j.kusan
10.10.10,10:02
dobry den.prosim oradu.zdedil som rodinny dom.dom sa nachadza spolu este s jednym rodinnym domom vo dvore.moj dom je na hornej casti dvora a susediaci(svagrov)je v dolnej casti dvora.do teraz mal umozneny prechod aj prejazd cez moju cast dvora.dvor nie je vedeny ako spolocny.mame presne stanovene a vy merane hranice pozemku len bez deliaceho plotu.vo vlastnickom liste nemame voci nemu ziadne vecne bremeno voci nemu.prechod a prejazd mal dovoleny s minulym vlastnikom len na ustnej dohode medzi nimi.no a mi by sme to chceli zmenit lebo nas pan svagor nam zacina liest na nervy so svojimi aktivitami a chceme aby si spravil na svoj pozemok svoj vchod od spodu.on tvrdi ze moze nasu cast dvora vyuzivat na prechod aj prejazd lebo to tu tak bolo zauzivane.stale neviem akym pravom toto moze tvrdit.mozeme prehradit?alebo ako postupovat.dakujem.
day
10.10.10,08:23
DOHODNUT SA so svagrom, urobit, ked je moznost, este jeden vstup a je to vybavene. kazdy bude gazdovat na svojom
Chobot
11.10.10,08:42
dobry den.prosim oradu.zdedil som rodinny dom.dom sa nachadza spolu este s jednym rodinnym domom vo dvore.moj dom je na hornej casti dvora a susediaci(svagrov)je v dolnej casti dvora.do teraz mal umozneny prechod aj prejazd cez moju cast dvora.dvor nie je vedeny ako spolocny.mame presne stanovene a vy merane hranice pozemku len bez deliaceho plotu.vo vlastnickom liste nemame voci nemu ziadne vecne bremeno voci nemu.prechod a prejazd mal dovoleny s minulym vlastnikom len na ustnej dohode medzi nimi.no a mi by sme to chceli zmenit lebo nas pan svagor nam zacina liest na nervy so svojimi aktivitami a chceme aby si spravil na svoj pozemok svoj vchod od spodu.on tvrdi ze moze nasu cast dvora vyuzivat na prechod aj prejazd lebo to tu tak bolo zauzivane.

Ak to nemá čierne na bielom, tak je to len jeho tvrdenie a zbožné želanie. Ak má prístup na jeho pozemok priamo z verejnej komuninácie, nemáš dôvod mu umožňovať prechádzať cez tvoj pozemok.


stale neviem akym pravom toto moze tvrdit.mozeme prehradit?alebo ako postupovat.dakujem.

Ak je daný pozemok len výlučne tvojim vlastníctvom, nič ti nebráni ho oplotiť.