uct.alena
09.10.10,14:58
Ako zadať do programu bloček, na ktorom je DPH 0% ,čiže konečná suma je vlastne bez dph, ak firma - s.r.o-čka je kvartalnym platcom dph.a všetky nakupy, či služby sa do programu nahadzuju aaj s danou...?
Palino
09.10.10,13:24
Už tu Ti odpovedala Veronika. A prosím, neuvádzaj otázku na viacerých poradách:

http://www.porada.sk/1529687-post2.html
uct.alena
09.10.10,13:28
prepač,ale mi tato stranka dosť blbne..a hodilo mi ju viackrat samo...
veronikasad
09.10.10,15:17
prepač,ale mi tato stranka dosť blbne..a hodilo mi ju viackrat samo...
samo sa to určite neurobilo, raz máš tému zadanú v sekcii začíname, druhý krát v účtovnej triede 0 - dlhodobý majetok. Tam som reagovala na tvoj príspevok. Doplň prosím v akom SW robíš.
uct.alena
09.10.10,16:08
ano,davala som to druhýkrat do začíname a zaroveň to dalo do Podvojného uct.,tak som to myslela...máme stormware Pohoda...bločky zadávame aj s daňou stále, no na tomto je daň 0%..
veronikasad
09.10.10,16:12
ano,davala som to druhýkrat do začíname a zaroveň to dalo do Podvojného uct.,tak som to myslela...máme stormware Pohoda...bločky zadávame aj s daňou stále, no na tomto je daň 0%..
čoho sa ten doklad týka ? Je to nákup od neplatitela DPH, úhrada faktúry, alebo oslobodené plnenie (napr. poštové známky, kolky) ?
uct.alena
09.10.10,16:14
je to za geometriu podvozku na aute..pravdepodobne od neplatiteľa dane..a je to doklad z pokladne len, bez faktúry..
veronikasad
09.10.10,16:18
je to za geometriu podvozku na aute..pravdepodobne od neplatiteľa dane..a je to doklad z pokladne len, bez faktúry..
či je platca DPH si môžeš overiť na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk).

S Pohodou nerobím - snáď ti niekto poradí ako správne zadať do SW. Doklad od neplatcu nemá vplyv na DPH.
Lenka1979
09.10.10,16:21
... nemáš náhodou v programe ak ideš zaúčtovať účtovný prípad a zadávaš predkontáciu kolonku "mimo DPH"? ...alebo niečo podobné? Zvyčajne to sw majú..., tým pádom Ti to neberie ani do zoznamu DPH ani do daň.priznania k DPH.
uct.alena
10.10.10,13:16
Lenka, nie som si ista...viem,že sa to da dať, že nazahrňovať do dph, alebo proste tam dam tu sumu len na koniec, a nebude oddelené na bez dph, dph a s dph...tak zadavam napr. poštovné, ktoré je oslobodené od dane..ale ešte som sa nestretla s dokladom, na ktorom je proste dph 0, tak neviem, či my máme platiť dph, aj ked priamo na tom doklade je 0-ová..
Zoltán Kovács
10.10.10,13:20
Lenka, nie som si ista...viem,že sa to da dať, že nazahrňovať do dph, alebo proste tam dam tu sumu len na koniec, a nebude oddelené na bez dph, dph a s dph...tak zadavam napr. poštovné, ktoré je oslobodené od dane..ale ešte som sa nestretla s dokladom, na ktorom je proste dph 0, tak neviem, či my máme platiť dph, aj ked priamo na tom doklade je 0-ová..


Myslím si, že najprv by bolo dobré doplniť si vedomosti ohľadne DPH. Kedy vznikne povinnosť odvádzať dph a podobne.
Pri nákupoch určite nevzniká. Zrejme ide o neplatiteľa dph, a zrejme ERP pokladňa je tak blbo nastavenál, že aj keď je neplatiteľ tak tam dáva dph, aj keď nulové.
bea
10.10.10,14:50
V SW Pohoda nahráš takýto doklad tak isto ako to poštovné.
A k Tvojim ostatným otázkam - Zoltán má pravdu, treba sa pozrieť do zákona o DPH a možno ísť na nejaké školenie, prípadne si zakúpiť videoškolenie o DPH.