dumap
16.11.05,09:04
Chcem poprosiť o radu pri uplatnení odpočtu DPH pri nákupe motocykla. Je nárok na odpočet alebo nie?
andrej_rv
16.11.05,08:07
Motocykel nie je uvedený v § 49 ods. 7 zákona o DPH medzi tovarmi, pri ktorých nemožno odpočítať daň. Ak slúži na podnikanie, resp. v súvislosti s podnikaním - podľa mňa je nárok na odpočet.
Yvvetta
16.11.05,08:20
Áno je nárok na odpočet DPH.

Daň z motorových vozidiel ( cestná daň) sa za motorku neplatí.
Jana Acsová
16.11.05,08:34
Karina
16.11.05,14:11
To je pravda, že bolo, ale príspevkov je väčšinou strašne veľa a trvá dlho kým sa človek dostane na koreň veci. A nie každý má čas.
To ja len tak na okraj, lebo občas sa ocitnem v podobnej situácii:-) Pekný deň
Jana Acsová
16.11.05,17:12
Preto tí, ktorí vedia o téme pridávajú linky. Tiež sa nám nechce vypisovať 2x to isté. To tiež len tak na okraj. :-)
Heleč
16.11.05,17:18
Ale niektoré veci sú staré ( toto nie) keď je posledný príspevok z roku 2004 tak si nevieš či to platí alebo nie. Aj ja som niekedy v podobnej situácii.
Jana Acsová
16.11.05,17:24
Ale niektoré veci sú staré ( toto nie) keď je posledný príspevok z roku 2004 tak si nevieš či to platí alebo nie. Aj ja som niekedy v podobnej situácii.Preto som uviedla ... tí, ktorí vedia o téme.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif A nakoľko som vedela, tak som ho pridala.
Muška
16.11.05,20:00
To je pravda, že bolo, ale príspevkov je väčšinou strašne veľa a trvá dlho kým sa človek dostane na koreň veci. A nie každý má čas.
To ja len tak na okraj, lebo občas sa ocitnem v podobnej situácii:-) Pekný deňKarinka, v dnešnej dobe väčšina nemá čas. Najskôr sa treba trošku "pohrabať" v PORADE a mrknúť na tento link:
http://www.porada.sk/showthread-t_2886-highlight_Etiketa.html
SzabM
16.11.05,20:30
Chcem poprosiť o radu pri uplatnení odpočtu DPH pri nákupe motocykla. Je nárok na odpočet alebo nie?

Ak máš motocykel zaradený do podnikania, máš samozrejme nárok na odpočet DPH. Robím pre podnikateľa účtovníctvo a taktiež sme uplatnili DPH pri nákupe jeho motocykla. Je pravdou, že hneď nato prišla kontrola z Daňového úradu, ale všetko bolo v poriadku. Z toho dedukujem, že v danom prípade je odpočet možný.