hanjel
11.10.10,14:08
zdravím všetkých poradákov, chcem si len ozrejmiť ako to vlastne je s príjmom pracovníka zamestnaného na dohodu o pracovnej činnosti ,ktorý je evidovaný na ÚP - koľko môže zarobiť v čistom keď jeho hrubá mzda je uvedená v dohode do max.136 Eur /z dohody o pracovnej činnosti sa odvádza len GP a ÚP pričom daň pri zohladnení NZČ nie je/- lenže nebolo nám povedané že pracovník je zaevidovaný na ÚP - robíme mzdy istej spoločnosti a tento údaj sme nedostali takže v čistom dostal viac akío môže zarobiť. Myslím si že od 1.7.2010 je to 120,37 netto a cez 136 EUR btto .
Prosím o informáciu - Ďakujem :mad::confused:
katka50
11.10.10,12:28
zdravím všetkých poradákov, chcem si len ozrejmiť ako to vlastne je s príjmom pracovníka zamestnaného na dohodu o pracovnej činnosti ,ktorý je evidovaný na ÚP - koľko môže zarobiť v čistom keď jeho hrubá mzda je uvedená v dohode do max.136 Eur /z dohody o pracovnej činnosti sa odvádza len GP a ÚP pričom daň pri zohladnení NZČ nie je/- lenže nebolo nám povedané že pracovník je zaevidovaný na ÚP - robíme mzdy istej spoločnosti a tento údaj sme nedostali takže v čistom dostal viac akío môže zarobiť. Myslím si že od 1.7.2010 je to 120,37 netto a cez 136 EUR btto .
Prosím o informáciu - Ďakujem :mad::confused:
Do 30.6.2010 max. mesač. odmena 136,38€, od 1.7.2010 max. mesač. odmena 136,52€.
hanjel
11.10.10,13:21
katka v hrubom, áno ?
hanjel
11.10.10,13:40
ako to je to teda u dohodárov - jeho max.mes.odmena 136,52 takže na výplatu môže dostať 136 aby nemal problémy na ÚP ? Odvody platí zamestnávateľ a má podpísanú NZDČ čiže žiadne zrážky ako zamestnanec nemá.Je to tak ? prosím odpovedzte ?
Tweety
11.10.10,13:43
ako to je to teda u dohodárov - jeho max.mes.odmena 136,52 takže na výplatu môže dostať 136 aby nemal problémy na ÚP ? Odvody platí zamestnávateľ a má podpísanú NZDČ čiže žiadne zrážky ako zamestnanec nemá.Je to tak ? prosím odpovedzte ?
Áno, je to tak.
katka50
11.10.10,15:55
katka v hrubom, áno ?
Áno-v hrubom.
hanjel
11.10.10,19:01
díky moc
mamina20
18.10.10,10:21
Dobry den, chcem sa spytat k tejto teme. Tiez som evid. na UP chcem si zalozit v blizkej dobe zivn.opravnenie. Chcem pracovat zatial na dohodu. Jedna sa ale o pracu kde by bolo odmenou percento z urciteho objemu uzatvorenych obchodov. Moze sa stat, ze zo zaciatku nebudem mat ziadny prijem. Ako uzatvorit tu dohodu aby nemal zamestnavatel ani ja problemy? Nebude niekomu vadit, ked za mesiac prace nebude vyplatena odmena a tym ani zrazkova dan? Dakujem za odpoved.
veronikasad
18.10.10,10:22
Dobry den, chcem sa spytat k tejto teme. Tiez som evid. na UP chcem si zalozit v blizkej dobe zivn.opravnenie. Chcem pracovat zatial na dohodu. Jedna sa ale o pracu kde by bolo odmenou percento z urciteho objemu uzatvorenych obchodov. Moze sa stat, ze zo zaciatku nebudem mat ziadny prijem. Ako uzatvorit tu dohodu aby nemal zamestnavatel ani ja problemy? Nebude niekomu vadit, ked za mesiac prace nebude vyplatena odmena a tym ani zrazkova dan? Dakujem za odpoved.
ak v niektorom mesiaci nedosiahneš žiadny príjem, UP to vadiť nebude (prinesieš nulové potvrdenie). Ak však v ďalšom stanovený príjem presiahneš, vyradia ťa z evidencie ...
mamina20
18.10.10,11:04
Aha, takze to musi byt tych 136,52 max na kazdy mesiac. Nemoze to byt za dva mesiace dvojnasobna suma, pretoze musim kazdy mesiac zdokladovat a ked bol v predchadzajucom mesiaci nula, tak nemoze byt za dva mesiace dvojnasobok. Dobre som to pochopila? A je v tomto pripade lepsie urobit dohodu o PC alebo dohodu o vykonani prace? Dakujem pekne.
rodina1
18.10.10,11:09
Aha, takze to musi byt tych 136,52 max na kazdy mesiac. Nemoze to byt za dva mesiace dvojnasobna suma, pretoze musim kazdy mesiac zdokladovat a ked bol v predchadzajucom mesiaci nula, tak nemoze byt za dva mesiace dvojnasobok. Dobre som to pochopila? áno A je v tomto pripade lepsie urobit dohodu o PC alebo dohodu o vykonani prace? Dakujem pekne.
Ak ide o opakujúcu sa činnosť, je lepšie uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti. Obmedzenie - týždenne maximálne 10 hodín.
Ak ide o jednorázovú úlohu, vtedy sa uzatvára Dohoda o vykonaní práce. Obmedzenie - ročne maximálne 350 hodín.
Ostatné - v texte
mamina20
18.10.10,11:36
Dakujem.