zuzlik1
12.10.10,08:26
dobrý den, mala by som otazku manžel vybavil dotaciu na SZč v roku 11/2009 a mal by ju minuť podla zmluvy na odvody ale kedže odvody do socialnej by mohol začať platiť až v mesiaci jun buduceho roku tak by som chcela vedieť či mam začať platiť už teraz tie odvody aby sme stihli minuť všetko, alebo čo je doležite či by sa nedalo nejako dodatočne požiadať o zmenu a či by sme nmohi nakupiť material potrebný na podnikanie a doložiť to blokmi
veronikasad
12.10.10,07:30
dobrý den, mala by som otazku manžel vybavil dotaciu na SZč v roku 11/2009 a mal by ju minuť podla zmluvy na odvody ale kedže odvody do socialnej by mohol začať platiť až v mesiaci jun buduceho roku tak by som chcela vedieť či mam začať platiť už teraz tie odvody aby sme stihli minuť všetko, alebo čo je doležite či by sa nedalo nejako dodatočne požiadať o zmenu a či by sme nmohi nakupiť material potrebný na podnikanie a doložiť to blokmi
môže sa prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba v SP a plánovanú čiastku minúť na účel stanovený v podn. pláne, alebo požiadať o zmenu účely čerpania dotácie. Ale obávam sa, že na nákup materiálu (surovín) to nebude možné ...
zuzlik1
13.10.10,04:15
dobrý den tak dakujem za odpoved , takže ak som dobre pochpila tak sa dá ožiadať o zmenu na učely čerpania dotacie , a prečo by to namalo byť možné je to nejaký problém a
veronikasad
13.10.10,05:16
dobrý den tak dakujem za odpoved , takže ak som dobre pochpila tak sa dá ožiadať o zmenu na učely čerpania dotacie , a prečo by to namalo byť možné je to nejaký problém a
Čo rozumieš ty pod nákupom materiálu ?
zuzlik1
13.10.10,05:29
no kedže ma otvorenu živnosť ako elektrikár tak taký mateial ako, ja neviem vrtačku, kable alebo niečo také v tej oblasti v ktrorej má živnosť a dodatočne to vybločkovať
Timka1
13.10.10,05:31
no kedže ma otvorenu živnosť ako elektrikár tak taký mateial ako, ja neviem vrtačku, kable alebo niečo také v tej oblasti v ktrorej má živnosť a dodatočne to vybločkovať

na nákup drobného majetku je možné použiť dotáciu, avšak len v prípade ak je uvedený v kalkulácii nákladov v podnikat. zámere

je možné požiadať Úrad práce o zmenu kalkulácie nákladov písomne, väčšinou vyhovujú žiadosti
veronikasad
13.10.10,05:34
no kedže ma otvorenu živnosť ako elektrikár tak taký mateial ako, ja neviem vrtačku, kable alebo niečo také v tej oblasti v ktrorej má živnosť a dodatočne to vybločkovať
Materiálom, na ktorý úrad práce neposkytuje dotáciu sú suroviny, ktoré živnostník spotrebuje pri výrobe výrobku, alebo výkone služby. V prípade elektrikára by to boli napr. káble, vypínače a pod. Vrtačka je drobným hmotným majetkom (ak nepresiahne sumu 1700€/ks), na ktorú môže požiadať dotáciu - zmenu podnikatelského plánu.
Timka1
13.10.10,05:41
nedávno som písala jeden podn. plán na elektroinštaláciu, v kalkulácii nákladov prešiel tento drobný majetok do hodnoty 1700 €, možno sa ti to pomôže
- aku vrtačka
- meracia sústava elektrotechnikov
- drážkovacia fréza pre elektroinštaláciu
- drobné náradie - odizolovacie kliešte, sada skrutkovačov, štikacie kliešte, vodováha
- vysávač pre frézu
- kliešťový multimeter striedavých a jednosmerných prúdov
- rebrík 8 metrov
- hľadač napätia v stenách
- uhlová brúska malá a veľká
- ochranné pracovné prostriedky a obuv
veronikasad
13.10.10,05:43
Timka aj pracovná obuv ? To by ma nenapadlo ...
Timka1
13.10.10,05:46
áno, uviedli sme to tam a prešlo, pracovníčky Úradu práce nenamietali
zuzlik1
13.10.10,06:40
takže mám ožiadať písomne a ešte mám do tej žiadosti uviesť aj konkrretnu sumu kkolko by sm chcela minuť na ten nakup alebo iba, že žiadam o zmenu , dakujem se velmi milé že mi pomožete
zuzlik1
13.10.10,06:41
a ešte ked žiadam tak stačí to vybločkovať potom však
veronikasad
13.10.10,06:42
takže mám ožiadať písomne a ešte mám do tej žiadosti uviesť aj konkrretnu sumu kkolko by sm chcela minuť na ten nakup alebo iba, že žiadam o zmenu , dakujem se velmi milé že mi pomožete
treba si poriadne prepočítať doterajšie výdavky a žiadať o zmenu účelu na sumu, ktorú nevyčerpá s uvedením konkrétneho zariadenia, ktoré z tejto čiastky nakúpi. (vhodné je predtým zistiť si cenovú ponuku - nákupná cena môže byť vyššia ako rozpočet v dotácii)
Timka1
13.10.10,06:43
takže mám ožiadať písomne a ešte mám do tej žiadosti uviesť aj konkrretnu sumu kkolko by sm chcela minuť na ten nakup alebo iba, že žiadam o zmenu , dakujem se velmi milé že mi pomožete

do žiadosti musíš uviesť pôvodnú kalkuláciu nákladov z podnikateľského plánu a novú kalkuláciu nákladov aj s uvedením súm
tiež je potrebné napísať dôvod zmeny
zuzlik1
13.10.10,06:53
a moha by ste mi pomocť tak nejak že teraz vám nepoviem presne sumy ma to niekto iný ale viem, že mala som 2700 eur ostane mi nejakých 1000 eur takto ktoré by som chcela nakupiť
a dôvod zmeny by som neviem , mi to chceme aby sme nemuseli zytočne platiť sociálne ked nemusím a preto by som mohla uviesť niečo také ako že dodatočne potrebujem material Dakujem
Timka1
13.10.10,08:00
dôvod zmeny uviesť napr. vzhľadom k tomu, že szčo nie je povinná platiť sociálne poistenie, po zvážení, by som využil efektívnejšie finančné prostriedky na zakúpenie vecí nevyhnutne potrebných na rozbeh živnosti alebo niečo podobné, podľa danej situácie a okolností

dopísať do žiadosti: prikladám pôvodnú kalkuláciu a novú kalkuláciu nákladov v tabuľkovej forme na porovnanie
zuzlik1
14.10.10,05:13
dakujem vám velmi pekne skusim niečo, dufam že, ak by som ešte niečo potrebovala môžem sa obratiť na vás , ak nie aj tak vám veľmi pekne dakujem pomohli ste mi