anicka8030
11.10.10,12:26
Pekný deň. Mohla by som niekoho poprosiť, kto by mi vedel poradiť ohľadom hokejky. Chcela by som ho pre 8 ročného syna a mala by slúžiť na ľadový hokej. Na intetrnete som našla rôzne druhy... a neviem, ktorá by bola tá správna. Ide hlavne o tú lopatku, kde niekde ponúkajú plastovú, drevenú, ohnutú doprava, doľava ... Ďakujem už vopred za vaše rady.
Chobot
11.10.10,10:38
Pekný deň. Mohla by som niekoho poprosiť, kto by mi vedel poradiť ohľadom hokejky. Chcela by som ho pre 8 ročného syna a mala by slúžiť na ľadový hokej. Na intetrnete som našla rôzne druhy... a neviem, ktorá by bola tá správna. Ide hlavne o tú lopatku, kde niekde ponúkajú plastovú, drevenú, ohnutú doprava, doľava ... Ďakujem už vopred za vaše rady.

Ako hráva tvoj syn hokej? Hráva ho súťažne? Či ešte len trénuje? Alebo len sem tam na ulici s kamarátmi?

Ak trénuje v klube, tak pozri tu:

http://www.hokejova-vystroj.sk/kompozitove-hokejky.aspx

nejakú mu už len vyberieš. Keby išlo o stolnotenisové rakety, tak ti poradím viac, v hokejkách sa tak nevyznám.
buchač
11.10.10,11:22
Pekný deň. Mohla by som niekoho poprosiť, kto by mi vedel poradiť ohľadom hokejky. Chcela by som ho pre 8 ročného syna a mala by slúžiť na ľadový hokej. Na intetrnete som našla rôzne druhy... a neviem, ktorá by bola tá správna. Ide hlavne o tú lopatku, kde niekde ponúkajú plastovú, drevenú, ohnutú doprava, doľava ... Ďakujem už vopred za vaše rady.

Hokejka

- ohnutá doľava je pre "praváka" , t.j. pravá ruka drží hokejku v dolnej časti
- ohnutá doprava je pre "ľaváka" , t.j. ľavá ruka drží hokejku v dolnej časti

Správna dĺžka hokejky sa meria od špičky čepele po bradu .
Meria sa ale v obutých korčuliach . Može byť aj kratšia , ale aj dlhšia ...záleží od úchytu a podobne .

Čo sa týka , či plast , drevo alebo kombinácia , tak to je už len o vyskúšaní viacero druhov , asi by bolo lepšie kúpiť aj takú aj onakú .

Osobne som mal v oných rokoch presne takúto . http://media.denniksport.sk/media/2010/01/20/ozbF0I7s8.jpg
http://denniksport.sk/article/add-comment/120414/7923

V tej dobe sa ani nedala zohnať , len ligisti ju mali , tiež som ju mal darom od jedného hokejistu .
jojom
11.10.10,17:17
Na začiatok mu určite kúp celodrevenú. Fúkané a kombinované sú síce lahšie ale drahšie a na naučenie mu bude stačiť obyčka. Ked ho to bude baviť tak časom si on sám vyberie z akou sa mu dobre hrá. V šatni si požičajú poskúšajú chalani medzi sebou. Čo sa týka zahnutia musíš mu dať nejakú do ruky a nech sa z nou pobaví a podla toho ako ju bude držať, zistíš či je pravák alebo lavák.
anicka8030
11.10.10,17:24
Všetkým krásne ďakujem za odpovede, veľmi mi pomohli !!!
Kvaka
20.01.13,17:19
Hokejka

- ohnutá doľava je pre "praváka" , t.j. pravá ruka drží hokejku v dolnej časti
- ohnutá doprava je pre "ľaváka" , t.j. ľavá ruka drží hokejku v dolnej časti

Správna dĺžka hokejky sa meria od špičky čepele po bradu .
Meria sa ale v obutých korčuliach . Može byť aj kratšia , ale aj dlhšia ...záleží od úchytu a podobne .

Čo sa týka , či plast , drevo alebo kombinácia , tak to je už len o vyskúšaní viacero druhov , asi by bolo lepšie kúpiť aj takú aj onakú .

