Katyschka
10.10.10,10:26
Dobry den,

poradte mi prosim. Vozidlo mam na svoju zivnost. Zivnost som lala aktivnu len do maja a v tomto obdobi som urobila 4 tyzdnovky do Bratislavy (Pisska Nova Ves - Bratislava a spat) V cestovnom prikaze si chcem zauctovat stravne a benzin. Mozem si v tomto pripade v cestovnom prikaze popri dietach na 5 dni uctovat PHM sposobom 80% z ceny PHM? Alebo mam zvalst uctovat diety a zvlast nakup pohonnych hmot? Pripadne inym sposobom uctovat tieto cesty?

Poradte mi prosim. Dakujem.

Katka
veronikasad
10.10.10,08:30
Dobry den,

poradte mi prosim. Vozidlo mam na svoju zivnost. Zivnost som lala aktivnu len do maja a v tomto obdobi som urobila 4 tyzdnovky do Bratislavy (Pisska Nova Ves - Bratislava a spat) V cestovnom prikaze si chcem zauctovat stravne a benzin. Mozem si v tomto pripade v cestovnom prikaze popri dietach na 5 dni uctovat PHM sposobom 80% z ceny PHM? Alebo mam zvalst uctovat diety a zvlast nakup pohonnych hmot? Pripadne inym sposobom uctovat tieto cesty?

Poradte mi prosim. Dakujem.

Katka
Ak bolo auto zaradené do obch. majetku živnostníka, v cestovnom príkaze účtuješ len stravné pri prac.ceste.
Nákup PHM účtuješ samostatne - 80 % ako výdavok ovpl.základ dane, 20 % ako výdavok neovpl.základ dane. (ak nevedieš knihu jázd).
kaivorus
10.10.10,16:05
a ako je to s DPH pri učtovaní PHM /80%/ keď nevediem knihu jázd?
rodina1
10.10.10,16:51
a ako je to s DPH pri učtovaní PHM /80%/ keď nevediem knihu jázd?
Odpoveď nájdeš aj tu:
http://www.porada.sk/t141856-80-phm-v-ju-a-dph.html