alicacka
11.10.10,07:44
Prosím Vás, robí niekto mzdu pre vodiča ? Potrebovala by som poradiť, akú mzdu musíme dávať vodičovi, ktorý chodí aj do zahraničia. Môže mať mesačnú vrátane sviatkov ? Alebo mu musíme dať hodinovú ? AKo sa odmeňujú takíto zamestnanci. Podeľte sa o svoje skúsenosti prosím.:)
mzdarka renca
11.10.10,06:16
Prosím Vás, robí niekto mzdu pre vodiča ? Potrebovala by som poradiť, akú mzdu musíme dávať vodičovi, ktorý chodí aj do zahraničia. Môže mať mesačnú vrátane sviatkov ? Alebo mu musíme dať hodinovú ? AKo sa odmeňujú takíto zamestnanci. Podeľte sa o svoje skúsenosti prosím.:)

mesačnú mzdu
alicacka
11.10.10,06:48
ďakujem ti renca za odpoveď.
alicacka
11.10.10,07:39
Niekto iný?
mzdarka renca
11.10.10,07:52
Niekto iný?

čo ešte potrebuješ vedieť? z pohľadu miezd je to taký istý zamestnanec ako ktorýkoľvek iný, t.z., že má klasicky PZ, má dohodnutú v PZ výšku odmeny za prácu xxxx btto/mesiac. Ak cestuje do zahraničia má nárok na diety.
alicacka
11.10.10,08:46
Vieš, toto všetko je mi jasné, len by som rada vedela, či ho náhodou nemusíme odmeňovať hodinovou mzdou, lebo vraj vodiči, keď idú na cestu, môžu odšoférovať 8 hodín a potom oddychovať neviem koľko, a keď idú na dlhšie, tak môžu jazdiť napr. 4 dni a dva dni musia byť v pokoji. Tak toto je mi vlastne nejasné.
alicacka
11.10.10,08:47
A ešte, keďže aj v sobotu a nedeľu aj sviatky sú na ceste, či im netreba preplácať aj to, alebo môžeme dať mesačnú m zdu vrátane sviatkov a nadčasov ?