K.A.T.K.A
12.10.10,12:32
Dobrý deň, teraz sa veľa hovorí o zmene pri poberaní rodičovského príspevku. Momentálne som tehotná, v 30 týždni. Zaujímalo by ma, aký budem mať nárok na rodičvský príspevok po novom (ak sa to teda schváli).... Či to bude v zákone definované či pre matky ktoré majú deti narodené po 1.1.2011 bude rodičovský príspevok 190, alebo 256. Na materskú by som mala nastúpiť niekedy v novembri, a zaujímalo by ma čo bude dostanem za pol roka...
JAJA11
12.10.10,10:42
Dobrý deň, teraz sa veľa hovorí o zmene pri poberaní rodičovského príspevku. Momentálne som tehotná, v 30 týždni. Zaujímalo by ma, aký budem mať nárok na rodičvský príspevok po novom (ak sa to teda schváli).... Či to bude v zákone definované či pre matky ktoré majú deti narodené po 1.1.2011 bude rodičovský príspevok 190, alebo 256. Na materskú by som mala nastúpiť niekedy v novembri, a zaujímalo by ma čo bude dostanem za pol roka...

Tak toto Ti nepovie ani sám pán minister ;) Treba počkať, čo nakoniec schvália ;)
Chobot
12.10.10,11:09
Dobrý deň, teraz sa veľa hovorí o zmene pri poberaní rodičovského príspevku. Momentálne som tehotná, v 30 týždni. Zaujímalo by ma, aký budem mať nárok na rodičvský príspevok po novom (ak sa to teda schváli).... Či to bude v zákone definované či pre matky ktoré majú deti narodené po 1.1.2011 bude rodičovský príspevok 190, alebo 256. Na materskú by som mala nastúpiť niekedy v novembri, a zaujímalo by ma čo bude dostanem za pol roka...

Podľa posledných informácií ty asi nárok na zvýšený RP nebudeš mať.
Tweety
12.10.10,11:11
Podľa posledných informácií ty asi nárok na zvýšený RP nebudeš mať.
Mať budú len tie ženy(muži),ktorí ho už poberajú a to do 20. mesiaca.
karpis
12.10.10,12:03
Rodičia, ktorí začali poberať 256-eurový rodičovský príspevok pred 1. januárom 2011, ho budú dostávať aj naďalej, a to do 20. mesiaca veku dieťaťa. Zatiaľ je takáto verzia ale treba si počkať na zákon
K.A.T.K.A
12.10.10,12:14
no už mám strach čo nakoniec schvália....