veronikasi
16.11.05,09:54
mám zamestnanca, ktorý je PN. Počas prvých 10 dní sme boli uňho na kontrole, ale nikdy nebol doma. Poslali sme mu doporučene do vl. rúk výzvu, aby sa nám ozval alebo sa dostavil do firmy, ale túto neprevzal, vrátila sa späť. Máme avízo, že pracuje počas Pn v inej firme. Môžem mu nevyplatiť celú sumu náhrady príjmu za nemoc? Akou formou - ostatné zrážky zo mzdy?
Tweety
16.11.05,09:01
mám zamestnanca, ktorý je PN. Počas prvých 10 dní sme boli uňho na kontrole, ale nikdy nebol doma. Poslali sme mu doporučene do vl. rúk výzvu, aby sa nám ozval alebo sa dostavil do firmy, ale túto neprevzal, vrátila sa späť. Máme avízo, že pracuje počas Pn v inej firme. Môžem mu nevyplatiť celú sumu náhrady príjmu za nemoc? Akou formou - ostatné zrážky zo mzdy?Je to v tomto prípade porušenie liečebného režimu a je dôvod na nevyplatenie náhrady príjmu.Pamätá na takýto prípad §81 ZP.:eek:
vladan
16.11.05,09:05
Je to v tomto prípade porušenie liečebného režimu a je dôvod na nevyplatenie náhrady príjmu.Pamätá na takýto prípad §81 ZP.:eek:
skôr by som sa riadila zákonom o náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca - § 5 ods. 1c)
Tweety
16.11.05,09:21
skôr by som sa riadila zákonom o náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca - § 5 ods. 1c)Súhlas aj podľa tohto zákona 462/2003 je to porušenie liečebného režimu §5 odst.1 písm.c.;) a teda nie je nárok na náhradu príjmu.:cool:
veronikasi
16.11.05,10:35
vďaka za radu, len ešte neviem ako to spraviť na výplatnej páske, lebo zadať obdobie Pn musím, čiže mi sám vyráta náhradu, a myslím si, že by som to mohla dať ako ostatné zrážky, takže k výplate bude mať 0.
vladan
16.11.05,10:37
vďaka za radu, len ešte neviem ako to spraviť na výplatnej páske, lebo zadať obdobie Pn musím, čiže mi sám vyráta náhradu, a myslím si, že by som to mohla dať ako ostatné zrážky, takže k výplate bude mať 0.
nemôžeš opraviť výšku náhrady na 0? ... ja by som to takto riešila
beatap
16.11.05,10:37
nemáš v programe nejaké tlačítko že "bez Sk" ? ... mne to tam stačí prepnúť, vyráta mi dni, aj peniaze, ale tie v skutočnosti nedostane ani na páske nefigurujú
marmal
16.11.05,11:01
Ja mam zase v parametroch programu moznost zaskrtnut "bez Sk", skus dobre pozriet parametre programu, sluzby, konfiguracia alebo nieco podobne.

Marta
veronikasi
16.11.05,11:31
mam program MRP, nevie niekto ako to tam spraviť?
SilviaS
30.01.06,12:08
:) Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu!
Ak zamestnanec je už dva mesiace PN tak mu peniaze za príslušný mesiac nepatria,ale ako je to z odvodami?? Nemám mu vôbec vystaviť výplatnú pásku? Ja mám mzdový program OLYMP.
Ďakujem pekne
Silvia:)
aninka
30.01.06,12:17
V Olympe sa musí výplatná páska zrealizovať - zadanie PN od 01.1. zaštkrtnúť z predchádzajúceho mesiaca a do 31.1. zaškrtnúť neukončená, v prípade že by sa jednalo o PN, ktorá začala v decemberi a pokračuje vo februári.
ajobs
30.01.06,12:18
:) Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu!
Ak zamestnanec je už dva mesiace PN tak mu peniaze za príslušný mesiac nepatria,ale ako je to z odvodami?? Nemám mu vôbec vystaviť výplatnú pásku? Ja mám mzdový program OLYMP.
Ďakujem pekne
Silvia:)

Odvody počas týchto dlhodobých PN neplatíš, čo sa týka výplatnej pásky, nemáš čo do nej uviesť (sú tam samé nulové položky).
SilviaS
30.01.06,12:18
Ďakujem ti veľmi pekne:)
Silvia
ajobs
30.01.06,12:20
Ďakujem ti veľmi pekne:)
Silvia

Nie je začo.:)