Beuska86
09.10.10,18:19
Chcela by som sa obrátiť na Vás všetkých s otázkou, či sa oplatí ísť do podnikania s krčmou??? A koľko by ma to asi tak zhruba vyšlo. A či je lepšie založiť krčmu v meste alebo na dedine???
Ak má niekto nejaké skúsenosti, prosím o radu, a aj čo asi k tomu treba a ako mám začať. Veľmi pekne ďakujem za všetky rady. :)
dragan.michal
09.10.10,16:39
tak to si dala otázku ako hrom. čo tak napísať kde ju chceš, či už sú tam aj iné krčmy, koľko je tam obyvateľov atd... Všade su podmienky ine, niekde sa oplati a inde zas neoplati
Ice dive
09.10.10,16:51
no toto je dosť zoširoka položená otázka...
najprv si skús zodpovedať, koľko máš asi tak peňazí k dispozícií na tento zámer, resp. koľko si môžeš požičať a hneď budeš vedieť či si môžeš prenajať krčmu v centre krajského mesta, alebo na dedine v hornej dolnej...
Ďalej si skús položiť otázku kto by mal byť tvojou cieľovou skupinou... a kde ju nájdeš skôr, napr. ak by som ja uvažoval nad nejakou krčmou, tak určite na dedine, kde široko ďaleko nie je dajaký konkurent, a kde sú nízke prevádzkové náklady, aby bolo čo najviac klientov..... v centre BA by si napríklad ťažko uspela s výčapom a zafajčenou krčmou a cenou piva zodpovedajúcou podniku prvej cenovej skupiny...:D:D:D
A to či sa to ešte v dnešnej dobe oplatí si musíš prepočítať sama, či ti krčma bude vynášať, alebo nie...
čo poznám zopár ľudí z tejto oblasti, tak hovoria, že ak by mali začínať znova tak už len s obyčajnou dedinskou krčmou, a žiadnou reštauráciou, kaviarňou, čajovňou a pod, nakoľko tam sú vysoké nároky na vybavenie prevádzky...
padro
09.10.10,16:58
to na ktorej dedine nie je konkurencia? taky minimalne standart su 2 skor 3 krcmy na dedinu.
Ice dive
09.10.10,18:14
no treba hľadať, ale určite sa nájdu aj také dediny kde nie je krčma... chcel som tým povedať, že na dedine sa skôr vybuduje klientela a štamgasti pre krčmu ako v nejakom meste, kde je podnikov nasekaných jeden vedľa druhého...
Beuska86
09.10.10,20:57
No chcela by som u nás v dedine, skor asi menšie mesto, počet obyv. tak 10000. Ale krčiem je tu teda dosť už u nás, tak som rozmýšlala na vo väčšom meste prenajať nejakú miestnosť a tam. Inak financie by som mala vlastné. Len neviem či sa mi podarí investovať do krčmy. Niekto vraj aj zbohatol s toho, tak neviem.
hubatá
10.10.10,05:13
Už aj na dedine ľudia nechodia do krčmy, radšej si každý kúpi v obchode a v záhrade pri opekačke si dajú do frňáka. Z bývalých krčmových štamgastov sú dnes bezdomovci a tí čumia do malého piva celý poldeň. Kde sú tie časy keď priamo z autobusa sa v Dolnej Hornej išlo hromadne na pivo, potom sa išlo domov, niečo sa porobilo a o 19.00 hod. sa v krčme pri pive zasa pozerala do 21.00 hod. futbal!!!!
tetrisss
10.10.10,06:23
Ja by som to tak povedala, ze vseobecne nie je dobry cas na zaciatok podnikania, ale na druhej strane, krciem, restauracii a podobnych zariadeni je vsade dost a pokial ich nevedie uz absolutny dement, tak vsetky prezivaju, zalezi vsak na tych vsetkych okolnostiach, ktore tu uz boli spomenute, lebo nie je rozumne v malej dedine s jednou krcmickou nasilu postavit este jednu, ale napr. na sidlisku, kde nic moc nie je, tak skusit sa to da. Lenze naozaj na tak nekonkretne polozenu otazku sa tazko odpoveda. Keby sme poznali vysku najmu, ako je zariadeny priestor, co tam chces predavat, atd...:)
Ice dive
10.10.10,08:23
Už aj na dedine ľudia nechodia do krčmy, radšej si každý kúpi v obchode a v záhrade pri opekačke si dajú do frňáka. Z bývalých krčmových štamgastov sú dnes bezdomovci a tí čumia do malého piva celý poldeň. Kde sú tie časy keď priamo z autobusa sa v Dolnej Hornej išlo hromadne na pivo, potom sa išlo domov, niečo sa porobilo a o 19.00 hod. sa v krčme pri pive zasa pozerala do 21.00 hod. futbal!!!!
no by si sa divil... ja nemám pocit, že tieto časy skončili, vedľajší dom v susedstve odomňa je krčma... aktuálne ceny kofola 0,5 l - 0,33 € pivo 0,5 l - 0,75 € a to je cca 45 km od BA (som myslel, že si krčmárka zo mňa robí srandu keď mi po načapovaní povedala cenu..) funguje vraj už od roku 1993... a niektorých ľudí z dediny poznám len na základe toho, že mi prejdú 2x denne popod okná... ďalej je tu skupina násť ročných, ktorí chodia do krčmi na pokec... a strašne veľa ľudí tu chodí do krčmi denno denne... a nemám pocit že by tí 60 - 65 ročný dedovia mali záujem o grilovanie na záhrade..:D:D:D