sonia78
10.10.10,19:15
Mám ukončený 1.supeň VŠ na Technickej univerzite odbor ekonomika a manažment a SŠ s maturitou tiež ekonomického smeru. Taktiež mám ukončený 2.stupeň na ZUŠ - hra na keyboard. Momentálne pokračujem v štúdiu na Technickej univerzite 2.stupeň. Mala by som však záujem pracovať ako učiteľka v MŠ ale neviem ako by som mohla získať potrebnú kvalifikáciu na vykonávanie tejto práce. Je potrebné aby som absolvovala ďalšiu VŠ Pedagogickú (ďalších 5 rokov) alebo mám aj inú možnosť ako by som mohla rýchlejšie nadobudnúť potrebnú kvalifikáciu? Ďakujem za každú radu.
Vebi34
10.10.10,20:00
Stačí ti 1.stupeň predškolskej pedagogiky na VŠ(bakalár) alebo nadstavba na strednej pedagogickej škole- odbor učiteľka pre MŠ. Lepšie finančne je ohodnotená kvalifikácia bakalár.
sonia78
11.10.10,07:41
Ďakujem veľmi si mi pomohla.
bublinka3
07.02.12,08:07
Dobrý deň. Mňa by zaujímalo - ak absolvujem doktorandský odbor školská pedagogika alebo pedagogiky bude sa mi to rátať ako kvalifikácia pre materskú školu?
zdenka131
07.02.12,16:12
Tu sú kvalifikačné požiadavky pre učiteľstvo MŠ"
Časť I. Učiteľ materskej školy


http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Vyhlasky/437_2009.pdf
007martina007
02.09.12,06:12
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, ako je to s kvalifikáciou pre MŠ
ja mám ukončené magisterské štúdium "učiteľstvo pre 1.stupeň ZŠ (to bol posledný rok, kedy ešte nebolo štúdium rozdelené a nebolo osobitné štúdium pre MŠ, nám vtedy tvrdili, že toto je vyššia kvalifikácia a teda v MŠ budeme môcť učiť).
Neviem ale či to tak naozaj je, keď teraz je už aj štúdium predškolská a elementárna pedagogika a ja práve teraz nastupujem ako učiteľka v MŠ - som, alebo nie som kvalifikovaná?
Za odpovede a rady vopred ďakujem:confused:
brontosaurus
02.09.12,09:24
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, ako je to s kvalifikáciou pre MŠ
ja mám ukončené magisterské štúdium "učiteľstvo pre 1.stupeň ZŠ (to bol posledný rok, kedy ešte nebolo štúdium rozdelené a nebolo osobitné štúdium pre MŠ, nám vtedy tvrdili, že toto je vyššia kvalifikácia a teda v MŠ budeme môcť učiť).
Neviem ale či to tak naozaj je, keď teraz je už aj štúdium predškolská a elementárna pedagogika a ja práve teraz nastupujem ako učiteľka v MŠ - som, alebo nie som kvalifikovaná?
Za odpovede a rady vopred ďakujem:confused:

V predošlom príspevku bol odkaz na vyhlášku 437/2009 Z.z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov. Tam si to ľahko nájdete a zistíte, či ste kvalifikovaná aj pre MŠ.

Ale v skratke, časť I. v bodoch 10 a 11 uvádza:
10. v študijnom odbore predškolská pedagogika a učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy
11. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy alebo v študijnom odbore pedagogická škola na strednej pedagogickej škole alebo na pedagogickej a sociálnej akadémii, alebo na pedagogickej a kultúrnej akadémii v kombinácii s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa v študijnom odbore učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy

Čiže ak máte skončenú aj strednú pedagogickú školu, v odbore učiteľstvo pre MŠ, tak ste plne kvalifikovaná aj pre prácu v MŠ.
Ak ste absolvovali inú strednú školu, tak si len dorobte maturitu na strednej pedagogickej škole externou formou, čo zvládnete bez problémov a budete kvalifikovaná.

Ak nastupujete do MŠ, aj tak mi je divné že vám nepovedali či ste alebo nie ste kvalifikované, prípadne či vám dajú podmienku si doplniť vzdelanie a pod.