adad
16.11.05,10:01
Ahojte poraďáci! Robím mzdy veľmi krátky čas a ešte som nemala nikoho na PN. Dnes išla jedna kolegyňa na PN a doniesla mi Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti. Čo všetko mám teraz urobiť? Vôbec neviem..

Ďakujem ...
Tweety
16.11.05,09:06
[QUOTE=adad]Ahojte poraďáci! Robím mzdy veľmi krátky čas a ešte som nemala nikoho na PN. Dnes išla jedna kolegyňa na PN a doniesla mi Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti. Čo všetko mám teraz urobiť? Vôbec neviem..
Ďakujem ...[/QUOT
Ak je DPN do 10 kal.dní, zamestnávateľ preplatí náhradu príjmu ,ak DPN trvá nad 10 kal. dní, tlačivko spolu s VZ zamestnanca odstúpiš SP,uvedieš na ňom dokedy si vyplatila náhradu príjmu.;)
DanielaSL
16.11.05,09:09
Potvrdenie , ktoré má číslo lla. si necháš , to je pre zamestnávateľa, vpíšeš si do tabuľky na zadnej strane potrebné údaje. A založíš . Ak bude maródovať viac ako 10 dní , tak Potvrdenie s číslom ll. vyplníš a spolu s vyplneným tlačivom soc.poisťovne o príjme pracovníčky do troch dní odnesieš na sociálnu poisťovňu.Daj pozor , aby pracovníčka tlačivá podpísala a vyplnila vyhlásenie na tlačive ll. Neviem či ti to takto stačí?
marmal
16.11.05,09:18
Okrem toho treba PN nahlasit do zdravotnej poistovne, v ktorej je pracovnicka poistena, treba tam nahlasit zaciatok aj koniec PN.

Marta
DanielaSL
16.11.05,09:20
Okrem toho treba PN nahlasit do zdravotnej poistovne, v ktorej je pracovnicka poistena, treba tam nahlasit zaciatok aj koniec PN.

MartaAkurát s touto povinnosťou máš čas do konca nasledujúceho mesiaca po mesiaci kedy vznikla a zanikla PN.