kacka6
11.10.10,13:02
Dobry den, mohli by ste mi prosim poradit: mozno pojde o banalitu, ale je to z ineho pohladu "zivotne dolezite". Moja mamka je alergicka na penicilin, a ja sa chcem opytat na ucinky syru niva, ktory obsahuje (ako som si vyhladala) kulturu Penicillium roqueforti, a preto by som rada vedela, ci ho moja mamka moze konzumovat, ked obsahuje tuto kulturu. Ci jej to nesposobi zdravotne problemy. DAKUJEM! Vie niekto poradit? :)
buchač
11.10.10,11:47
Dobry den, mohli by ste mi prosim poradit: mozno pojde o banalitu, ale je to z ineho pohladu "zivotne dolezite". Moja mamka je alergicka na penicilin, a ja sa chcem opytat na ucinky syru niva, ktory obsahuje (ako som si vyhladala) kulturu Penicillium roqueforti, a preto by som rada vedela, ci ho moja mamka moze konzumovat, ked obsahuje tuto kulturu. Ci jej to nesposobi zdravotne problemy. DAKUJEM! Vie niekto poradit? :)

AKÝ Penicilín ?????????

Nakoľko Penicilín , ako taký , je skupina antibiotík používaných na liečenie bakteriálnych infekcií , čiže liekov obsahujúcich túto látku je asi trochu viac ako len jeden ...
Mne osobne "vadí" TTC ...;)
kamoska1
11.10.10,15:30
Najlepšie by bolo,keby mama v malom množstve jedla syr niva a najlepšie by videla,či sa jej objavuju po ňom potiaže-alergia.Pretože,od ľudí viem,ktorí su alergicky na mlieko,že niektoré mliečne vyrobky môžu jesť,niektoré nie.