Osobne som mal v oných rokoch presne takúto . http://media.denniksport.sk/media/2010/01/20/ozbF0I7s8.jpg
http://denniksport.sk/article/add-comment/120414/7923

V tej dobe sa ani nedala zohnať , len ligisti ju mali , tiež som ju mal darom od jedného hokejistu .
Opýtam sa ešte, nie je mi jasné, ako má byť zahnutá hokejka pre juniora. Našla som, že http://www.insposport.sk/zahnutie-hokejky-cepele.xhtml, kde je to opačne napísané. Konkrétne
Pokiaľ držíte hokejku ľavou rukou dole, objednávajte zahnutie L.
Pokiaľ držíte hokejku pravou rukou dole, objednávajte zahnutie R.
Chcem kúpiť hokejku a neviem, ako má byť ohnutá, je pre praváka, teda pravá ruka dole. Aké zahnutie?
buchač
20.01.13,18:57
Opýtam sa ešte, nie je mi jasné, ako má byť zahnutá hokejka pre juniora. Našla som, že http://www.insposport.sk/zahnutie-hokejky-cepele.xhtml, kde je to opačne napísané. Konkrétne
Pokiaľ držíte hokejku ľavou rukou dole, objednávajte zahnutie L.
Pokiaľ držíte hokejku pravou rukou dole, objednávajte zahnutie R.
Chcem kúpiť hokejku a neviem, ako má byť ohnutá, je pre praváka, teda pravá ruka dole. Aké zahnutie?

...tzv. pravačka , takže objednáš R ...ako to majú oni napísané je predsa jedno , choď podľa pokynov ...:rolleyes:

...a či junior a či dospelý je šuma - fuk...;)
Kvaka
20.01.13,19:04
...tzv. pravačka , takže objednáš R ...ako to majú oni napísané je predsa jedno , choď podľa pokynov ...:rolleyes:

...a či junior a či dospelý je šuma - fuk...;)No práve, oni to majú dobre napísané. Len v tvojom príspevku je to takto:
- ohnutá doľava je pre "praváka" , t.j. pravá ruka drží hokejku v dolnej časti
- ohnutá doprava je pre "ľaváka" , t.j. ľavá ruka drží hokejku v dolnej časti.

Alebo tá značka L a R nevystihhuje ohnutie?
buchač
20.01.13,19:16
No práve, oni to majú dobre napísané. Len v tvojom príspevku je to takto:
- ohnutá doľava je pre "praváka" , t.j. pravá ruka drží hokejku v dolnej časti
- ohnutá doprava je pre "ľaváka" , t.j. ľavá ruka drží hokejku v dolnej časti.

Alebo tá značka L a R nevystihhuje ohnutie?

Takže jasnejšie ....

http://www.kvalitni-hokejova-vystroj.cz/258-269-large/kompositova-hokejka-hul-easton-stealth-rs-grip-jr-2012-2013.jpg

Tú blbosť vľavo si nevšímaj ....;)

Hokejka , kde vidíš značku je ľavačka a tá druhá je samozrejme pravačka .
Zahnutie sa posudzuje s pohľadu hráča , držiaceho hokejku .
Čiže hráč - pravák má hokejku zahnutú do ľava a opačne je to u praváka ...
Juras66
20.01.13,19:25
Ja keď hrám hokej, tak držím pravou rukou hokejku dolu a čepeľ je ohnutá doľava, oznčenie má L.
marleau
20.01.13,19:26
Takže jasnejšie ....

http://www.kvalitni-hokejova-vystroj.cz/258-269-large/kompositova-hokejka-hul-easton-stealth-rs-grip-jr-2012-2013.jpg

Tú blbosť vľavo si nevšímaj ....;)

Hokejka , kde vidíš značku je ľavačka a tá druhá je samozrejme pravačka .
Zahnutie sa posudzuje s pohľadu hráča , držiaceho hokejku .
Čiže hráč - pravák má hokejku zahnutú do ľava a opačne je to u praváka ...

R - right - pravačka
L - left - ľavačka
Hokejka sa drží tak ako lopata,ako syn bude držať lopatu (lopatu uvádzam ako príklad,ak nemáte hokejku na vyskúšanie) tak bude držať aj hokejku.
Na obrázku je horná hokejka pre praváka a dolná pre ľaváka.
Kvaka
20.01.13,19:32
...tzv. pravačka , takže objednáš R ...ako to majú oni napísané je predsa jedno , choď podľa pokynov ...:rolleyes:

...a či junior a či dospelý je šuma - fuk...;)Tak mám kúpiť R alebo L, ak je pravák? Takže pravačka je ohnutá doľava, už je to jasnejšie.
Juras66
20.01.13,19:37
Bežne pravák používa pravačku, t.j. ľavá ruka dolu, čepel ohnutá doprava, sú aj výnimky ako ja, pravák a hrám s ľavačkou hokejkou. Ak si si istá že drží dolu pravú ruku pri hokeji alebo pri lopatovaní :D, tak kupuj ľavačku.
marleau
20.01.13,19:46
Bežne pravák používa pravačku teda pravačka je pomenovaná podľa smeru ohnutia?vždy som bol v tom,že to je ľavák,kto drží ľavú ruku dolu, t.j. ľavá ruka dolu, čepel ohnutá doprava, sú aj výnimky ako ja, pravák a hrám s ľavačkou hokejkou. Ak si si istá že drží dolu pravú ruku pri hokeji alebo pri lopatovaní :D, tak kupuj ľavačku.

