stingl.irena
11.10.10,16:55
Som štátny zamestnanec a mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s miestom výkonu v BB. Už 5 mesiacov som PN a medzičasom zrušili všetky pracoviská okrem Bratislavy. Mám teda po nástupe nárok na 2 mesiace výpovednú dobu a 2 mesiace odstupné. Môže ma teraz zamestnmávateľ na dobu 2 mesiace prinútiť ísť pracovať do BA? Neviete mi niekto prosím v tomto poradiť? Vopred ďakujem.
Tweety
11.10.10,15:07
Som štátny zamestnanec a mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s miestom výkonu v BB. Už 5 mesiacov som PN a medzičasom zrušili všetky pracoviská okrem Bratislavy. Mám teda po nástupe nárok na 2 mesiace výpovednú dobu a 2 mesiace odstupné. Môže ma teraz zamestnmávateľ na dobu 2 mesiace prinútiť ísť pracovať do BA? Neviete mi niekto prosím v tomto poradiť? Vopred ďakujem.
Ak zamestnáv. dá výpoveď z organiz. dôvodov, tu je VD, plus odstupné, alebo skončíte PP dohodou z rovnakého dôvodu, patrí vám odstupné. Prinútiť vás na prácu v BA nemôže.
stingl.irena
11.10.10,15:30
Ďakujem veľmi pekne
rodina1
11.10.10,17:48
Som štátny zamestnanec a mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s miestom výkonu v BB. Už 5 mesiacov som PN a medzičasom zrušili všetky pracoviská okrem Bratislavy. Mám teda po nástupe nárok na 2 mesiace výpovednú dobu a 2 mesiace odstupné. Môže ma teraz zamestnmávateľ na dobu 2 mesiace prinútiť ísť pracovať do BA? Neviete mi niekto prosím v tomto poradiť? Vopred ďakujem.
Ak si štátny zamestnanec, tak na teba sa vzťahujú ustanovenia zákona o štátnej službe:

§ 35
(1) Štátneho zamestnanca možno trvale preloži na vykonávanie štátnej služby len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.


§ 47
Výpovedné dôvody služobného úradu
Služobný úrad môže da štátnemu zamestnancovi výpoveď, ak
a) štátny zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť na vykonávanie štátnej služby na konkrétnom štátnozamestnaneckom mieste, služobný úrad nemá pre neho iné vhodné štátnozamestnanecké miesto alebo štátny zamestnanec nesúhlasí s trvalým preložením v služobnom úrade a nedohodne sa so služobným úradom inak,
b) sa zrušuje alebo zrušilo štátnozamestnanecké miesto, služobný úrad nemá pre štátneho zamestnanca iné vhodné štátnozamestnanecké miesto alebo štátny zamestnanec nesúhlasís trvalým preložením v služobnom úrade a nedohodne sa so služobným úradom inak,


§ 48
Výpovedná doba
(1) Ak je daná výpoveď, štátnozamestnanecký pomer sa skoní uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre služobný úrad aj pre štátneho zamestnanca a je dva mesiace.
(2) Výpovedná doba zaína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skoní sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca.
(3) Počas plynutia výpovednej doby možno štátneho zamestnanca, ktorému služobný úrad dal výpoveď podľa § 47 písm. a) až f), trvale preložiť v služobnom úrade alebo do iného služobného úradu. Ak dôjde k trvalému preloženiu štátneho zamestnanca podľa prvej vety, plynutie výpovednej doby sa zastaví a štátnozamestnanecký pomer trvá naďalej.

§ 53
Odstupné
(1) Štátnemu zamestnancovi v stálej štátnej službe pri skončení štátnozamestnaneckého pomeru výpoveďou z dôvodu uvedeného v § 47 písm. a) a b) alebo dohodou o skončení štátnozamestnaneckého pomeru z toho istého dôvodu patrí odstupné v sume dvojnásobku funknčého platu, ktorý mu patril v čase, keď vznikol dôvod, na základe ktorého došlo k
skončeniu štátnozamestnaneckého pomeru, a ak jeho štátnozamestnanecký pomer trval dlhšie ako dva roky, patrí mu odstupné v sume trojnásobku funknčého platu, ktorý mu patril v čase,keď vznikol dôvod, na základe ktorého došlo k skončeniu štátnozamestnaneckého pomeru.
Ak funkný plat podľa prvej vety je nižší ako posledne priznaný funkčný plat, patrí štátnemu zamestnancovi podľa prvej vety odstupné v sume dvojnásobku jeho posledne priznaného funkčného platu, a ak jeho štátnozamestnanecký pomer trval dlhšie ako dva roky, patrí mu
odstupné v sume trojnásobku jeho posledne priznaného funkčného platu.


avšak podľa § 48 ods. 3 ťa počas výpovednej doby môže služobný úrad trvale preložiť aj do iného služobného úradu. Ak ťa preložia, tvoj štátnozamestnanecký pomer bude trvať naďalej.
Ak nebudeš chcieť pracovať v BA, potom zrejme musíš ty požiadať o ukončenie štátnozamestnaneckého pomeru a v tom prípade nemáš nárok na odstupné.