ivinka8
11.10.10,09:51
Bývam v 6-bytovke a 5 bytov máme spoločný kotol len na dodávku tepla, nie teplej vody. Náš správca odmieta merače,dokonca máme aj nefunkčné regulátory na radiátoroch, a spotrebovaná energia na teplo sa rozpočítava podľa plochy bytov. Ja skutočne chodím do bytu len prespávať, mám horný byt, myslím si, že merače by boli spravodlivejšie, termostat by som si nastavila na teplotu akú chcem. Teraz je byt totálne prekúrený, bývajú tam samí dôchodcovia, okrem mňa a ešte 1 rodiny. Mesačne platím 60 eur len za teplo, vodu ohrievame bojlermi. Samozrejme správca má byt na 1. poschodí, viem, že pri rozpočítavaní za teplo sa berú aj nejaké percentá čo sa týka bytov pod strechov. Čo si o tom myslíte?
Ďakujem. Iveta
sito
11.10.10,08:59
Nie sú povinné, ani vyregulovanie sa vášho domu netýka, isto nemáte byty spolu, dom obytnú plochu nad 1 000 m2. Je to čisto len na dohode šiestich, vlastne len piatich vlastníkov Asi ste SVB, Takže, predseda SVB, nie správca, Ten človek vykonáva správu domu na základe zmluvy o SVB.

Percentá sú priznávané nevýhodným miestnostiam, bytom. Ale to len, ak je v dome pomerové meranie. Inak podľa vykurovanej plochy bytu.

Nepredpokladám, že sa dohodnete na niečom inom.