:D
hubatá
12.10.10,18:28
Nielen párky boli vynikajúcej chuti, ale sa predávali špekáčky ktoré sa dali opekať pri táboráku a ako voňali !!! Diétna saláma sa dávala deťom na desiatu a čuduj sa svete nezozelenala. Do leča sa kupovalo 20 centimetrov slovenskej točenej, a pečenový syr bol obalený v takej fajnej voňavej slaninke .... k tomu bosniak a kofolu. A viete prečo to boli dobré výrobky - lebo sme mali prísne potravinové normy, potraviny aj keď neboli exkluzívne balené, ale boli vyrábané v mäsokombináte hygienicky, pracovníci v bielych plášťoch a gumákoch. A najlepšie sa mi na tom páči to, že sme boli sebestační, čo sme si vyrobili, to sme si aj zjedli. Mali sme kvalitné salámy, mäso a ešte sme mali aj robotu !!!

Dnes požereme odpad z celej EÚ, nemáme roboty a ani už euráče aby sme kupovali tento odpad. A to sa netýka len mäsa, párkov a salámy. Takto to po roku 1989 máme vo všetkom, len sa pozrime okolo seba.
patrixo
13.10.10,06:00
A v čom ti máme poradiť? ked sa toto volá porada....
Nokerla
13.10.10,17:29
ja som uz vyskusal vselijake druhy a aj vyrobcov parok.......jednoznacne najlepsie su Bravcove parky z Lidla vyrobca Pikok.......ziadna mastna stava, nepraskaju a su tenke.......ine uz nekupujem.
verads
13.10.10,20:03
A v čom ti máme poradiť? ked sa toto volá porada....
Poradit ? No v tom , že čím to asi je ,že taký výrobok predávajú. A poradit kde sa dá a od akého výrobcu kúpit dobrý výrobok, a aby sa aj iný zmienili aku maju skúsenost.
berryB
13.10.10,21:29
našla som zaujímavú stránku - ale ešte ju sem nemôžem pridať - dajte si do vyhľadávača chemie v jidle - vzhľadom na to všetko, čo je v tých potravinách obsiahnuté sa niet čo čudovať, že to nechutí ako jedlo. Párky kupujem jedine v Kauflande - vyrába ich Chodura - volajú sa minipárečky pro detičky - obsahujú tuším 90% mäsa :cool: na tej stránke, tam je od nich aj minitlačenka - na tú sa tiež musím pozrieť, či ju nemajú - tiež v nej nie sú žiadne hovadiny (rozumej chémia). Myslím, že telo si skôr poradí s kúskom mastného, ako s kúskom napríklad dusitanu sodného
ivantt
15.10.10,05:38
našla som zaujímavú stránku - ale ešte ju sem nemôžem pridať - dajte si do vyhľadávača chemie v jidle - vzhľadom na to všetko, čo je v tých potravinách obsiahnuté sa niet čo čudovať, že to nechutí ako jedlo. Párky kupujem jedine v Kauflande - vyrába ich Chodura - volajú sa minipárečky pro detičky - obsahujú tuším 90% mäsa :cool: na tej stránke, tam je od nich aj minitlačenka - na tú sa tiež musím pozrieť, či ju nemajú - tiež v nej nie sú žiadne hovadiny (rozumej chémia). Myslím, že telo si skôr poradí s kúskom mastného, ako s kúskom napríklad dusitanu sodného

Neverím tommu ze v niektorých párkoch je 90% mäsa. To by museli stáť 3x toľko ako stoja ( možno aj viac ). A nech skúsim akékoľvek párky, cukor mi riadne vyskoči takže je to samá múka. Dokonca aj spišské už nie sú spišské.
ewita888
15.10.10,05:45
Neverím tommu ze v niektorých párkoch je 90% mäsa. To by museli stáť 3x toľko ako stoja ( možno aj viac ). A nech skúsim akékoľvek párky, cukor mi riadne vyskoči takže je to samá múka. Dokonca aj spišské už nie sú spišské.
A koľko stoja párky s 90% mäsa ?
ivantt
15.10.10,06:00
A koľko stoja párky s 90% mäsa ?

