mgo
11.10.10,11:02
Prosím poradte mi,družstvo bolo v spore so spoločenstvom ohĺadom správy.Mesačné preddávky som uhrádzala družstvu. Spoločenstvo mi zaslalo predražobnú upomienku, na dĺžnu sumu a penále.Dĺžnu sumu som uhradil,aj napriek tomu ma dali na dražbu.Čo teraz? Zaplatil som spoločenstvu, družstvu, mám do tretice zaplatiť aj dražobnej spoločnosti??? Alebo pridá sa niekto z Vás komu mám tiež zaplatiť?
Robím si srandu, ale až tak do smiechu mi nie je. Poradte mi!!!!
sito
11.10.10,09:10
Neviem, asi ste nemali prevedený byt do osobného vlastníctva. Teda vlastník bytu bolo družstvo. Ak sa nič nezmenilo na vlastníckom vzťahu, prečo vás stíhajú?
mgo
25.10.10,09:57
SVB a družstvo bolo v súdnom spore ohľadom správy.Obaja tvrdili, že sú správcami.Ako vlastník bytu som uhrádzal počas súdneho sporu zálohové platby družstvu. Nebol som neplatič.Každý mesiac som presne uhrádzal. Družstvo tvrdilo, že neodovzdá správu, nakoľko určité veci neboli splnené podľa zákona, k odovzdaniu správy nedošlo. Na jeseň roku 2009 som dostal predražobnú upomienku od SVB.Rozhodol som sa zaplatiť.
Cez int.banking som chcel uhradit požadovanú čiastku spolu s penálmi.Dal som príkaz neodvolatelný, ale nebolo správne číslo účtu - bolo to neexistujúce číslo- našťastie, ani kod banky dokonca ani prepočet EUR-SK nebol správny. Pri ďaĺšej predražobnej upomienke od SVB som im odpísal, že si už počkám na rozhodnutie súdu vo veci správcu a naďalej som uhrádzal zálohové platby družstvu.Súd vyhralo spoločenstvo, dostal som ďaľšiu predražobnú upomienku, za rok 2009,Uhradil som nedoplatok s tým, že penále prosím prerátať nakoľko som chcel uhradiď, ale nebolo správne číslo účtu, ani kod banky.Aj napriek tomu ma dali na dražbu. Dražobná spoločnosť žiada zase inu čiastku . Mám uhradiť len rozdiel, penále a komu? spoločenstvu, dražobnej spoločnosti.Poraďte mi
verkaz
25.10.10,10:41
Je to všetko nejako zamotané. Keď si platby uhrádzal družstvu, tak požiadaj družstvo o ich prevedenie na SVB. SVB vyhralo na súde správu aj spätne alebo len od nadobudnutia právoplatnosti rozsudku ? Najlepšie by bolo poradiť sa s právnikom a doložiť všetky potrebné doklady. Prečo si nekomunikoval aj s predsedom SVB, určite by ste sa boli dohodli.
Družstvo by ti malo vystaviť doklad o tom koľko si zaplatil a skús sa dohodnúť s dražobnou spoločnosťou,ktorá má vykonať dražbu.