eva.k25
11.10.10,20:32
Dobrý večer. Rada by som sa informovala o platovej tarife v mojom prípade.
Minulý rok som nastúpila do práce ako nekvalifikovaná učiteľka na prvom stupni. Tento rok učím vo svojom odbore (na druhom stupni) a som uvádzaná do praxe. Naďalej som však ostala v platovej tarife 9. Nemala by som byt v 10 keďže učím vo svojom odbore? A nemala by som mat 5 € príplatok za jeden odučený rok? Pracovná zmluva mi začala 24.8.1009 a následne 30.6.2010 mi bola predĺžená, ale už ako kvalifikovanej učiteľke.
V tomto roku som navyše začala študovať ďalší predmet (kvalifikačné štúdium), nemám nárok na žiadne voľno počas štúdia? Som nútená čerpať dovolenku.
Ďakujem
Janka 52
12.10.10,04:33
Dobrý večer. Rada by som sa informovala o platovej tarife v mojom prípade.
Minulý rok som nastúpila do práce ako nekvalifikovaná učiteľka na prvom stupni. Tento rok učím vo svojom odbore (na druhom stupni) a som uvádzaná do praxe. Naďalej som však ostala v platovej tarife 9. Nemala by som byt v 10 keďže učím vo svojom odbore? A nemala by som mat 5 € príplatok za jeden odučený rok? Pracovná zmluva mi začala 24.8.1009 a následne 30.6.2010 mi bola predĺžená, ale už ako kvalifikovanej učiteľke.
V tomto roku som navyše začala študovať ďalší predmet (kvalifikačné štúdium), nemám nárok na žiadne voľno počas štúdia? Som nútená čerpať dovolenku.
Ďakujem
Keďže si nastúpila do práce po 30.6.2009,v súlade s § 61 ods.(10) si od 1.11.2009 mohla byť zaradená len ako začínajúci učiteľ - kvalifikovaný začínajúci učiteľ je správne zaradený v 9 PT - do skončenia adaptačného vzdelávania. Započítanú prax máš vyrátanú správne - tá sa počíta k 31.12. za predchádzajúci rok.
Vebi34
12.10.10,05:39
Minulý rok si bola zaradená ako nekvalifikovaný pedagóg s vysokoškolským vzdelaním, teraz si ako začínajúci kvalifikovaný pedagóg, pre obe zaradenia je 9 PT. Ked ti prebehne adaptačné vzdelávanie, ktoré úspešne ukončíš, najneskôr do roka, postúpiš do 10 PT. Postup za odpracované roky sa ráta vždy k 31.12. Tak si ešte musíš počkať. O čerpaní voľna počas štúdia rozhoduje vždy zamestnávateľ, nadriadený. Ak ťa on nevyslal na vzdelávanie, ale si sa prihlásila z vlastnej iniciatívy, vtedy sa čerpá väčšinou dovolenka. U nás to robia kolegyne ešte na vzájomnú výmenu, ale so súhlasom nadriadeného.
pe.pe
12.10.10,12:33
Doplním...zákon 317 dáva riaditeľom povinnosť umožniť čerpať pracovné voľno ku kontinuálnemu vzdelávaniu v rozsahu 5 dní počas kalendárneho roka. Akurát že voľno sa má čerpať najmä vtedy, keď je prerušené vyučovanie (prázdniny). Ale zas je tam to najmä a zároveň otázka, koľko programov vzdelávania frčí cez prázdniny? Málo.
eva.k25
12.10.10,14:09
Dakujem za vycerpavajucu udpoved. Uz som si pozrela asi vsetko a nevedela som sa z toho vysomarit. Studium mi bolo navrhnute, ale ziadnu zmluvu ani nic nemam, cize to je akoze vlastna iniciativa.
Nevadi aspon som v obraze. Dakujem
eva.k25
12.10.10,14:12
Ak sa este mozem opytat s tym zakonom 317 a tych 5 dni volna. Je to v kalendarnom roku? Pocas prazdnin teda skolu nemam, ale mohla by som sa na to opytat. Cize by mi teoreticky mohli povolit 5 dni studia bez pisania dovolenky, alebo nahradneho volna?
Skolu mam v tyzdnovych sedeniach, cize by sa mi mohol jeden tyzden skoly ratat bez pisania volna?
zdenka131
12.10.10,15:55
Komentár k § 54:
Pedag. a odbor. zamestnancom sa v zmysle ustanovenia odsekov 1 až 3 umožňuje vzdelávanie poskytnutím 5 dní pracovného voľna v kalendárnom roku s náhradou platu a ďalších 5 dní na prípravu a vykonanie atestácie.

Zavádza sa možnosť pre zamestnávateľa regulovať čerpanie voľna na vzdelávanie, v súlade s cieľom ovplyvniť čo najmenej plynulosť výchovno - vzdelávacieho procesu.

