Zuzana B.
11.10.10,11:01
Prosím Vás, riaditeľ s kolegyňou sa zúčastnili medzinárodnej výstavy v Kolíne. Vrámci toho dvakrát boli na večeri, kde pohostili dvoch účastníkov výstavy, rokovali o podmienkach možnej spolupráce. Môžem tieto výdavky (večera + nealko a aj nejaké alko) bez problémov vrámci vyúčtovania zahr. cest. príkazu riaditeľovi preplatiť ako vedľajšie výdavky?

A môžem vrámci zahr. cest. príkazu - vyúčtovania vyúčtovať aj tuzemskú prac. cestu (cestovné náhrady na SR - vlak do Viedne a pod., stravné na SR)?
Zuzana B.
11.10.10,09:59
Môžem cestovné príkazy - vyúčtovania vypracovať na dvoch formulároch? Zvlášť časť pracovnej cesty v tuzemsku (cesta na miesto výstavy) a zvlášť zahr.prac.cesta? bolo by to pre mňa prehľadnejšie a jednoduchšie, lenže bude to tak aj správne?
Kačena I.
11.10.10,10:11
Bola to jedná SC, ktorá začínala a končila na Slovensku, takže jeden formulár. A čo sa týka pohostenia účastníkov, tak do vyúčtovania môžeš dať, ale nie je to náklad firmy, ale reprezentačné.
Zuzana B.
11.10.10,10:16
Bola to jedná SC, ktorá začínala a končila na Slovensku, takže jeden formulár. A čo sa týka pohostenia účastníkov, tak do vyúčtovania môžeš dať, ale nie je to náklad firmy, ale reprezentačné.
Ďakujem za odpoveď, mám tlačivo aj pre tuzemskú aj zahr.PC. Môžem použiť ktorékoľvek?
Čiže zamestnancovi uhradím vedľajšie výdavky (večere), ale nemá to uvádzať vo vyúčtovaní? iba pomimo?
Kačena I.
11.10.10,10:33
Keď je to zahraničná PC, tak použi zodpovedajúce tlačivo. Všetky náklady súvisiace s PC daš k príslušnému vyúčtovaniu a vyplatiš ich zamestancovi, nič pomimo. Len keď to budeš rozúčtovávať, tak je potrebné dať pozor, či to je 512-cestovné alebo 513-reprezentačné v PU alebo ovplynňujúce/neovplyvňujéce v JU.
Zuzana B.
11.10.10,10:40
Keď je to zahraničná PC, tak použi zodpovedajúce tlačivo. Všetky náklady súvisiace s PC daš k príslušnému vyúčtovaniu a vyplatiš ich zamestancovi, nič pomimo. Len keď to budeš rozúčtovávať, tak je potrebné dať pozor, či to je 512-cestovné alebo 513-reprezentačné v PU alebo ovplynňujúce/neovplyvňujéce v JU.
Ďakujem za veľkú pomoc. Výdavky súvisiace s večerou budem účtovať ako výdavky neovplyvňujúce základ dane a použijem tlačivo pre zahr. PC. Ešte raz ďakujem!
Zuzana B.
13.10.10,06:09
Ešte by som sa rada opýtala... na tlačive pre zahr. PC treba vyplniť dátum a čas odchodu a príchodu. ZPC sa začína aj končí na území SR čiže budem vypĺňať kedy odišiel a prišiel zo SR?

A pri vyúčtovaní stravného bude rozhodujúci čas prechodu hraníc (cestovali vlakom)? Čiže ak PC začala v Košiciach o 7:00 a hranice prechádzal o 14:00 - stravné 3,60 Eur, v zahraničí v ten deň boli od 14:01 do 24:00 - 10 hodín (časové pásmo: 6 - 12 hodín), t. z. že dostane stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného = 50 % zo 45 eur = 22,50 eur .

A pri posudzovaní vreckového budem vychádzať z času stráveného v zahraničí, čiže od 14:01 do 24:00 (vo výške 40 % zo stravného = 40 % z 22,50 eur = 9,00 eur). Prosím mám to správne? Potrebujem si tým byť istá...
Chobot
13.10.10,07:16
Ešte by som sa rada opýtala... na tlačive pre zahr. PC treba vyplniť dátum a čas odchodu a príchodu. ZPC sa začína aj končí na území SR čiže budem vypĺňať kedy odišiel a prišiel zo SR?

A pri vyúčtovaní stravného bude rozhodujúci čas prechodu hraníc (cestovali vlakom)? Čiže ak PC začala v Košiciach o 7:00 a hranice prechádzal o 14:00 - stravné 3,60 Eur, v zahraničí v ten deň boli od 14:01 do 24:00 - 10 hodín (časové pásmo: 6 - 12 hodín), t. z. že dostane stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného = 50 % zo 45 eur = 22,50 eur .

A pri posudzovaní vreckového budem vychádzať z času stráveného v zahraničí, čiže od 14:01 do 24:00 (vo výške 40 % zo stravného = 40 % z 22,50 eur = 9,00 eur). Prosím mám to správne? Potrebujem si tým byť istá...

Áno, máš to správne, dobre si to pochopila.
Zuzana B.
13.10.10,07:23
Áno, máš to správne, dobre si to pochopila.
Juchuchu ďakujem krásne Chobot že si sa mi na to pozrel :)