Zuzana B.
12.10.10,07:31
Pekný deň všetkým,

v súčasnosti robím jednoduché a tiež mzdové účtovníctvo plus plno iných činností v jednej menšej firme, ale od prvého novembra nastupujem na pozíciu mzdovej účtovníčky pre firmu, ktorá zamestnáva zhruba 300 zamestnancov (najmä robotníkov, ktorí pracujú na smeny). Zatiaľ som robila výplatky tak maximálne pre 15 zam-cov, boli to všetko jednoduché výpočty, tým chcem povedať, že žiadne exekúcie, daňové bonusy, viac smenné prevádzky a podobne. trochu sa toho obávam... prešiel si niekto niečím obdobným? vedel by mi niekto dať nejakú radu ako najľahšie viem toto obdobie preklenúť? Ďakujem za každú radu, názor.
veronikasad
12.10.10,05:38
Dobrý, správne nastavený mzdový SW ti veľmi urýchli prácu ...
Zuzana B.
12.10.10,05:42
No používajú MRPčko... dostanem vopred aj školenie na používanie tohto SW. Hlavne veľa vecí si budem musieť doštudovať nejako, keďže je veľa prípadov, ktoré som nikdy neriešila a tak podobne..
Tweety
12.10.10,05:43
No používajú MRPčko... dostanem vopred aj školenie na používanie tohto SW. Hlavne veľa vecí si budem musieť doštudovať nejako, keďže je veľa prípadov, ktoré som nikdy neriešila a tak podobne..
Neboj na školení toho povedia dosť, a pomôže aj literatúra, napr. Čo má vedieť mzdová účtovníčka.
Timka1
12.10.10,05:46
najlepšia rada??? - PORADA

sama vieš, že v prípade núdze sa môžeš kedykoľvek obrátiť na poraďákov
veronikasad
12.10.10,05:46
No používajú MRPčko... dostanem vopred aj školenie na používanie tohto SW. Hlavne veľa vecí si budem musieť doštudovať nejako, keďže je veľa prípadov, ktoré som nikdy neriešila a tak podobne..
Množstvo "pikošiek" z DB a iných oblastí nájdeš na Porade ... Na školení sa pýtaj najmä na čo najväčšie uľahšenie práce pri zadávaní nadčasov, a rôznych príplatkov ...
Zuzana B.
12.10.10,05:47
Ďakujem za podporu :) budem to musieť všetko zvládnuť, už nemám na výber :)
Tweety
12.10.10,05:48
Ďakujem za podporu :) budem to musieť všetko zvládnuť, už nemám na výber :)
Všetko sa dá zvládnuť, ak to chceme.:)
Timka1
12.10.10,05:52
Ďakujem za podporu :) budem to musieť všetko zvládnuť, už nemám na výber :)

netreba sa báť, najhoršie by bolo cúvnuť, zober to ako výzvu a pusť sa do toho s chuťou, ľahšie to zvládneš :)

a držím palce :)
Zuzana B.
12.10.10,06:00
netreba sa báť, najhoršie by bolo cúvnuť, zober to ako výzvu a pusť sa do toho s chuťou, ľahšie to zvládneš :)

a držím palce :)
:) presne tak sa snažím rozmýšľať ... mám tendenciu podceňovať sa, ale práve teraz si musím veriť a s chuťou prebrať agendu po bývalej mzdárke, aby som čím skôr všetkému rozumela a mohla si plne dôverovať :)
veronikasad
12.10.10,06:04
Vzhľadom na začínajúci nový školsky rok by som skontrolovala všetky vyhlásenia k zdaňovaniu príjmov so zameraním na výplatu daňového bonusu (rodné listy, potvrdenia o návšteve školy, doklady o ukončení štúdia).
Timka1
12.10.10,06:12
:) presne tak sa snažím rozmýšľať ... mám tendenciu podceňovať sa, ale práve teraz si musím veriť a s chuťou prebrať agendu po bývalej mzdárke, aby som čím skôr všetkému rozumela a mohla si plne dôverovať :)

neboj, hlavu hore, všetci sme raz začínali a hlavne sa nepodceňuj

moja známa keď začala robiť prvý krát mzdy pre istú firmu, kde mali zamestnanci vysoké platy, vyššie ako maximálne VZ do poisťovni, si ich najprv urobila ručne a potom nahodila do softu a ak vyšli rozdiely tak porovnávala a zisťovala, kde akú chybu urobila, takto sa vlastne dopracovala k správnosti