To fakt neviem, na take som este nenarazil.... Okrem toho, mne by bolo jedno kolko stoja, nikdy nepozeram na cenu, kupujem podla toho co mam rad a co si chcem kupit a su len dve moznosti : mám na to a kupim si alebo nemam na to a nekupim si... Ale mäsové polovýrobky takmer nekupujem. Vsade je rychlosoľ, soja, muka... údené vydrzi ovela menej ako kedysi ale to nehovorim o konzumacii, ze by sa rychlejsie zjedlo... ked clovek nezjedol za jeden den, kludne to vydrzalo v komôrke alebo chladnicke, dnes v komôrke nie, niekedy ani v ladnicke. No a párky som vymazal z môjho jedálničku, dokonca aj tie detské tak o cene nemam ani šajnu... vlastne ma ani nezaujíma...
ewita888
15.10.10,06:14
To fakt neviem, na take som este nenarazil.... Okrem toho, mne by bolo jedno kolko stoja, nikdy nepozeram na cenu, kupujem podla toho co mam rad a co si chcem kupit a su len dve moznosti : mám na to a kupim si alebo nemam na to a nekupim si... Ale mäsové polovýrobky takmer nekupujem. Vsade je rychlosoľ, soja, muka... údené vydrzi ovela menej ako kedysi ale to nehovorim o konzumacii, ze by sa rychlejsie zjedlo... ked clovek nezjedol za jeden den, kludne to vydrzalo v komôrke alebo chladnicke, dnes v komôrke nie, niekedy ani v ladnicke. No a párky som vymazal z môjho jedálničku, dokonca aj tie detské tak o cene nemam ani šajnu... vlastne ma ani nezaujíma...
Som len reagovala na vetu, že by mali stáť aj viac ako trikrát toľko.. neviem prečo, všetko je len vecou distribúcie a hlavne tých, čo ich už predávajú priamo v obchode.. ak by tam bolo aj 100 % mäsa, tak si zober, že výrobná cena dajme tomu br. stehna je cca 3,- €.. ale ako hovorím, marže robia svoje..
berryB
15.10.10,06:39
No vidím, že niektorí si myslia, že tu drístam :rolleyes:. Takže opisujem z etikety: Zloženie: bravčové mäso min. 64%, hovädzie mäso min. 25% (tak pardóóón, obsahujú len 89% mäsa), voda, soľ, korenie, extrakty korenia, stabilizátor farby (E250), obal - celofánové črevo. Hmotnosť tohto balenia je 220g a stojí vyše eura, neviem, či 1,30-1,60...to si nepamätám, ale ja už iné párky nekupujem. Keby stáli "len" euro, tak na kilo to výjde takmer 5 euráčov, takže sú určite drahé, ale viem, že nám chutia (jeme ich maximálne 2x do mesiaca), a určite nás to nijako nezruinuje
ewita888
15.10.10,06:55
No vidím, že niektorí si myslia, že tu drístam :rolleyes:. Takže opisujem z etikety: Zloženie: bravčové mäso min. 64%, hovädzie mäso min. 25% (tak pardóóón, obsahujú len 89% mäsa), voda, soľ, korenie, extrakty korenia, stabilizátor farby (E250), obal - celofánové črevo. Hmotnosť tohto balenia je 220g a stojí vyše eura, neviem, či 1,30-1,60...to si nepamätám, ale ja už iné párky nekupujem. Keby stáli "len" euro, tak na kilo to výjde takmer 5 euráčov, takže sú určite drahé, ale viem, že nám chutia (jeme ich maximálne 2x do mesiaca), a určite nás to nijako nezruinuje
Ale veď toto je cena primeraná na párky s 89 % mäsa.. toto ti nikto neberie, veď k tomu mäsu si musíš prirátať aj to ostatné, čo tam je plus mzdu, elektrinu atď.. čiže takto je to v poriadku... ale ty si písal, že keby tam tie percentá mäsa boli, tak by museli tie párky stáť aj trikrát viac.. a s týmto som ja nesúhlasila.. toť vsjo.. A schvaľujem, nekupuj lacné párky, je tam strááášne ,,sajrajtu,,..;)
ivantt
15.10.10,10:35
Ale veď toto je cena primeraná na párky s 89 % mäsa.. toto ti nikto neberie, veď k tomu mäsu si musíš prirátať aj to ostatné, čo tam je plus mzdu, elektrinu atď.. čiže takto je to v poriadku... ale ty si písal, že keby tam tie percentá mäsa boli, tak by museli tie párky stáť aj trikrát viac.. a s týmto som ja nesúhlasila.. toť vsjo.. A schvaľujem, nekupuj lacné párky, je tam strááášne ,,sajrajtu,,..;)

Hups, ale to ja som hovoril ze by museli stat aj tri krat tolko ;). Ja vlastne ani parky nemusim, je tam vela rychlosoli a to nie je uz pre mna. ja radsej nejaky miesany salat co si sam pripravim :)
pivko
16.10.10,03:05
Najviac milujem,ked to hnusobstvo ľudia tlačia do detí.Párky,salámy,a kľudne deťom na tanierik.:mad:
A ty si čo jedla keď si bola dieťa? a čo ješ teraz ak neješ párky,šunku a salámu. Pravdepodobne musíš byť vegetariánka ,lebo každý normálny človek si občas dá párky;) šunku;) salámu;) klobásu;) slaninu;) a slivovicu:D
BXLmiami
16.10.10,04:06
Nielen párky boli vynikajúcej chuti, ale sa predávali špekáčky ktoré sa dali opekať pri táboráku a ako voňali !!! Diétna saláma sa dávala deťom na desiatu a čuduj sa svete nezozelenala. Do leča sa kupovalo 20 centimetrov slovenskej točenej, a pečenový syr bol obalený v takej fajnej voňavej slaninke .... k tomu bosniak a kofolu. A viete prečo to boli dobré výrobky - lebo sme mali prísne potravinové normy, potraviny aj keď neboli exkluzívne balené, ale boli vyrábané v mäsokombináte hygienicky, pracovníci v bielych plášťoch a gumákoch. A najlepšie sa mi na tom páči to, že sme boli sebestační, čo sme si vyrobili, to sme si aj zjedli. Mali sme kvalitné salámy, mäso a ešte sme mali aj robotu !!!

Dnes požereme odpad z celej EÚ, nemáme roboty a ani už euráče aby sme kupovali tento odpad. A to sa netýka len mäsa, párkov a salámy. Takto to po roku 1989 máme vo všetkom, len sa pozrime okolo seba.
Opozícia ako vždy,my dve sme asi žili každá na inej planéte.Po brigáde v Sabinove počas VS,ked som videla ako to tam melú,normy nenormy,potkany nepotkany,dodnes nie som schopná vypiť sirup slovenskej výroby.A ani ho moje deti do dospelosti nepili,vyrábala som ich doma.Niečo podobné aj paštéty.:)V minulej dobe bola jedna pozitivita a síce médiá čušali,takže sme tieto veci nevedeli.A tak nás nerozčuľovali.
BXLmiami
16.10.10,04:10
Neverím tommu ze v niektorých párkoch je 90% mäsa. To by museli stáť 3x toľko ako stoja ( možno aj viac ). A nech skúsim akékoľvek párky, cukor mi riadne vyskoči takže je to samá múka. Dokonca aj spišské už nie sú spišské.
Pozerala som český test,náhodou som to zapla a jeden výrobca mal 86%.Ale prevažná vačšina bola pod 50%. Bol to český výrobca,len som nevypátrala ktorý.
pivko
16.10.10,05:29
Párky ktoré majú 90% masa podľamňa už niesu párky ,ale klobása.Na párkach je zaujímava práve ta múkova chuť.:D
pepsikova
16.10.10,05:44
A ty si čo jedla keď si bola dieťa? a čo ješ teraz ak neješ párky,šunku a salámu. Pravdepodobne musíš byť vegetariánka ,lebo každý normálny človek si občas dá párky;) šunku;) salámu;) klobásu;) slaninu;) a slivovicu:D..

..moji synkovia boli odchovaní na dietnej saláme..kedysi dávno...sedeli na kočiari a na nôžkach papierik s 10 deka "talamky"...dnes to nedám ani do šalátu...kam sa podeli normy a recepisy, podľa ktorých to vtedy bolo jedlé a dnes už nie?..
... a všetko sa balilo do papiera...nie do fólie...
Tweety
16.10.10,05:48
..

