podhygmin:-)
09.10.10,10:22
Zhruba pred mesiacom som zacal intenzivnejsie vnimat tento problem a v priebehu tohto obdobia piskanie bud nabera alebo klesa na intenzite,podla toho v akom prostredi sa pohybujem,ci v tichsom alebo hlucnejsom,ale stale je to to iste piskanie na nizkej frekvencii.Pred tymto obdobim,asi tak 2 tyzdne,pri pristavani lietadla som skoro vobec nic nepocul.Dovtedy som tento problem nemal a to lietam dost casto.Sluch sa mi ustalil po dlhsom case a piskanie sporadicky prichadzalo a odchadzalo,ale ako som sa uz zmienoval,pred mesiacom som zacal vnimat piskanie neustale bez prestavok a horsie,ze si uz na to zvykam a ani som to nekonzultoval s doktorom,nie je cas.Moze to suvisiet s tym uz zmienovanym pristavanim alebo je na pricine iny zdravotny problem ku ktoremu je pridruzene piskanie?Citim sa fit.Dik za kazdu radu.
pepsikova
09.10.10,09:06
..no, myslím, že zdravotný problém...mala som toto isté, ale nie z lietania,...zmenou životných podmienok a permanentného stresu..užívam Cavinton, situácia doma sa vrátila do normálu a piskot sa stratil...
..ale lekára by si nemal obísť...
podhygmin:-)
09.10.10,09:27
..no, myslím, že zdravotný problém...mala som toto isté, ale nie z lietania,...zmenou životných podmienok a permanentného stresu..užívam Cavinton, situácia doma sa vrátila do normálu a piskot sa stratil...
..ale lekára by si nemal obísť...

pepsinka,uzivam 3-ti tyzden ginko biloba v kombinacii s vitaminom E,v podstate s tym istym ucinkom ako cavinton.Ziadna zmena k lepsiemu.Od viacerych som dostal podobnu odpoved,ze s lietanim to nema nic spolocne.Po akom case sa ti stratil piskot?Dr. som nenavstivil uz hadam aj 15 rokov a asi sa na to ani nechystam najblizsich 15 rokov :-) Zdravotne sa citim ok.Sem tam nejaky ten stres.Zeby nejaky skryty problem na zariadeni? :-)
betrix
09.10.10,09:36
Ahojte, ja to mám už roky, vybrala som aj ginko, aj cavinton istú dobu, neprešlo, je to občas na nevydržanie, hlavne, ak sa to skombinuje s migrénou. Fakt už neviem čo s tým , tiež by som bola rada, ak by sa tu dakto našiel, kto by nám vedel dať ten správny recept.
lavanda
09.10.10,11:52
Z internetu:

Tinitus (pískanie v uchu)
Príznaky:
Tinitus môže byť spojený s rôznym stupňom poruchy sluchu
Počuté zvuky majú charakter zvonenia, bzučania, dunenia, syčania alebo pískania v jednom alebo v obidvoch ušiach
Počuté zvuky môžu byť trvalé alebo prerušované
Príčiny vzniku:
Poškodenie štruktúr vnútorného ucha a akustického nervu, ktorý prenáša informáciu do mozgu
Hluk väčší ako 90 decibelov môže byť príčinou vzniku ochorenia hlavne u mladých ľudí
Otoskleróza - stuhnutie kostičiek stredného ucha
Zvýšený alebo znížený tlak krvi
Ateroskleróza ciev
Aneuryzmy
Niektoré lieky - antibiotiká, protizápalové lieky, antidepresíva,
Infekcie prínosových dutín
Infekcie ucha
Úrazy hlavy a krku
Cukrovka
Diagnostika:
Stanovenie diagnózy je komplikované, ak nie sú prítomné evidentné dôkazy ako napr. aneuyzma
Vyšetrenie u ušno-krčno-nosného lekára
Audiometria - vyšetrenie sluchu
Liečba:
Liečba vyvolávajúcej príčiny
Vysadiť lieky alebo zmeniť ich dávkovanie v prípade, že príčinou sú lieky
Kontrola krvného tlaku
Môže pomôcť aj hypnóza
Chirurgická - cochleárny implantát (cochlea = slimák, štruktúra vnútorného ucha) je poslednou možnosťou

Moja mama to má už roky a nepomohli jej žiadne lieky...
pepsikova
09.10.10,14:47
pepsinka,uzivam 3-ti tyzden ginko biloba v kombinacii s vitaminom E,v podstate s tym istym ucinkom ako cavinton.Ziadna zmena k lepsiemu.Od viacerych som dostal podobnu odpoved,ze s lietanim to nema nic spolocne.Po akom case sa ti stratil piskot?Dr. som nenavstivil uz hadam aj 15 rokov a asi sa na to ani nechystam najblizsich 15 rokov :-) Zdravotne sa citim ok.Sem tam nejaky ten stres.Zeby nejaky skryty problem na zariadeni? :-)