Toto ustanovenie však musíme vykladať vždy s ohľadom na ustanovenie § 57, ktoré hovorí, že náklady spojené s kontinuálnym vzdelávaním a atestáciami hradí zamestnávateľ len ak s týmto vzdelávaním zamestnávateľ súhlasí.
eva.k25
12.10.10,16:10
Dakujem
pe.pe
12.10.10,16:12
Ak sa este mozem opytat s tym zakonom 317 a tych 5 dni volna. Je to v kalendarnom roku? Pocas prazdnin teda skolu nemam, ale mohla by som sa na to opytat. Cize by mi teoreticky mohli povolit 5 dni studia bez pisania dovolenky, alebo nahradneho volna?
Skolu mam v tyzdnovych sedeniach, cize by sa mi mohol jeden tyzden skoly ratat bez pisania volna?

Samozrejme, presne tak, ako pises.
Sabadka
12.10.10,16:21
Samozrejme, presne tak, ako pises.

Len tak medzi nami :D, ak sa však uplatní §54 z ohľadom na §57, tak by mala existovať aj nejaká tá dohoda o štúdiu medzi zamestnávateľom a zamestnancom,v ktorej bude vymedzená aj doba, ktorú zamestnanec musí u zamestnávateľa odpracovať po ukončení štúdia, v opačnom prípade je povinný nahradiť mu časť nákladov vynaložených na jeho vzdelávanie v zmysle Zákonníka práce. Takže na jednej strane sú to voľné dni poskytnuté na štúdium, ale na strane druhej ak zamestnanec nedopracuje tých 5 alebo 3 roky u zamestnávateľa musí platiť. Takže je to na zváženie.

PS: Prípadná MD alebo RD sa do odpracovanej doby nepočíta.
pe.pe
12.10.10,16:28
Len tak medzi nami :D, ak sa však uplatní §54 z ohľadom na §57, tak by mala existovať aj nejaká tá dohoda o štúdiu medzi zamestnávateľom a zamestnancom,v ktorej bude vymedzená aj doba, ktorú zamestnanec musí u zamestnávateľa odpracovať, v opačnom prípade je povinný nahradiť mu časť nákladov vynaložených na jeho vzdelávanie v zmysle Zákonníka práce. Takže na jednej strane sú to voľné dni poskytnuté na štúdium, ale na strane druhej ak zamestnanec nedopracuje tých 5 alebo 3 roky u zamestnávateľa musí platiť. Takže je to na zváženie.

Ja mam rad "medzi nami" :rolleyes: ja nejak predpokladam, kedze zadavatelka nastupila na kvalifikacne studium v tomto roku, ze ho aj prekonzultovala s riaditelom, teda predpokladam ze je rozumna :cool: no a ak sa na dohode nedohodli, ale pan vrchny jej to odsuhlasil, napr. tym, ze jej podpisal prihlasku...ako moja kolegyna hovori "neni o com".
My sme Ti taka skola priatelska k ucitelom, takze 5 dni je normal a co treba navyse, tak ide cez NV, RD (teraz neviem ci to neni rodicovska dovolenka?) alebo cez normalnu SC. Ide o to, ako sa riaditel k tomu postavi. Sak by sa mal tesit, ze ma zamestnankynu, ktora sa chce vzdelavat, ktora si chce rozsirit aprobaciu a ktora mu umozni urobit zaznam do statistiky :D
Sabadka
12.10.10,16:31
Ja mam rad "medzi nami" :rolleyes: ja nejak predpokladam, kedze zadavatelka nastupila na kvalifikacne studium v tomto roku, ze ho aj prekonzultovala s riaditelom, teda predpokladam ze je rozumna :cool: no a ak sa na dohode nedohodli, ale pan vrchny jej to odsuhlasil, napr. tym, ze jej podpisal prihlasku...ako moja kolegyna hovori "neni o com".
My sme Ti taka skola priatelska k ucitelom, takze 5 dni je normal a co treba navyse, tak ide cez NV, RD (teraz neviem ci to neni rodicovska dovolenka?) alebo cez normalnu SC. Ide o to, ako sa riaditel k tomu postavi. Sak by sa mal tesit, ze ma zamestnankynu, ktora sa chce vzdelavat, ktora si chce rozsirit aprobaciu a ktora mu umozni urobit zaznam do statistiky :D

Plne s tebou súhlasím, ja som sa ozvala "medzi nami:D" preto, aby nebola prekvapkaná ak jej strčia takúto dohodu pod nos a budú chcieť jej podpis, tak aby rátala aj s takouto eventualitou.
eva.k25
13.10.10,13:43
kedze nemam podpisanu ziadnu zmluvu a ani mi ju podpisat nechcu, nemam zarucene, ze po skonceni studia ostanem dalej robit, lebo zmluvu mam do konca roka 2012........
aj ked studovat som sla pre to, aby som po nastupe kolegyne mala miesto ma biologii. Za opytanie nic nedam, opytam sa a uvidime. Aj tak si myslim, ze to vsetko zavisi od zamestnavatela, hoc by bol zakon neviem aky.....