..moji synkovia boli odchovaní na dietnej saláme..kedysi dávno...sedeli na kočiari a na nôžkach papierik s 10 deka "talamky"...dnes to nedám ani do šalátu...kam sa podeli normy a recepisy, podľa ktorých to vtedy bolo jedlé a dnes už nie?..
... a všetko sa balilo do papiera...nie do fólie...
Tu sa musím diétnej zastať, aj terazky ju sporadicky kupujem a chutí nám rovnako. Ja rozdiel vidím len vo výrobcoch. Nie všetky výrobky chutia od všetkých rovnako, takže niektorých výrobcov vylučujem automaticky.
220870
16.10.10,10:02
Tu sa musím diétnej zastať, aj terazky ju sporadicky kupujem a chutí nám rovnako. Ja rozdiel vidím len vo výrobcoch. Nie všetky výrobky chutia od všetkých rovnako, takže niektorých výrobcov vylučujem automaticky.
Ktorých?
220870
16.10.10,10:11
A ty si čo jedla keď si bola dieťa? a čo ješ teraz ak neješ párky,šunku a salámu. Pravdepodobne musíš byť vegetariánka ,lebo každý normálny človek si občas dá párky;) šunku;) salámu;) klobásu;) slaninu;) a slivovicu:D
Slivovicu súhlasím to je užitočná vec.Dá sa tým napraviť chuť po niektorých párkoch.Hneď je človeku lepšie .Podaktorý výrobcovia by mali dávať s kilom ,liter domácej ,možno by potom pohli predaj ,možno aj rekord .:D
pivko
17.10.10,13:22
Teraz som prišiel z Metra. Tu sú tie čo som spomínal.
Odporúčam , sú naozaj super.
Ale upozorňujem na cenu 5,60 EUR/kg
veronat
17.10.10,19:16
Parky som vylucila z jedalnicka potom ako som si vylomila zub na niecom co pripominalo kost a bolo to v parke. Fuj
Katy a R
17.10.10,19:31
Teraz som prišiel z Metra. Tu sú tie čo som spomínal.
Odporúčam , sú naozaj super.
Ale upozorňujem na cenu 5,60 EUR/kg

.. nuž tak za takúto cenu by som si radšek kúpila riadny kusisko mäsa;) a spravím rezne.

no a dieťaťu by som párky určite nedala (tiež mám nejakú konzervárenskú prax zo školských liet :D)
pivko
18.10.10,03:28
.. nuž tak za takúto cenu by som si radšek kúpila riadny kusisko mäsa;) a spravím rezne.

no a dieťaťu by som párky určite nedala (tiež mám nejakú konzervárenskú prax zo školských liet :D)
Keď ti rezne chutia ako párky tak si ich jedz koľko chceš/ a vyprážaj na masti ,je lacnejšia ako olej/ ,ale mne ako párky určite nechutia:D
O tú kvalitu tu práve ide tak že ak mám chuť na párky tak si kúpim kvalitné ,chutné a nepozerám na cenu;) LEBO CHCEM PÁRKY A NIE REZNE:D
PS. kvalitné párky by si chcela za 1 EUR/kilo ako za socializmu ,ale kilo masa kúpiš za 5 EUR a nie za 2 ako voľakedy. Tak že aj na tých párkach ak chceš kvalitu netreba šetriť.
Majka40
18.10.10,05:59
párka v rožku? nieeeee ... PÁROK V ROŽKU ... ja len, že mi príde smiešne, keď niekto niečo nájde v párke
BXLmiami
18.10.10,06:09
..

..moji synkovia boli odchovaní na dietnej saláme..kedysi dávno...sedeli na kočiari a na nôžkach papierik s 10 deka "talamky"...dnes to nedám ani do šalátu...kam sa podeli normy a recepisy, podľa ktorých to vtedy bolo jedlé a dnes už nie?..
... a všetko sa balilo do papiera...nie do fólie...
..a všetko sa balilo do papiera vlastnými,holými a neumytými rukami predavačky....no idylka sama.:)
Majka40
18.10.10,06:15
..a všetko sa balilo do papiera vlastnými,holými a neumytými rukami predavačky....no idylka sama.:)
no nemyslím, že dnešné predavačky to s umývaním rúk nejako preháňajú
Tweety
18.10.10,06:17
To neviem, ale používajú rukavice, aspoň tam, kam chodím nakupovať, to tak je.
gypsynka
18.10.10,06:50
Opozícia ako vždy,my dve sme asi žili každá na inej planéte.Po brigáde v Sabinove počas VS,ked som videla ako to tam melú,normy nenormy,potkany nepotkany,dodnes nie som schopná vypiť sirup slovenskej výroby.A ani ho moje deti do dospelosti nepili,vyrábala som ich doma.Niečo podobné aj paštéty.:)V minulej dobe bola jedna pozitivita a síce médiá čušali,takže sme tieto veci nevedeli.A tak nás nerozčuľovali.
A si si istá, že "neslovenský" sirup sa vyrába inak?
Katy a R
18.10.10,10:50
Keď ti rezne chutia ako párky tak si ich jedz koľko chceš/ a vyprážaj na masti ,je lacnejšia ako olej/ ,ale mne ako párky určite nechutia:D
O tú kvalitu tu práve ide tak že ak mám chuť na párky tak si kúpim kvalitné ,chutné a nepozerám na cenu;) LEBO CHCEM PÁRKY A NIE REZNE:D
PS. kvalitné párky by si chcela za 1 EUR/kilo ako za socializmu ,ale kilo masa kúpiš za 5 EUR a nie za 2 ako voľakedy. Tak že aj na tých párkach ak chceš kvalitu netreba šetriť.

.. predstav si, že ja by som určite žiadne párky nechcela .. ja mám radšej mäso:D, a keď chcem múku, tak si dám chleba;) .... a myslíš, že keď napíšem rezeň .. že musí byť iba vyprážaný :confused: (asi veľmi nevaríš;)).
Ak ti chutia párky .. tak ich jedz.:)

Len zopakujem svoj názor - že deťom by som párky nedala ...