..no u mňa začal silný stres vlani v decembri,pískot tak po vianociach...skončil teraz,asi koncom septembra, nejak bližšie som si nevšimla, tiež som sa naučila s tým žiť..prestalo to skončením stresového obdobia,samo...Cavinton mi dala ušná lekárka v januári, po všetkých-možných vyšetreniach,keď nič nezistila,len ten stres...
...a choď si dať urobiť všeobecné vyšetrenia, lebo ti to zostane nafurt...doktori raz za čas nehryzú!!..sem-tam nejaký stres je najhorší..
pepsikova
09.10.10,17:20
...a ..podhygmin, ty ma musíš nejako dôverne poznať..""pepsinka"" mi povie len pár ľudí....
Tara1
09.10.10,18:37
Rada z vlastnej skúsenosti...čím skôr si na to zvykneš, tým lepšie pre teba...keby ti to ale robilo problémy vo fungovaní, to už by si k lekárovi musel...Mám to už 14 rokov, neurológ skúšal na mne viac druhov liekov a nič mi nezabralo...vlastne mi zmizli závraty, tie boli veľmi nepríjemné, dá sa s tým žiť.
JankaII
09.10.10,18:48
Z internetu:

Tinitus (pískanie v uchu)
Príznaky:
Tinitus môže byť spojený s rôznym stupňom poruchy sluchu
Počuté zvuky majú charakter zvonenia, bzučania, dunenia, syčania alebo pískania v jednom alebo v obidvoch ušiach
Počuté zvuky môžu byť trvalé alebo prerušované
Príčiny vzniku:
Poškodenie štruktúr vnútorného ucha a akustického nervu, ktorý prenáša informáciu do mozgu
Hluk väčší ako 90 decibelov môže byť príčinou vzniku ochorenia hlavne u mladých ľudí
Otoskleróza - stuhnutie kostičiek stredného ucha
Zvýšený alebo znížený tlak krvi
Ateroskleróza ciev
Aneuryzmy
Niektoré lieky - antibiotiká, protizápalové lieky, antidepresíva,
Infekcie prínosových dutín
Infekcie ucha
Úrazy hlavy a krku
Cukrovka
Diagnostika:
Stanovenie diagnózy je komplikované, ak nie sú prítomné evidentné dôkazy ako napr. aneuyzma
Vyšetrenie u ušno-krčno-nosného lekára
Audiometria - vyšetrenie sluchu
Liečba:
Liečba vyvolávajúcej príčiny
Vysadiť lieky alebo zmeniť ich dávkovanie v prípade, že príčinou sú lieky
Kontrola krvného tlaku
Môže pomôcť aj hypnóza
Chirurgická - cochleárny implantát (cochlea = slimák, štruktúra vnútorného ucha) je poslednou možnosťou

Moja mama to má už roky a nepomohli jej žiadne lieky...

ani mne..je to súčasť môjho sluchového poškodenia a zo začiatku som si myslela ,že sa zbláznim,postupne sa pridalo zvonenie aj v druhom uchu a už 10 rokov sa s tým učím žiť...musím..inak to nejde:confused:Tebe doporučujem čo najskôr navštíviť ušného lekára,aby sa zistila príčina...neodkladaj
mamka Danka
11.10.10,07:46
Myslím, že Lavanda podala úplne vyčerpávajúcu odpoveď. Mne sa pískanie a zaľahnutie v ušiach objavovalo často v tehotenstve, ako následok nízkeho krvného tlaku. Po úprave tlaku zmizlo aj pískanie. Treba ísť k lekárovi a určiť príčinu.
berry
11.10.10,07:57
Moja stará mama mala tiež toto pískanie v uchu , ale bolo to následkom toho , že sa v jej v živote toho veľa nakopilo (strata manžela , príchod chorého dieťaťa atď. ) - teda dosť veľkého stresu. Neskôr ju poslali k psychiatrovi a ten problém jej pominul . Ale už neviem presne ako prebiehala liečba. Bolo to už dávno a stará mama už nežije, takže sa ani nemám koho spýtať .
dari1
11.10.10,08:40
mne hucalo a piskalo v usiach pri alergii, zdurene sliznice aj v uchu okrem dychacich - treba ist k lekarovi
Habbs
11.10.10,18:57
Mnoho ludi vypoveda o spontannom vylieceni toho problemu.Hlavnou pricinou je chlieb,zemiaky,obilniny a celkovo potraviny obsahujuce skrob.Husty hlien z tych varenych a pecenych zivin upchava eustachovu trubicu.Katar(zapal) zabranuje pravidelnemu prudeniu vzduchu a sluch sa zhorsuje.Vyssie tony sa stavaju menej pocutelnymi,Vznikaju sumy v usiach a zosiluju sa.Post a uplna absencia od zrnitej a skrobovej stravy prinasa najlepsie vysledky.
korela
12.10.10,02:05
Môžem sa ťa spýtať, ak nastúpi piskot, koľko trvá? Pár sekúnd, alebo dlhšie? V akých frekvenciách? Ďak.
podhygmin:-)
12.10.10,07:28
Uz mesiac bez prestavky.Frekvencia na urovni krvilacneho komara
korela
12.10.10,09:04
Uz mesiac bez prestavky.Frekvencia na urovni krvilacneho komara