pouvažuj aj ty, či niektoré zložitejšie mzdy si neprerátaš aj ručne a či ti bude sedieť výsledok so softom
veronikasad
12.10.10,06:15
Najlepšia škola začínajúceho mzdára sú niekolko mesiacov robené mzdy len ručne (vyskúšala som ...). Ale Zuzana už nie je začiatočníčka ...
Zuzana B.
12.10.10,06:39
Presne tak... tie zložitejšie prípady si určite budem skúšať prerátavať ručne... v podstate tak som začínala so mzdami pred pár rokmi. Krásne ďakujem každému kto prispel svojím názorom, radou, podporou!
brm
12.10.10,07:04
mno, ale doporučujem presvedčiť šéfstvo aby sa mzdy pre 300 ľudí robili v kvalitnom programe...MRP je určené skôr pre menšie firmy...ale to je vec názoru
Zuzana B.
12.10.10,07:29
mno, ale doporučujem presvedčiť šéfstvo aby sa mzdy pre 300 ľudí robili v kvalitnom programe...MRP je určené skôr pre menšie firmy...ale to je vec názoru
Áno súhlasím s tebou, dokonca sám šéf si to ešte na pohovore priznal, ale zároveň jedným dychom dodal, že s tým nemám naňho v blízkej budúcnosti tlačiť, pretože investície má naplánované iným smerom.
mzdarka renca
12.10.10,08:56
mno, ale doporučujem presvedčiť šéfstvo aby sa mzdy pre 300 ľudí robili v kvalitnom programe...MRP je určené skôr pre menšie firmy...ale to je vec názoru

na 100% súhlasím, lebo nie že je obrovský rozdiel a nápor prejsť z 15 ľudí na 300, ale bez kvalitného mzdového programu je to neskutočné trápenie. Verím, že po 3. mesiacoch budeš šlapať ako hodinky;).

Pre takýto počet ľudí je vhodný napr. Softip, Datalock, SAP a pod.
MarcelkaT
12.10.10,09:21
Môžeš skúsiť aj OLYMP. Pošli im e_mail, určite Ti vyjdú v ústrety. Inzerát je vľavo hore./Nechcem robiť reklámu/
mzdarka renca
12.10.10,09:23
Môžeš skúsiť aj OLYMP. Pošli im e_mail, určite Ti vyjdú v ústrety. Inzerát je vľavo hore./Nechcem robiť reklámu/

robím aj v Olympe, ale na tak veľké množstvo ľudí nedoporučujem, ale to je môj názor.
veronikasad
12.10.10,09:26
na 100% súhlasím, lebo nie že je obrovský rozdiel a nápor prejsť z 15 ľudí na 300, ale bez kvalitného mzdového programu je to neskutočné trápenie. Verím, že po 3. mesiacoch budeš šlapať ako hodinky;).

Pre takýto počet ľudí je vhodný napr. Softip, Datalock, SAP a pod.
renča, k tomu kvalitnému SW dodám, že výhodou je aj kvalitný a dostupný hotline. So softipom som pred pár rokmi robila, spokojná som nebola. Osobné návštevy (cez ktoré chceli problémy riešiť) - boli poriadne drahé.

Nechcem robiť reklamu, ale v Krose nájdem na hotline riešenie každého problému ...
mzdarka renca
12.10.10,09:35
renča, k tomu kvalitnému SW dodám, že výhodou je aj kvalitný a dostupný hotline. So softipom som pred pár rokmi robila, spokojná som nebola. Osobné návštevy (cez ktoré chceli problémy riešiť) - boli poriadne drahé.

Nechcem robiť reklamu, ale v Krose nájdem na hotline riešenie každého problému ...

Veronika, dnes všetko poriešiš buď telefonicky, alebo cez email aj so Softipom. Ja by som to zhrnula asi tak, že každý program má svoje plusy a mínusy, ale fakt si neviem predstaviť robiť toľko ľudí v Olympe, ak ho porovnám s inými programami, tak sa mi v ňom robí najhoršie (nie kôli tomu, že by bol zlý, ale spôsob spracovania výplat mi vyhovuje zo všetkých najmenej), ale to sa môže týkať len mňa.

