jogo
12.10.10,00:05
Zdravim vo spolok,

dostal som sa do nelichotivej situacie a poprosim fundovanejsich v tejto oblasti o radu.

V roku 2005 som este ako student na VS pracoval v CR, kde som bol poisteny vo VsZP CR. Bohuzial som si vtedy nesplnil nahlasovaciu povinnost a bol som vedeny ako poistenec VsZP SK.

Nasledne som bol v roku 2005 ucastnikom dopravnej nehody na Slovensku ako spolujazdec a nasledne ako poskodeny a bol som niekolko dni hospitalizovany v nemocnici, plus dalsie nasledky ku ktorym sa tu nechcem vracat.

Tato hospitalizacia a dalsie naklady boli hradene VsZP SK, kedze som tam bol vedeny stale ako ich poistenec.

Tento rok som si zacal davat do poriadku veci vo VsZP SK, kedze som presiel zo zivnosti na sro.

No a slecny v poistovni ma nemilo prekvapili s tym, ze naklady spojene s hospitalizaciou v roku 2005 (par desiatok tisic korun) si budem musiet uhradit sam.

VsZP CR odmietla preplatit tieto naklady z dovodu premlcania udalosti (5 rokov dozadu).

Pani v VsZP SK mi odporucila dve veci:
1) Obratit sa na Urad na dohlad nad zdravotnou starostlivostou
2) Skusit ziskat formular od VsZP CR ktorym sa uhradi dana pohladavka

Otazka tiez zostava, nemali byt naklady spojene s mojou hospitalizaciou pokryte z povinneho zmluvneho poistenia vinnika, ktory danu autonehodu sposobil?


Dakujem za akekolvek rady a nazory!