Inak, nemal by byť problém zistiť si konkrétne, aké mäso je tých XY% ...:confused:
BXLmiami
18.10.10,11:12
A si si istá, že "neslovenský" sirup sa vyrába inak?
Nie,od brigády ho robím doma.V živote nezabudnem na tú špinu,fuj.
pivko
18.10.10,13:36
..a všetko sa balilo do papiera vlastnými,holými a neumytými rukami predavačky....no idylka sama.:)
a nikomu nič nebolo;)
220870
18.10.10,17:12
Pokiaľ nieje predavačka humusáčka.Prečo by nemohla chytiť rohlík do rúk.Čo sme kde sme.Pred 100 rokmi ľudia spávali v jednom chlieve s prasatami ,jedli z jedného taniera a žili.
buchač
18.10.10,17:55
Keď ti rezne chutia ako párky tak si ich jedz koľko chceš/ a vyprážaj na masti ,je lacnejšia ako olej/ ,ale mne ako párky určite nechutia:D
O tú kvalitu tu práve ide tak že ak mám chuť na párky tak si kúpim kvalitné ,chutné a nepozerám na cenu;) LEBO CHCEM PÁRKY A NIE REZNE:D
PS. kvalitné párky by si chcela za 1 EUR/kilo ako za socializmu ,ale kilo masa kúpiš za 5 EUR a nie za 2 ako voľakedy. Tak že aj na tých párkach ak chceš kvalitu netreba šetriť.

Proč bych si dal pářeček , když si múžu dát řízeček ???

Bývalé časy a terajšie nehodno spomínať .
Nie je to ono ...nedá sa to totiž . Nedá sa porovnávať naša minulosť s terajšou prítomnosťou na západe , blbosť je to .
Ešte tak porovnať minulosť a minulosť ...oboch . To by asi bolo dosť veľké prekvápko , hlavne pre tých , čo západ obhajujú ...
Z únie nám teraz "múdre" hlavy chodia diktovať a poúčať nás o hygiene .
No neviem , neviem ...či vždy by mali navrch .

Čo sa týka párok , vždy to bol tzv. "odpad"....vždy !!!
Pomleté kože , kosti , múka , masť, voda , korenie , ochucovadlá .....akurát v oných dobách neboli všade tie nálepky so zložením , obsahu výrobku ....inak , tie spišské sa ale fakt dali jesť .
Teraz sa na trhu bijú výrobcovia z celej únie , poprípade aj spoza oceánu ...
Štítky sú popísané všelijakými odbornými výrazmi , že jeden aby vyštudovaný v obore chemickom aby bol , aby porozumel zloženiu výrobku .
To proskám pekne , ešte nespomínam tie E-čka .
To už je len famóznosť ...predsa nemôžme vravieť o kvalite , ak nejaký výrobok / mäsový / vydrží X mesiacov .
K párkom sa hodí pečivo a chlieb ...odbočím teraz k nemu ...je normálne , že do chleba sa dávajú tiež tie E-čka ????

Tak teraz ako ?
Jesť , konzumovať ...alebo nie .

Každý nech si dá , alebo aj nie ...či Hot dog , či párok v rožku ...furt je to len o tom jednom .
calawen
19.10.10,18:01
Proč bych si dal pářeček , když si múžu dát řízeček ???

Bývalé časy a terajšie nehodno spomínať .
Nie je to ono ...nedá sa to totiž . Nedá sa porovnávať naša minulosť s terajšou prítomnosťou na západe , blbosť je to .
Ešte tak porovnať minulosť a minulosť ...oboch . To by asi bolo dosť veľké prekvápko , hlavne pre tých , čo západ obhajujú ...
Z únie nám teraz "múdre" hlavy chodia diktovať a poúčať nás o hygiene .
No neviem , neviem ...či vždy by mali navrch .

Čo sa týka párok , vždy to bol tzv. "odpad"....vždy !!!
Pomleté kože , kosti , múka , masť, voda , korenie , ochucovadlá .....akurát v oných dobách neboli všade tie nálepky so zložením , obsahu výrobku ....inak , tie spišské sa ale fakt dali jesť .
Teraz sa na trhu bijú výrobcovia z celej únie , poprípade aj spoza oceánu ...
Štítky sú popísané všelijakými odbornými výrazmi , že jeden aby vyštudovaný v obore chemickom aby bol , aby porozumel zloženiu výrobku .
To proskám pekne , ešte nespomínam tie E-čka .
To už je len famóznosť ...predsa nemôžme vravieť o kvalite , ak nejaký výrobok / mäsový / vydrží X mesiacov .
K párkom sa hodí pečivo a chlieb ...odbočím teraz k nemu ...je normálne , že do chleba sa dávajú tiež tie E-čka ????

Tak teraz ako ?
Jesť , konzumovať ...alebo nie .

Každý nech si dá , alebo aj nie ...či Hot dog , či párok v rožku ...furt je to len o tom jednom .

A nielen preto si chlieb pečiem sama... múka z mlynu, voda filtrovaná, olej olivový extra virgin, soľ, cukor, semiačka podľa chuti a droždie (najradšej mám sušené, no v najhoršom prípade tam fuknem aj čerstvé) :rolleyes:
ivantt
19.10.10,20:31
To je zaujimave ako prejde tema parok cez sirupy na pecenie chleba. Ze by som to zavrsil ??? Kto ma rad nanuky,. nech to necita.... ale panicka isla po chodniku, davala si nanuk a zrazu ostala zmrznuta prave ako ten nanuk. nieco jej ostalo v ustach... tak to vycuclala z úst von a rovno ju to svihlo... ľudsky malíček...
Takze ludkovia, odterz uz nejest parky, nepit sirup, nejest nanuky, pasteky, konzervy, klobasky... proste nic z obchodu. Mám kamarata, ten má velké luky pod tatrami, vraj dobra datelinka tam rastie... pojdem sa popast, kto sa prida ???:D:D:D
Ajuška
19.10.10,20:34
...P.S... fajčiť budem domaa.....;):D...
Excise Duty
19.10.10,20:36
To je zaujimave ako prejde tema parok cez sirupy na pecenie chleba. Ze by som to zavrsil ??? Kto ma rad nanuky,. nech to necita.... ale panicka isla po chodniku, davala si nanuk a zrazu ostala zmrznuta prave ako ten nanuk. nieco jej ostalo v ustach... tak to vycuclala z úst von a rovno ju to svihlo... ľudsky malíček...
Takze ludkovia, odterz uz nejest parky, nepit sirup, nejest nanuky, pasteky, konzervy, klobasky... proste nic z obchodu. Mám kamarata, ten má velké luky pod tatrami, vraj dobra datelinka tam rastie... pojdem sa popast, kto sa prida ???:D:D:D
Ak to myslíš vážne s tou pastvou, daj si odrezať nos, aby si nenechával vysoké strnisko.:D:D:D
kukučka
19.10.10,21:57
kto si ich chce urobiť doma, tu je recept spišské párky (http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=20652)
ivantt
20.10.10,02:22
Ak to myslíš vážne s tou pastvou, daj si odrezať nos, aby si nenechával vysoké strnisko.:D:D:D