Na také množstvo ľudí by mal byť program čo najmenej prekombinovaný, spoľahlivý, aby spracovanie výplat išlo tzv. od ruky:).
brm
12.10.10,09:44
mno, ked už tu vo veľkom robíte reklamu, tak si priložím svoje polienko...ja nedám dopustiť na HUMAN...a čo sa týka lakomého pána šéfa, jeho rozhodovací proces urýchli nejaká mastná pokuta odkiaľkoľvek...v súčastnosti sa s kontrolami a buzeráciou od poisťovní potýkame nejak často...:D
mzdarka renca
12.10.10,09:50
mno, ked už tu vo veľkom robíte reklamu, tak si priložím svoje polienko...ja nedám dopustiť na HUMAN...a čo sa týka lakomého pána šéfa, jeho rozhodovací proces urýchli nejaká mastná pokuta odkiaľkoľvek...v súčastnosti sa s kontrolami a buzeráciou od poisťovní potýkame nejak často...:D

áno, aj Human od Houru je výborný, tiež som v ňom robila;). Jasný, prehľadný, robilo sa mi v ňom veľmi dobre.

PS: a je oveľa lacnejší ako Olymp, lebo Kros niekedy nevie, čo už od dobroty za program pýtať:D
Zuzana B.
13.10.10,07:18
Práve čítam pracovnú zmluvu, ktorú mi poslal môj budúci zamestnávateľ. Od 19steho nastupujem na polovičný úväzok, pretože 19steho sa zúčastním školenia, ktoré mi zaplatí, tak preto ten polovičný úväzok, aby si mohol uplatniť náklady za školenie, inak nastupujem riadne až od 01.11.2010. A v jednom článku zmluvy sa hovorí o tom, že: Zamestnanec prehlasuje, že v deň nástupu do zamestnania nie je v pracovnom pomere s iným zamestnávateľom... pričom on o tom vie, že do 31.10.2010 budem mať riadne PZ u zamestnávateľa, od ktorého odchádzam. Mám na to upozorniť budúceho zamestnávateľa?
.. haha inak si to ošetril 5000 eurovou pokutou v prípade porušenia tohto článku.....
ewita888
13.10.10,07:26
tak toto by som ja nepodpísala..
Zuzana B.
13.10.10,07:34
tak toto by som ja nepodpísala..
Máš pravdu...určite budem trvať aby daný článok vyhodil alebo neviem...nejako pozmenil
Llívia
13.10.10,07:35
Práve čítam pracovnú zmluvu, ktorú mi poslal môj budúci zamestnávateľ. Od 19steho nastupujem na polovičný úväzok, pretože 19steho sa zúčastním školenia, ktoré mi zaplatí, tak preto ten polovičný úväzok, aby si mohol uplatniť náklady za školenie, inak nastupujem riadne až od 01.11.2010. A v jednom článku zmluvy sa hovorí o tom, že: Zamestnanec prehlasuje, že v deň nástupu do zamestnania nie je v pracovnom pomere s iným zamestnávateľom... pričom on o tom vie, že do 31.10.2010 budem mať riadne PZ u zamestnávateľa, od ktorého odchádzam. Mám na to upozorniť budúceho zamestnávateľa?
.. haha inak si to ošetril 5000 eurovou pokutou v prípade porušenia tohto článku.....
Haha, inak si to môže ošetriť, čím chce, aj napr. takým Betadinom (a ten ani neštípe):D, ale je to kravina, lebo Zákonník práce nepozná žiadnu zmluvnú pokutu v pracovno-právnych vzťahoch. Aj keby si to podpísala a chcel by túto pokutu od teba vymáhať, tak má smolu, nepochodil by.
(Na školení budeš od 19-teho celý zvyšok mesiaca?).
Zuzana B.
13.10.10,07:47
Haha, inak si to môže ošetriť, čím chce, aj napr. takým Betadinom (a ten ani neštípe):D, ale je to kravina, lebo Zákonník práce nepozná žiadnu zmluvnú pokutu v pracovno-právnych vzťahoch. Aj keby si to podpísala a chcel by túto pokutu od teba vymáhať, tak má smolu, nepochodil by.
(Na školení budeš od 19-teho celý zvyšok mesiaca?).
To si pekne napísala :) inak takú PZ som ešte nikdy nečítala.... no je tam pár vecí divných, ale táto bola zo všetkých "najlepšia". A na školení budem len toho 19steho, ale po prac. dobe na svojom terajšom fleku zopárkrát zájdem v podvečerných hodinách na budúce pracovisko, kde bude ešte mzdárka, na ktorej miesto ja budem nastupovať a vlastne mi to tam poukazuje... taká je predstava budúceho zamestnávateľa.
Llívia
13.10.10,09:31
To ti nemohol dať na dobu do 1.11. len dohodu?