Väčšina hokejistov sú ľaváci (ľavá ruka dolu),ale len v držaní hokejky. Pravákov je dosť málo a sú žiadaní pre systém hry.
Ak je to označenie R na hokejke pre ľaváka,tak znamená smer zahnutia - teda doprava a nie určenie pre koho má byť,teda pre ľaváka. Bohvie čo tým označením chcú naznačiť.
Dosť som sa nahádal ja ako pravák,že chcem kosu na ľavú ruku,vraj taká neexistuje,ale viem,že existuje. Kedysi žili ľudia predsudkoch,vraj kto to kedy videl....Tak som dal dotyčnému metlu a nech zametá opačným držaním ako je zvyknutý.
V žiadnom prípade nesmie meniť stranu držania hokejky,jedna zle kúpená hokejka na to nie je príčina.
Juras66
20.01.13,19:51
Väčšina hokejistov sú ľaváci (ľavá ruka dolu),ale len v držaní hokejky. Pravákov je dosť málo a sú žiadaní pre systém hry.
Ak je to označenie R na hokejke pre ľaváka,tak znamená smer zahnutia - teda doprava a nie určenie pre koho má byť,teda pre ľaváka. Bohvie čo tým označením chcú naznačiť.
Dosť som sa nahádal ja ako pravák,že chcem kosu na ľavú ruku,vraj taká neexistuje,ale viem,že existuje. Kedysi žili ľudia predsudkoch,vraj kto to kedy videl....Tak som dal dotyčnému metlu a nech zametá opačným držaním ako je zvyknutý.
V žiadnom prípade nesmie meniť stranu držania hokejky,jedna zle kúpená hokejka na to nie je príčina.

Teraz som si všimol, že záleží na aký šport má byť tá hokejka. Podľa ma u florbalistov sa to posudzuje opačne ako u hokejistov viď. obrázok.
marleau
20.01.13,19:51
marleau
20.01.13,19:52
Teraz som si všimol, že záleží na aký šport má byť tá hokejka. Podľa ma u florbalistov sa to posudzuje opačne ako u hokejistov viď. obrázok.
Nie,je to to isté.
Juras66
20.01.13,19:54
Podľa všetkého áno, tak som doteraz ja žil v omyle :D Máte pravdu.
buchač
20.01.13,20:03
Tak mám kúpiť R alebo L, ak je pravák? Takže pravačka je ohnutá doľava, už je to jasnejšie.
NEMUDRUJ !!!...vravím , choď podľa návodu ...PRAVAČKA je to ...

Podľa všetkého áno, tak som doteraz ja žil v omyle :D Máte pravdu.

...ja teda určite ...nik nezmení môj názor ... ;)

Novátorske myšlienky neberiem v úvahu ....teda , ak sa jedna o tie nejaké názvy ...
Podstata je ale vždy tá istá ...
buchač
20.01.13,20:04
Teraz som si všimol, že záleží na aký šport má byť tá hokejka. Podľa ma u florbalistov sa to posudzuje opačne ako u hokejistov viď. obrázok.
...a ako ???

VIĎ OBRÁZOK !!!
Nezavádzaj ...:rolleyes:
Kvaka
20.01.13,20:10
http://www.sportobchod.sk/s/jak-vybrat-zahnuti-hokejky-115

Toto som našla aj ja, takže ak je to pravák, má pravú ruku dole, hokejka je pravačka, má zahnutie z pohľadu hráča doľava a z pohľadu protihráča doprava, značka R.
Juras66
20.01.13,20:17
Podstatné je ktorú ruku má dole, podľa toho kupuj, či je pravák alebo ľavák to je jedno, lebo nie je vždy 100% pravidlo že pravák hrá na ľavú stranu alebo opačne.
buchač
20.01.13,20:17
Toto som našla aj ja, takže ak je to pravák, má pravú ruku dole, hokejka je pravačka, má zahnutie z pohľadu hráča doľava a z pohľadu protihráča doprava, značka R.
........ja to už vzdávam .................................:---

Kašli na nejaké objednávanie ...poprípade prekvapko .....
Ideš kupovať pre mladého ???

Opýtam sa ešte, nie je mi jasné, ako má byť zahnutá hokejka pre juniora.
Nuž nepýtaj sa nás , vezmi juniora pekne krásne do kamenáku a nech si sám vyberie ...
Ak sa Ti jedná o financie , nuž mu urči hranicu dotácie a máš vymalované ...

Mladý spokojný , babča ( ??? ) tiež a problém vyriešný ....
Nevraviac , že takéto veci je najlepšie do ruky vziať , omakať , vyskúšať ..:rolleyes:
...šak hokejka jak ženská .....či ??? :---:D
marleau
21.01.13,06:51
...šak hokejka jak ženská .....či ??? :---:D

No mne ešte hokejka nevynadala....