No a čo teba do toho ako mam velky nos ??? :D:D:D
ivantt
20.10.10,02:24
kto si ich chce urobiť doma, tu je recept spišské párky (http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=20652)

No to je dobrééé... spišské párky po česky... to je ako plzenske pyvo z topoľčian :D
220870
20.10.10,03:40
Topolčianske pivo zo šariša =močka od močkárov.
buchač
20.10.10,06:14
....vraj aj "Plzeň" tam varia , v Šariši...;):rolleyes:

Nekonzumujem , nesledujem už ...preto to vraj .
kukučka
20.10.10,21:58
No to je dobrééé... spišské párky po česky... to je ako plzenske pyvo z topoľčian :D

na Spiši sa vždy robili výborne mäsové výrobky, najmä údené
ak by si pozorne čítal, nájdeš tam príspevok od vnuka mäsiara zo Spišského Podhradia
mimotemyje množstvo stránok s receptami, táto ma zaujala výbornou diskusiou a vyššou kultúrou, bohužiaľ práve zmenila majiteľa a všetci nariekajú za "starým labužníkom"
veonkaPaukova
21.10.10,05:41
Ahoj,

no tak párky ja tiež nemusím, lebo mám zmiešané pocity čo je tam namleté. Tiež sme vyskúšali všelijaké druhy, lebo priatel ten si dá (ja zjem 1) a teda v tesco sme raz kúpili asi nejaké bratislavské a to bola hrôza, to nemohol zjesť ani on. kaša, bez farby, zápach- ozaj kože, no fuj. Teraz kupujem v lidli, a tie môžem odporučiť Viedenské párky, značka BARONI.
Dnes som priatelovi akurát robila hotdogy do práce, takže čerstvá informácia.
Skús.
ivantt
21.10.10,06:45
na Spiši sa vždy robili výborne mäsové výrobky, najmä údené
ak by si pozorne čítal, nájdeš tam príspevok od vnuka mäsiara zo Spišského Podhradia
mimotemyje množstvo stránok s receptami, táto ma zaujala výbornou diskusiou a vyššou kultúrou, bohužiaľ práve zmenila majiteľa a všetci nariekajú za "starým labužníkom"

Ved ja nic proti spiskym parkam, len som sa zasmial nad ceskym receptom, to je vsetko. Donedavna boli dokonca spiske parky jedine, ktore som si dal ale uz ani tie nie su take ako byvali, tak dva roky dozadu. Nechcel som nikoho urazit ani sa nikoho dotknut, polo to len pousmiatie... Ved aj tu sa treba obcas usmievat.
ivantt
21.10.10,06:47
Ahoj,

no tak párky ja tiež nemusím, lebo mám zmiešané pocity čo je tam namleté. Tiež sme vyskúšali všelijaké druhy, lebo priatel ten si dá (ja zjem 1) a teda v tesco sme raz kúpili asi nejaké bratislavské a to bola hrôza, to nemohol zjesť ani on. kaša, bez farby, zápach- ozaj kože, no fuj. Teraz kupujem v lidli, a tie môžem odporučiť Viedenské párky, značka BARONI.
Dnes som priatelovi akurát robila hotdogy do práce, takže čerstvá informácia.
Skús.

mimotemyTak to si este asi nejedla v tescu pecene kurca. Ja dva krat. Prvy krát asi pred rokom len som ho nezjedol cele tak som si nechal zabalit a priniesol domov, ked som ho chcel zjest tak odporny zapach, hnusne kura takze to bolo druhy a zarovne posledny krat.
veonkaPaukova
22.10.10,05:02
mimotemyTak to si este asi nejedla v tescu pecene kurca. Ja dva krat. Prvy krát asi pred rokom len som ho nezjedol cele tak som si nechal zabalit a priniesol domov, ked som ho chcel zjest tak odporny zapach, hnusne kura takze to bolo druhy a zarovne posledny krat.
No veru nejedla a prezradím ti- ani o to veľmi nestojím. Z hotových jedál si v supermarketoch na stojáka nedávam nič, veď dnes máš problém najesť sa dobre a primerane cene v normálnych reštauráciách po sediačky, nieto ešte v dákom tescu. Takže to by som svojmu žalúdku nespravila ani za trest.
calawen
22.10.10,05:20
Ahoj,

no tak párky ja tiež nemusím, lebo mám zmiešané pocity čo je tam namleté. Tiež sme vyskúšali všelijaké druhy, lebo priatel ten si dá (ja zjem 1) a teda v tesco sme raz kúpili asi nejaké bratislavské a to bola hrôza, to nemohol zjesť ani on. kaša, bez farby, zápach- ozaj kože, no fuj. Teraz kupujem v lidli, a tie môžem odporučiť Viedenské párky, značka BARONI.
Dnes som priatelovi akurát robila hotdogy do práce, takže čerstvá informácia.
Skús.

fajn, ale z lidlu by som skôr skúsila veriť rakúskym(nemeckým) značkám, napr. DULANO - tí si nemôžu dovoliť urobiť humus, pretože by stratili zákazníkov. BARONI aj PIKOK sú Poliaci...
ivantt
22.10.10,10:14
No veru nejedla a prezradím ti- ani o to veľmi nestojím. Z hotových jedál si v supermarketoch na stojáka nedávam nič, veď dnes máš problém najesť sa dobre a primerane cene v normálnych reštauráciách po sediačky, nieto ešte v dákom tescu. Takže to by som svojmu žalúdku nespravila ani za trest.

