marcelaStanakova
16.11.05,08:34
Dobrý deň!

Chcela by som sa opýtať či je treba vypisovať aj nulové výkazy do SP a ZP, keď sme mali naposledy mzdy 2-2005 /vtedy mali zamestnanci výpoveď /
A teraz ďalší nastúpili a výplaty budú až za november?
sway
16.11.05,07:36
Dobrý deň!

Chcela by som sa opýtať či je treba vypisovať aj nulové výkazy do SP a ZP, keď sme mali naposledy mzdy 2-2005 /vtedy mali zamestnanci výpoveď /
A teraz ďalší nastúpili a výplaty budú až za november?
Do sociálky podľa mojej skúsenosti áno.
Paula
16.11.05,07:40
Aj do ZP treba. (aj prehľady na DÚ)
Tweety
16.11.05,07:41
Dobrý deň!
Chcela by som sa opýtať či je treba vypisovať aj nulové výkazy do SP a ZP, keď sme mali naposledy mzdy 2-2005 /vtedy mali zamestnanci výpoveď /
A teraz ďalší nastúpili a výplaty budú až za november?A nemali tie výkazy byť poslané už dávno, veď je november?:) :o
Tatiana
16.11.05,07:42
Určite treba. Aj do SP a ZP. Stalo sa mi, že som musela vypisovať dodatočne za 5 mesiacov nulové výkazy.
Tarabčák Milan
16.11.05,07:56
Dobrý deň!

Chcela by som sa opýtať či je treba vypisovať aj nulové výkazy do SP a ZP, keď sme mali naposledy mzdy 2-2005 /vtedy mali zamestnanci výpoveď /
A teraz ďalší nastúpili a výplaty budú až za november?Pracovníčka bola v SP s nulovým výkazom 9.11.2005 a pracovníčka SP ho nechcela prevziať vraj už netreba dávať nulové -potvrdiť jej to nechcela zdôraznila , že netreba !!!! Bratislava
elenka
16.11.05,08:01
Ja som musela vypisovať do SP aj nulové dodatočne od februára 2005.
brm
16.11.05,13:26
Pracovníčka bola v SP s nulovým výkazom 9.11.2005 a pracovníčka SP ho nechcela prevziať vraj už netreba dávať nulové -potvrdiť jej to nechcela zdôraznila , že netreba !!!! Bratislavana záhradníckej dievka za okienkom síce tvrdí že netreba, alá istota je sicher...ja jej ten nulák nanútim...oni nech si s ním robia čo chcú a ja mám na kópii ich pečiatku...o rok o dva mi to môže zachránniť kopec nervov
Palino
16.11.05,13:45
Ja som včera v Bratislave dával nulový výkaz do SP a pani mi povedala, že už netreba. Ale vraj ak firma nemá zamestnancov, tak treba odhlásiť firmu a keď zase bude mať niekoho, treba ju znova prihlásiť. Pekne sa mi aj pozrela, či je tam nejaký zamestnanec prihlásený, zistila, že je tam ešte jedna dohodárka a teda sme ju rýchlo odhlásili a budem odhlasovať aj firmu.
Johanka
16.11.05,13:53
Podľa mojej skúsenosti sa nulové výkazy musia dávať pokiaľ je na SP alebo ZP prihlásený zamestnávateľ, aj keď v danom mesiaci nemá prihláseného žiadneho zamestnanca.
Karina
16.11.05,14:13
Dobrý deň!

