Net
11.10.10,11:49
Dobry den,

ako cerstvy absolvent som sa nahlasil na urade prace 7/2010, kde som ziadal o prispevok pre podnikatelov. Pani mi povedala, ze momentalne su vsetky kurzy obsadene, a najblizsie sa uvolnia 9/2010.
Ked som 9/2010 prisiel na urad prace, pani mi povedala, ze akekolvek kurzy su docasne pozastavene, cize aj kurz potrebny na ziskanie prispevku, ale kedze mame na prispevok zo zakona narok, mam sa informovat na ustredi. Ked som prisiel domov, okamzite som pisal na ustredie, odkial mi po tyzdni prisla odpoved, ze "upsvar hľadá riešenia, ako čo najskôr zabezpečiť realiziáciu prípravy na začatie prevádzkovania SZČO".
Snazil som sa vygooglit nejake info o tejto situacii, ale nikde sa nic nepise. Jeden z mojich spoluziakov v tychto dnoch uz kurz uspesne ukoncil, a druhy dokonca uz obdrzal aj prispevok na ucet. Jeden z nich mi povedal, ze od nejakej znamej zistil, ze tieto kurzy su pozastavene na celom Slovensku a vsetkych uradoch prace.
Moja otazka znie, ci ma niekto z vas nejake informacie, co sa vlastne deje, kedy budu kurzy opat dostupne? Domnievam sa, ze to ma nieco spolocne s NADSME, ale neviem najst nikde nijake info, dokonca ani na strankach upsvar, kde by som ho ocakaval najskor.

Dakujem.
Gabriela 19
11.10.10,10:09
Mám skúsenosti.
18.5.2010 som podala žiadosť o obsolvovanie kurzu.
absolovovala som ho od 16.8.2010 / potodýkam 2 týždnový/ nechápem
prečo niekoré sú 4 -dnove.
skúšky boli 21.9.2010. výsledky 28.9.2010/úspešne/
potrebné doklady som odovzadla 1.1.2010

a čakám na podpísanie dohody o poskytnutí príspevku
je to strašne zdhlavé, je to pomoc začínajúcim podnikateľom?
keby to niekto vedel vysvetliť u Uradu práce?
veronikasad
11.10.10,14:39
V našom okrese tieto kurzy podnikatelského minima organizuje agentura BIC, ktorá má pobočky vo väčšine okresných miest. Skús sa informovať

http://www.google.sk/url?url=http://www.rpicke.sk/adresykomory.htm%23BIC&rct=j&q=b.i.c.+prievidza&usg=AFQjCNHWJsC3KjryfH46nNlci2tNDDPjag&sa=X&ei=Iy-zTNfNC9HGswbij5DWDQ&sqi=2&ved=0CDAQygQ
katura
13.10.10,13:08
Ja som 8.10. ukončila dokonca 3-týždňový kurz. prihlášku som si podala 1.7. na skúšky by som mala ísť 24.11. K zmluve o kurze sme museli podpisovať dodatok o tom, že kurz nebude financovaný z Európskeho soc. fondu ale zo štátneho rozpočtu. Možno preto sú tie kurzy pozastavené.