Ved v tesku to nie je drahe, to je praimo v predajni, nie v bufetikoch. Niekedy sa cloveku trafi aj take nieco zjest, hlavne ked je dlho na ceste a nema sa kde najest a uz sa hlad neda vydrzat. Tiez mi najviac chuti to co sa uvari doma ;)... ale toto tu bolo o parkoch a stojim si za svojim, pakry nemusim, ci uz rakuske alebo slovenske :eek:
verads
23.10.10,20:51
Som velmi rada, že väčšina z Vás je na tej mienke o párkoch ako ja, malému dietatu by som v žiadnom prípade ani paštéku ani párky nedala max tak do desat rokovm a že párky su už fakt humus niekedy smrdia, fúj ja už párky nikdy...
pivko
24.10.10,03:32
Som velmi rada, že väčšina z Vás je na tej mienke o párkoch ako ja, malému dietatu by som v žiadnom prípade ani paštéku ani párky nedala max tak do desat rokovm a že párky su už fakt humus niekedy smrdia, fúj ja už párky nikdy...
Moj Kubo/ 2,5 r./ dnes na raňajky zje jednu viedenskú len sa tak oblíže;) a šunkovú penu Miško má najradšej;).Do 10 rokov im nedaš nič a potom budú jesť všetko:mee: :confused: Chudák deti:mee: Len aby potom nedostali alergiu:mee:
hubatá
24.10.10,04:14
Veru, je to pravda: musíme ich zvykať na takú "stravu" aká je v jasliach, v škôlke a potom my dospelí čo jeme vo fastfoodoch, reštikách - teda na dovezený potravinový humus. A to ešte nevieme čo pijeme, čo si obliekame, čo dýchame ...... asi tiež humus.
lujza.j
24.10.10,07:53
súhlasím aj s pivkom aj s hubatou:) hlavne tie reštiky pre mňa živá katastrofa, keby nastala hromadná kontrola hygieny, asi zatvoria všetky!!!ja tak maximálne pizzu aspoň vidím keď ju robia, aj keď...
mati111
27.10.10,09:49
Vlastne ma teraz napadlo ako sa spravne po slovensky povie Hot - Dog, teda nie rozok parkovy, ale vopchacik. Je to krasny nazov a skoda by ho bolo zabudnut pre zle parky
verads
27.11.10,07:47
Ako je vidiet sme každý iný. DAKUJEM za vaše postrehy a že ste sa podelili. pekný den.
BXLmiami
27.11.10,08:29
Moj Kubo/ 2,5 r./ dnes na raňajky zje jednu viedenskú len sa tak oblíže;) a šunkovú penu Miško má najradšej;).Do 10 rokov im nedaš nič a potom budú jesť všetko:mee: :confused: Chudák deti:mee: Len aby potom nedostali alergiu:mee:
Ako to bola tá štatistika?Že v 10 rokoch má tretina detí zvýšený cholesterol?Ktovie prečo,ved my sa taaaak zdravo stravujeme.
arizona
18.02.11,07:52
Toto mi dnes prislo mailom :rolleyes:


Recept na párky.

Tento recept sme ziskali od nemenovaneho pracovnika,ktora vyraba udeniny na objednavku a podla cenovych poziadaviek
super a hyper marketov - vratane hypermarketov na Slovensku.

Obycajne parky - recept na 100 kg parkov:

15 kg kostna mucka
15 kg sadlo
26 kg kuracia emulzia
10 kg A-gel (chemikalia)
6 kg skrob
22 kg lad (struhany na spojenie zmesi. pozdejsie zvodnatie)
2 kg sol
2 kg soja
1 kg emulgator E621 (Glutaman sodny)
1 kg korenie a farby

Vysledny produkt: 100 kg ruzovuckych parkov. Ak by ste v recepte marne
hladali mäso - nepomylili ste sa, v skutocnosti tam ziadne mäso nie je.
Dobru chut vam zelaju rakusky udenari.

PS:

Pre vasu informaciu v psich konzervach je presne to iste, staci osolit,
hodit na panvicu a chuti to preste tak isto. Ale po jedeni psich
konzerv budete mat navyse hladku a hebku srst, pretoze na rozdiel od
parkov psie zradlo obsahuje vitaminy a mineraly.
:rolleyes::eek::mee:
lujza.j
22.04.11,09:10
tieto som kúpila na koštovku v Rakúskom Lidl 1kg, 4,99e.kúpim aj na budúce sú dobré.
pivko
22.04.11,10:15
Ja som naposledy kúpil v Bile , cena okolo 5,70 EUR/kg chutili skor ako klobása nakoľko mali 85% osah masa. Tak že ak párka tak múková:D
marleau
23.04.11,15:38
arizona,

veď to boli párky určené na včerajší pôst...;)
yoyo3333
24.04.11,02:01
Ako je možné že za párky sú ľudia ochotný zaplatiť 5€ a aj viac za kilo? Veď za to sa dá kúpiť kilo bravčového stehna, alebo kopec iného mäsa.Tu aspoň viem že to je mäso a nie len niečo čo sa tak tvári... nevedia čo za tie párky pýtať a to už vôbec nevravím o chuti a kvalite. Niečo strašné... Je pravda že kedysi som si ich aj ja kupoval, ale práve kvôli kvalite som s tým aj ja prestal.
lujza.j
24.04.11,06:27
Ako je možné že za párky sú ľudia ochotný zaplatiť 5€ a aj viac za kilo? Veď za to sa dá kúpiť kilo bravčového stehna, alebo kopec iného mäsa.Tu aspoň viem že to je mäso a nie len niečo čo sa tak tvári... nevedia čo za tie párky pýtať a to už vôbec nevravím o chuti a kvalite. Niečo strašné... Je pravda že kedysi som si ich aj ja kupoval, ale práve kvôli kvalite som s tým aj ja prestal.

ja keď si chcem kúpiť párok tak si nekúpim kg br. stehna a vôbec aj o kvalite mäsa na našom trhu by sa tu tiež dalo polemizovať. to je tak ako chcem si kúpiť hrozno, ale kúpim si jablko. no vieš, ale dnes si väčšinou za tú kvalitu treba priplatiť ak si ochotný. a mimochodom vôbec ti nikto tu nekáže si kupovať párky za 5e
iv@n
24.04.11,17:07
Ako je možné že za párky sú ľudia ochotný zaplatiť 5€ a aj viac za kilo? Veď za to sa dá kúpiť kilo bravčového stehna,
asi preto, že párok si chceš ráno zohriať na raňajky za 5min a nie variť kotlety dve hodiny.
ja kupujem párky stále, od lokálneho výrobcu a som spokojný, beriem od neho aj mäso, šunky, prošut, údené stehná, slaninu a chutia super, mäso je zo slovenska, z úľan.
lujza.j
24.04.11,17:29
asi preto, že párok si chceš ráno zohriať na raňajky za 5min a nie variť kotlety dve hodiny.
ja kupujem párky stále, od lokálneho výrobcu a som spokojný, beriem od neho aj mäso, šunky, prošut, údené stehná, slaninu a chutia super, mäso je zo slovenska, z úľan.

