berry
11.10.10,09:46
Dobrý deň

V piatok konateľ nakupoval nejaký stavebný materiál v jednej stavebnej firme a dostal ako doklad o zaplatení bločik z registračnej pokladnice.
Teraz som ho išla zaúčtovať a všimla som si , že je na samom spodku dokladu napísané : ***Zrušený doklad*** Nedaňový doklad -Čo to znamená?
A po ďalšie už asi hodinu čumím na ten doklad a nemôžem tam nájsť dátum. (Buď som už prepracovaná , alebo neviem )
Prosím poraďte čo mám robiť.

Ďakujem :-)
alikam
11.10.10,07:57
Môžem napísať, čo to znamená v našej pokladni, keďže neviem, či nie sú rôzne systémy. V našej pokladni vytlačím nedaňový doklad vtedy, keď robím storno nejakého dokladu a potrebujem si doložiť pôvodný blok k stornu, ktorý sa musí založiť do knihy pokladnice. Napríklad zákazník kúpil v júli nejaký tovar, bolo tam viac položiek. Jednu z položiek chce teraz v októbri vrátiť, ale pôvodný doklad si chce nechať pre prípadnú reklamáciu. Musím si zmeniť kľúč v pokladni a ten pôvodný blok mi vytlačí s názvom "neplatný doklad" a s dátumom, kedy ho tlačím. Tento neplatný doklad som povinná priložiť k mínusovému dokladu a celé založiť do knihy pokladnice pre kontrolné účely. Preto je neplatný doklad, že tento sa nedostane znovu do tržby, inak by bola tržba za vrátenú položku v pokladnici zdvojená. Tak isto sa tlačia bloky aj vtedy, keď niekto stratí doklad a príde, že chce kópiu. Upozorním ho, že na bloku bude "neplatný doklad".
berry
11.10.10,08:02
Aha takže sa mohlo stať , že ten "originál" sa stratil a toto je iba kópia ? (no na to že v piatok tam bol iba chvíľu tak toho dosť postihal :-)) )
No a môžem takýto doklad zaúčtovať, keď nemám ten originál? Lebo DÚ to môže napadnúť ,že niekto známi mi dal túto kópiu a on má originál, nie ?
Ale aj tak ma tam metie ten dátum (že tam žiadny nie je) Už som to dala pozrieť aj kolegyni.
Zita5
11.10.10,08:03
Aha takže sa mohlo stať , že ten "originál" sa stratil a toto je iba kópia ? (no na to že v piatok tam bol iba chvíľu tak toho dosť postihal :-)) )
No a môžem takýto doklad zaúčtovať, keď nemám ten originál? Lebo DÚ to môže napadnúť ,že niekto známi mi dal túto kópiu a on má originál, nie ?
Ale aj tak ma tam metie ten dátum (že tam žiadny nie je) Už som to dala pozrieť aj kolegyni.


Treba sa spýtať v predajni stavebnín. Tento doklad ani nemôžete účtovať .
berry
11.10.10,08:06
O.k, tak tam skočím . Lebo ide o sumu 600 euro , tak to nechcem zanedbať :-)))
Ďakujem za odpovede a prajem pekný deň