Žiaľ, k tomuto sa neviem vyjadriť. Možno v prípade krátkych "zvonení" v uchu by som vedela usmerniť.
Prajem nájdenie rýchleho a dobrého východiska a liečby, navrátenie zdravia.
JankaII
12.10.10,09:52
Uz mesiac bez prestavky.Frekvencia na urovni krvilacneho komara

tak presne takéto pískanie mám ja v ušiach už 10 rokov:confused:
korela
12.10.10,10:50
tak presne takéto pískanie mám ja v ušiach už 10 rokov:confused:

Obťažuje ťa to? Vieš si to sama vysvetliť?
Tara1
12.10.10,18:26
a ja tiež už 14 rokov...zo začiatku to bolo všelijako, hlavne závraty, nestabilnosť....ale už som si zvykla a nevadí mi to
rybanka71
12.10.10,18:43
Zhruba pred mesiacom som zacal intenzivnejsie vnimat tento problem a v priebehu tohto obdobia piskanie bud nabera alebo klesa na intenzite,podla toho v akom prostredi sa pohybujem,ci v tichsom alebo hlucnejsom,ale stale je to to iste piskanie na nizkej frekvencii.Pred tymto obdobim,asi tak 2 tyzdne,pri pristavani lietadla som skoro vobec nic nepocul.Dovtedy som tento problem nemal a to lietam dost casto.Sluch sa mi ustalil po dlhsom case a piskanie sporadicky prichadzalo a odchadzalo,ale ako som sa uz zmienoval,pred mesiacom som zacal vnimat piskanie neustale bez prestavok a horsie,ze si uz na to zvykam a ani som to nekonzultoval s doktorom,nie je cas.Moze to suvisiet s tym uz zmienovanym pristavanim alebo je na pricine iny zdravotny problem ku ktoremu je pridruzene piskanie?Citim sa fit.Dik za kazdu radu.
Aj ja mám tieto problémy,a zistila som,že nie len poškodenie vnútorného ucha,ale aj problém s krčnou chrbticou,môže tieto stavy zhoršiť.Ak mám velké problémy,stuhnutý a zablokovaný krk,tak sa to zhorší,po preliečení,masážach je to lepšie.
JankaII
12.10.10,19:50
Obťažuje ťa to? Vieš si to sama vysvetliť?

samozrejme ,že ma to obťažuje ,ale za takú dobu som si zvykla...ako myslíš či si to viem sama vysvetliť?
korela
21.10.10,00:58
samozrejme ,že ma to obťažuje ,ale za takú dobu som si zvykla...ako myslíš či si to viem sama vysvetliť?

Ešte sa spýtam, objavuje sa to krátke pískanie - niekoľko sekundové iba v jednom uchu, alebo v oboch naraz?Nie je veľmi obťažujúce, ale všimneš si ho, asi tak?
JankaII
21.10.10,17:18
Ešte sa spýtam, objavuje sa to krátke pískanie - niekoľko sekundové iba v jednom uchu, alebo v oboch naraz?Nie je veľmi obťažujúce, ale všimneš si ho, asi tak?

ja mám neprestavajúce pískanie v oboch ušiach 10rokov bez prestávky ,vo dne v noci ...pre mňa je to už zvyk aj keď samozrejme by som bola rada ,keby prestalo.Až by som ho teraz niekomu vypožičiala ,kto sa s tým ešte nestretol ,tak by ho za dva dni mohli odviesť na psychiatriu...toť popis obťažovania,ktoré po tak dlhej dome sa stáva súčasť môjho života a dnes s ním viem žiť.a vysvetliť si ho viem ...je sprievodný jav mojej diagnozy:confused:
korela
21.10.10,21:25
ja mám neprestavajúce pískanie v oboch ušiach 10rokov bez prestávky ,vo dne v noci ...pre mňa je to už zvyk aj keď samozrejme by som bola rada ,keby prestalo.Až by som ho teraz niekomu vypožičiala ,kto sa s tým ešte nestretol ,tak by ho za dva dni mohli odviesť na psychiatriu...toť popis obťažovania,ktoré po tak dlhej dome sa stáva súčasť môjho života a dnes s ním viem žiť.a vysvetliť si ho viem ...je sprievodný jav mojej diagnozy:confused:

Sú rôzne typy. Chápem, prečítala som si všetky tvoje príspevky, nie je to jednoduché. (Ja som mala na mysli krátkodobé pískanie pri otázke.)
JankaII
22.10.10,09:48
nie nie ..krátkodobé..hm..hádam pred rokmi v úplnom začiatku,ale dík za záujem:)