aj ja chcem:D
220870
24.04.11,17:39
Ako je možné že za párky sú ľudia ochotný zaplatiť 5€ a aj viac za kilo? Veď za to sa dá kúpiť kilo bravčového stehna, alebo kopec iného mäsa.Tu aspoň viem že to je mäso a nie len niečo čo sa tak tvári... nevedia čo za tie párky pýtať a to už vôbec nevravím o chuti a kvalite. Niečo strašné... Je pravda že kedysi som si ich aj ja kupoval, ale práve kvôli kvalite som s tým aj ja prestal.
Treba kupovať u Humaja v Tovarnikoch.
Ľubomír
25.04.11,05:26
Ako je možné že za párky sú ľudia ochotný zaplatiť 5€ a aj viac za kilo? Veď za to sa dá kúpiť kilo bravčového stehna, alebo kopec iného mäsa.Tu aspoň viem že to je mäso a nie len niečo čo sa tak tvári... nevedia čo za tie párky pýtať a to už vôbec nevravím o chuti a kvalite. Niečo strašné... Je pravda že kedysi som si ich aj ja kupoval, ale práve kvôli kvalite som s tým aj ja prestal.

Nechcem ťa oberať o ilúzie. Kúpením bravčového vôbec nemáš istotu, že si s ním na tom lepšie ako s párkami. V dnešnej dobe sa o ničom nedá tvrdiť, že je nazávadné. Spomeň si na šialené kravy, ktoré boli krmené svinstvom, na dioxiny v bravčovine, na dusičňany v ovocí a zelenine. Párky sa v tom všekom svinste stratia. Keby som mal hľadať nezavadnú stravu už by som nebol medzi živými.
yoyo3333
26.04.11,05:26
S tým kilom mäsa to bol len príklad a tú cenu 5€ som písal na tie príspevky predomnou práve preto že sa mi to vidí veľa. A k Humajovi samozrejme chodím a na jeho mäso nedám dopustiť. Čo sa týka kvality mäsa, tak to som vyriešil práve týmto mäsiarom, ktorý má fakt najlepšie mäso široko ďaleko. A aj keby nie nemožete tu predsa porovnavať kvalitu parkov s mäsom, keď každému musí byť jasné že v párkoch buď žiadne mäso nieje, alebo ho tam je ozaj len absolútne minimum. A na rýchle raňajky sú tu aj iné možnosti ako párky. Ale proti gustu žiaden dišputát... Komu chutia nech si s chuťou dá. Tak dobrú chuť...;):D
arizona
26.04.11,10:08
S tým kilom mäsa to bol len príklad a tú cenu 5€ som písal na tie príspevky predomnou práve preto že sa mi to vidí veľa. A k Humajovi samozrejme chodím a na jeho mäso nedám dopustiť. Čo sa týka kvality mäsa, tak to som vyriešil práve týmto mäsiarom, ktorý má fakt najlepšie mäso široko ďaleko. A aj keby nie nemožete tu predsa porovnavať kvalitu parkov s mäsom, keď každému musí byť jasné že v párkoch buď žiadne mäso nieje, alebo ho tam je ozaj len absolútne minimum. A na rýchle raňajky sú tu aj iné možnosti ako párky. Ale proti gustu žiaden dišputát... Komu chutia nech si s chuťou dá. Tak dobrú chuť...;):D

k vyznacenemu :

..."parky" a "parky" su rozdiel.
Tiez kupujem Franfurktery,ako spomina lujza.j vyssie v prispevku, tie obsahuju napr. 79% masa...;)
Tie parky aj chutia masom :);)
yoyo3333
26.04.11,10:35
OK. Arizona.
Ja sa nehádam že tie párky ktoré kupuješ ty nie sú nekvalitné a už vôbec si nedovolím tvrdiť kolko obsahujú mäsa. Mne skôr išlo o to, že párok (ten predávaný v hypermarketoch čo poznám ja) má rovnakú cenu ako kus riadneho mäsa a to mi príde od obchodníkov respektíve výrobcov nefér. keď niečo obsahuje 20-50% mäsa tak to nemôže predsa stáť ako 100% mäso.
plada
26.04.11,11:24
A kto hovorí, že mäso obsahuje 100% mäsa?
A tá voda je čo? A ostatné látky?
Ja kupujem polku prasaťa a tam vidím, že je to 100% mäso, som na zabíjačke.
S kuracím mäsom kupujem aj vodu, ktorú do toho mäsa vstrekujú inkektážne. Zatiaľ nemám kontakt na slepačiu farmu, ale čo nie je, môže byť.
arizona
26.04.11,12:18
OK. Arizona.
Ja sa nehádam že tie párky ktoré kupuješ ty nie sú nekvalitné a už vôbec si nedovolím tvrdiť kolko obsahujú mäsa. Mne skôr išlo o to, že párok (ten predávaný v hypermarketoch čo poznám ja) má rovnakú cenu ako kus riadneho mäsa a to mi príde od obchodníkov respektíve výrobcov nefér. keď niečo obsahuje 20-50% mäsa tak to nemôže predsa stáť ako 100% mäso.
Ok, ja som to tiez nenapisala,aby sme sa hadali :)...len som upozornovala na to, ze treba pozerat aj na tento udaj,lebo si pisal, ze parky neobsahuju ziadne maso,alebo len minimum...

Fer, ci nefer? No, urcite nefer,suhlasim!
Ale pokial chcu zakaznici kupovat parky po 2€ za kg, tak predajcovia ponukaju. Aj ked maso je nahradene vseliakym humusom a prekryte nejakou prichutou.Aspon by sa to nemalo volat Parky,ale nejako inak.