Chcela by som sa opýtať či je treba vypisovať aj nulové výkazy do SP a ZP, keď sme mali naposledy mzdy 2-2005 /vtedy mali zamestnanci výpoveď /
A teraz ďalší nastúpili a výplaty budú až za november?
A nemali ste sa na to obdobie 03-10/2005 odhlásiť ako platci?
JarkaL
16.11.05,16:05
Treba poslat aj prehlady na DU,aj ked su nulove.Za nepodanie je pokuta 2 tis.Sk
Denda
16.11.05,16:12
Treba poslat aj prehlady na DU,aj ked su nulove.Za nepodanie je pokuta 2 tis.SkV jej prípade netreba a citujem časť z pokynu DRSR:
Povinnosť podávať prehľad a hlásenie u zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane sa neodvíja podľa toho, či tento odvádza zrazenú alebo vybranú daň, alebo je registrovaný u správcu dane ako platiteľ dane z príjmu zo závislej činnosti, ale podľa toho, či vypláca, poukazuje alebo pripisuje k dobru príjmy zo závislej činnosti.:)
abel
16.11.05,16:43
Denda s týmto Tvojim príspevkom si mi urobila predčasne Vianoce. Pred 3 týždňami
som bola na DÚ odovzdať po predvolaní nulové výkazy za rok 2004, pretože posledného zamestnanca sme mali v r. 2003, tam sme podávali prehľady aj hlásenie a ďalšieho zamestnanca sme mali až v 10/2005. Za rok 2004 a 1-6/2005 sme nepodávali ani prehľady ani hlásenie a vyzvali nás, že to treba. Tak už ma v noci máta, že som si "zarobila" najmenej 6x2000.- za prehľady a 1x2000.- za hlásenie. Ale ty si mi zasvietila také malé svetielko nádeje. Už aj idem hľadať tie pokyny, alebo keby sa ti ešte chceloma nakopnúť, kde ich nájdem, máš určite jeden schodík do neba. CMUK!
Denda
16.11.05,16:46
To abel
Mrzí, že sa mi to sem nedá pripnúť, lebo to mám stiahnuté v pdf verzii, ale na stránke daňového riaditeľstva ten pokyn je. Momentálne však stránka do piatku tiež nefunguje:)
abel
16.11.05,17:00
To abel
Mrzí, že sa mi to sem nedá pripnúť, lebo to mám stiahnuté v pdf verzii, ale na stránke daňového riaditeľstva ten pokyn je. Momentálne však stránka do piatku tiež nefunguje:)
Nevadí, už len to, že také niečo je, mi urobilo dnešný deň krajším. Srdečná vďaka. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
apsgroup
16.11.05,17:11
Ja som mala tiez taky prípad, firma prihlasena,ludia žiadni, výkazy som nedávala.
Teraz som obišla správkyne a každá kázala doniesť čisté výkazy. Tiež som pozerala ten pokyn a myslim si, že by nám nemali dať pokutu za každý neodovzdaný výkaz, ale mohli by dať pokutu za to, že sme sa ako firma neodhlásili, keď sme nemali zamestnancov. A ked bol zamestnanec, ale nevyšla daň tak tam už asi výkaz mal byť.
Hoci ja keď som ho vlani tam niesla ,tak mi ho vrátili, že nulový netreba.
JarkaL
16.11.05,17:16
Dakujem za upozornenie, ten pokyn som nejako prehliadla. Myslela som,ze ak je firma stale prihlasena na dan zo zavislej cinnosti, tak musi vykazy posielat aj ked zamestnancov uz nema. Je asi zbytocne odhlasit firmu ako platitela dane zo zav.cinnosti, ked zajtra mozu majitelia niekoho zamestnat a zas by boli papierovacky.
Denda
16.11.05,17:20
Ja som mala tiez taky prípad, firma prihlasena,ludia žiadni, výkazy som nedávala.
Teraz som obišla správkyne a každá kázala doniesť čisté výkazy. Tiež som pozerala ten pokyn a myslim si, že by nám nemali dať pokutu za každý neodovzdaný výkaz, ale mohli by dať pokutu za to, že sme sa ako firma neodhlásili, keď sme nemali zamestnancov. A ked bol zamestnanec, ale nevyšla daň tak tam už asi výkaz mal byť.
Hoci ja keď som ho vlani tam niesla ,tak mi ho vrátili, že nulový netreba.Máte pravdu, že by Vám pokutu za neodovzdané prehľady nemali dať, ale za nesplnenie si oznamovacej povinnosti môžu dať.
Ak ste vyplácali k dobru príjmy zo závislej činnosti a vyšla Vám nulová daň, tak povinnosť podávať nulový prehľad bola, aj keď boli rôzne názory DU:)
apsgroup
16.11.05,17:26
Dakujem za upozornenie, ten pokyn som nejako prehliadla. Myslela som,ze ak je firma stale prihlasena na dan zo zavislej cinnosti, tak musi vykazy posielat aj ked zamestnancov uz nema. Je asi zbytocne odhlasit firmu ako platitela dane zo zav.cinnosti, ked zajtra mozu majitelia niekoho zamestnat a zas by boli papierovacky.V zmysle toho pokynu, ked nemáte ľudí, tak sa máte odhlásiť.A potom zasa prihlásiť, keď bude čo len dohodár. Tak to chce aj sociálna poisťovňa. Aby sme mali čo vypisovať. Je to zaujímavé hlavne vo firme,čo má občas nejakého dohodára.
accad
16.11.05,18:55
Do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou SP je povinný podľa § 231 ods.1 písm.a) prihlásiť sa každý zamestnávateľ zamestnávajúci aspoň jedného zamestnanca, a to do 8 dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do 8 dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca.
KEJKA
16.11.05,19:02
V zmysle toho pokynu, ked nemáte ľudí, tak sa máte odhlásiť.A potom zasa prihlásiť, keď bude čo len dohodár. Tak to chce aj sociálna poisťovňa. Aby sme mali čo vypisovať. Je to zaujímavé hlavne vo firme,čo má občas nejakého dohodára.Dohodárka, ktorá síce vykonáva prácu, ale má odmenu nie každý mesiac, zostava v evidencii. Treba poslat nulové výkazy aj prílohu.
Paula
16.11.05,19:45
Kedykoľvek si podávame navzájom informácie o tom, čo treba, resp, sa musí, vždy prichádzame k záveru, že nielen v jednotlivých mestských pobočkách (SP alebo ZP) ale aj v susediacich kanceláriách tej istej pobočky nám dávajú rozporuplné "návody na použitie". Nezostáva nič iné, len ísť s originálom a kópiou do príslušnej pobočky na oddelenie, ktoré má vec na starosti , dopísať pred nimi niektoré kolónky tak, ako to oni považujú za správne a nechať si to nimi potrvdiť na kópii. Je to cesta navyše, ale už v budúcnosti vám nebudú vytýkať chybu.
sklenkova
16.11.05,20:31
A keď dávate tie výkazy do SP (odosielane počítačom),potvrdzujú Vám niečo? Mne to v SP zobrali a vlastne nemám nič.
SzabM
16.11.05,21:01
Hovorím podža mojich doterajších skúseností - treba podáva aj nulové výkazy, ak je firma registrovaná.
marmal
18.11.05,10:17
A keď dávate tie výkazy do SP (odosielane počítačom),potvrdzujú Vám niečo? Mne to v SP zobrali a vlastne nemám nič.

Treba si urobit z toho kopiu a dat potvrdit tu kopiu.


Marta;)