zumna
11.10.10,21:10
prosím o radu: mam ukončené mgr. štúdium a štatnicu z odboru pedagogika v špecializácii pedagogika voľného času. tiež mam certifikát z anglickeho jazyka city guilds (vraj dava opravnenie vyučovať anglický jazyk) zaujíma ma či môžem učiť na ZŠ anglický jazyk a či by som bola kvalifikovaná alebo nie.

Aj keď viem možnosti uplatnenia s mojim pedagogickým vzdelaním, prosím aj aké je Vaše odporúčanie kde by som mohla byť kvalifikovaná. Mám 10 rokov pg. praxe a prvú kvalifikačnú skúšku.
pe.pe
12.10.10,12:13
prosím o radu: mam ukončené mgr. štúdium a štatnicu z odboru pedagogika v špecializácii pedagogika voľného času. tiež mam certifikát z anglickeho jazyka city guilds (vraj dava opravnenie vyučovať anglický jazyk) zaujíma ma či môžem učiť na ZŠ anglický jazyk a či by som bola kvalifikovaná alebo nie.

Aj keď viem možnosti uplatnenia s mojim pedagogickým vzdelaním, prosím aj aké je Vaše odporúčanie kde by som mohla byť kvalifikovaná. Mám 10 rokov pg. praxe a prvú kvalifikačnú skúšku.


Ahoj,

pokiaľ ide o kvalifikačné predpoklady, ktoré súkladené na ped. zamestnancov a odb. zamestnanocov, nájdeš ich vo vyhláškach:

437/2009, 170/2010 a 366/2010.

Kľúčová je prvá, ďalšie ju dopĺňajú. Skús si ich stiahnuť a prejsť, zistíš, k čomu Ťa tvoj odbor VŠ oprávňuje. Určite napr. môžeš kvalifikovane robiť vychovávateľku.

Čo sa týka anglického jazyka, certifikát Ťa neoprávňuje na kvalifikované vyučovanie jazyka, musíš mať buď štátnu záverečnú skúšku alebo štátnu jazykovú skúšku, alebo vyštudovaný jazyk formou rozširujúceho štúdia. Ale pozor, posledná vyhláška dáva možnosť kvalifikovane učiť jazyk na 1. stupni aj absolventovi VŠ 2. stupňa, ktorý má maturitnú skúšku z daného jazyka. Nedebatujme o logike, že certifikát, hoci aj na úrovni C1 Ťa neoprávňuje, ale maturita áno...:rolleyes: Ale len do konca roka 2013.