Parky sa beru uz nie ako maso,ale ako hotovy vyrobok, takze si vyrobca prirata vsetko,nemoze ratat len cistu cenu masa.
Letko
06.06.11,05:19
Viete mi poradiť, kto vyrába ozajstné Spišské párky a špekáčky?
Tweety
06.06.11,05:44
Viete mi poradiť, kto vyrába ozajstné Spišské párky a špekáčky?
Napr. aj Mecom, ale spišské párky už nie sú to, čo bývalo. Ale špekáčky sú fajn. Výrobcov si fakt treba pozorne vyberať, pretože nie každý robí rovnako dobré rovnaké výrobky.
babi2
06.06.11,07:54
Letko
06.06.11,08:33
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitelsky-test-parkov-d1k-/sk-pspotrebitel.asp?c=A101008_103000_sk-pspotrebitel_p59

Tie už sa asi nevolajú Spišské párky :) Myslel som ozajstné spišské párky s mäsom.
tom_i
06.06.11,15:31
keď už zhrešiť "tak porádne" naj sam párky pre mňa sú z ivanky pri nitre a dietna saláma tá z mojmíroviec na tenučko nakrájaná
šak dnes neviem či ma zabije uhorka, steak, klíčky, meteorit z neba tak načo sa hrať - voľakedy sme jedli všetko a nič nám nebolo prečo lebo sme nečumeli len do bedne - keď sme chodili s otcom plávať taknám potom kúpil u špinavca (nitrančani vedia) z boku párky v tom okienku a k tomu rožok a zlúskali sme ich aj surové, dnes by všetci steli samé zdravé šmakovičky ale pohyb žiadny - ja radšej volím strednú cestu všetko ale s mierou - keď vidím anorektickú vyblednutú kolegynku jak je jej stále zle je unavená a tlačí do seba len jablká, tie polystirénové chleby a jogurty tak radšej si dám ten párok
Gapo
06.06.11,15:34
Čo nevidieť si budeme kupovať konzervy pre mačky a psov.
Veď obsahujú šťavnaté kúsky mäsa a žiadne tlsté, aby neochoreli a naviac sú obohatené vitamínmi, takže:confused:
Nie ako tie gebudziny, čo ponúkajú nám, pánom tvorstva.:D:D:D:D
misstka
06.06.11,15:40
súhlasím s tým, že tie viedenské z lidla a tiež niektoré z metra sú dobré, mne chutia ešte také v modrom balení so syrom, sú 4 v takom balení po páre, že sa dá jeden pár zobrať bez toho, aby sa otvoril aj druhý pár, ale neviem názov, kupujem to v tescu a je to zahraničný výrobca.
tiež nemám problém si za dobré párky priplatiť, mäso mám skoro každý deň na obed, tak prečo by mi malo byť ľúto že si namiesto mäsa kúpim nejaký mäsový polotovar v rovnakej cena za kilo ak mám na to chuť?
ked by som kúpila párky za 1 alebo 2 € za kilo, tak je jasné, že tam je veľmi málo mäsa a veľa múky, však keby to bolo naopak, tak výrobca by veľmi rýchlo pri takej cene za kilo skrachoval.
takže netreba čakať veľkú kvalitu za málo peňazí.
Gina Er
06.06.11,15:46
Čo nevidieť si budeme kupovať konzervy pre mačky a psov.
Veď obsahujú šťavnaté kúsky mäsa a žiadne tlsté, aby neochoreli a naviac sú obohatené vitamínmi, takže:confused:
Nie ako tie gebudziny, čo ponúkajú nám, pánom tvorstva.:D:D:D:D
:D:D:D
keď dám psovi na výber,tak si radšej vyberie našu stravu ako konzervu,takže tie konzervy nie sú až také mňam :D pozri sa,koľko taká psia konzerva alebo kapsička obsahuje % mäsa.....:D:D:D
durisovad
06.06.11,16:54
Konzerva obsahuje 4 % masa, raz som to kupila, ale vyzobali to straky, pes to len ovonal a odisiel od misky prec.
Gapo
06.06.11,17:06
:D:D:D
keď dám psovi na výber,tak si radšej vyberie našu stravu ako konzervu,takže tie konzervy nie sú až také mňam :D pozri sa,koľko taká psia konzerva alebo kapsička obsahuje % mäsa.....:D:D:D

Nóóóó v reklame, mačky by kupovali whiskas, sú také pekné zábery:---:---:---,
alebo že by aj tie chúdence nemé tváre šálili reklamou:confused::D
Gina Er
06.06.11,17:14
Nóóóó v reklame, mačky by kupovali whiskas, sú také pekné zábery:---:---:---,
alebo že by aj tie chúdence nemé tváre šálili reklamou:confused::D
mačacie kapsičky majú viac mäsa,mačky sa asi nedajú tak ľahko ošáliť ako havovia :D
....ale je fakt,že ten náš peso nechce hydinové párky,ktovie,koľko je tam hydinového mäsa :D:D
misstka
06.06.11,19:39
mačacie kapsičky majú viac mäsa,mačky sa asi nedajú tak ľahko ošáliť ako havovia :D
....ale je fakt,že ten náš peso nechce hydinové párky,ktovie,koľko je tam hydinového mäsa :D:D

ak môžem poradiť, tak mu tie párky ani neponúkaj, dobre robí, že ich nechce, nejde tak ani o podiel mäsa, ale o soľ a o ostatné stabilizátory, konzervanty a podobne, ktoré robia psíkom ešte horšie ako ľudom. preto napríklad aj v psích konzervách je síce mizerný podiel mäsa, ale napríklad soľ tam nenájdeš.
Gina Er
07.06.11,11:59
ak môžem poradiť, tak mu tie párky ani neponúkaj, dobre robí, že ich nechce, nejde tak ani o podiel mäsa, ale o soľ a o ostatné stabilizátory, konzervanty a podobne, ktoré robia psíkom ešte horšie ako ľudom. preto napríklad aj v psích konzervách je síce mizerný podiel mäsa, ale napríklad soľ tam nenájdeš.
ano,ja viem,dostáva psiu stravu,ak mu aj dáme niečo z taniera,vždy len jeden malý kúsok,na koštovku,aby bol spokojný,že aj on dostal :D
Gapo
07.06.11,17:08
Náš papagáj (korela) keď nedostane z nášho, tak je nervózny a škrieka, musí dostať pri každom jedle, aj keď sedím pri PC a dám si keksík, už aj zbehne ku dvierkam a prešľapuje nervózne kedy mu kúsok dám.:D
Papá aj šunku, vajíčko, mäso všetko, cestoviny, no hrôza aký je to labužník. Ale párky, eeee.
A to mu už ide na tridsať.:D:D:D
AlaNR
08.06.11,07:26
Ja kupujem od firmy Krajčík z Veľkých Ripnian - Bratislavské párky Excelent. Sú bezlepkové, veľmi vysoky pomer mäsa a chutia super.
Priznám sa, párky som nejedla asi 5 rokov, lebo som nenašla tie "správne", ale tieto ma teda dostali.
Cena je okolo 3 Eur za kilo, podľa toho, kde sa kupujú.