Ajenka
12.10.10,12:32
Dobrý deň!

Chcela by som sa len uistiť, či správne rozmýšľam:
Dostali sme faktúru za prezentáciu našej spoločnosti v istom katalógu. Dodávateľ je firma sídliaca v ČR. Nie je platcom DPH.
Ak správne rozmýšľam, v tejto faktúre nepôjde o samozdanenie. Ak by takáto faktúra bola vystavená dodávateľom sídliacim v SR pre odberateľa v SR, nemala by nič spoločné s DPH.
Rozmýšľam dobre?

Ďakujem!
Ajenka
13.10.10,15:52
Nikto mi nevie poradiť?
Mária.K.
14.10.10,07:21
Dobrý deň!

Chcela by som sa len uistiť, či správne rozmýšľam:
Dostali sme faktúru za prezentáciu našej spoločnosti v istom katalógu. Dodávateľ je firma sídliaca v ČR. Nie je platcom DPH.
Ak správne rozmýšľam, v tejto faktúre nepôjde o samozdanenie. Ak by takáto faktúra bola vystavená dodávateľom sídliacim v SR pre odberateľa v SR, nemala by nič spoločné s DPH.
Rozmýšľam dobre?

Ďakujem!
Nerozmýšľate dobre.
Dodávateľ (zdaniteľná osoba z ČR) vám poskytuje službu, ktorej miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Miesto dodania je v SR. Dodávateľ mal povinnosť požiadať o pridelenie IČ DPH v ČR ešte pred poskytnutím služby (obdoba nášho § 7a ods. 2 zákona o DPH), následne fakturovať službu bez DPH a uviesť ju do súhrnného výkazu. Odberateľ služby je povinný odviesť daň do slovenského štátneho rozpočtu v súlade s § 69 ods. 3 zákona o DPH.
Ajenka
14.10.10,09:05
Veľmi pekne ďakujem!
desina
14.10.10,12:07
Dobrý deň, ak môžem k tejto téme. Firma robila opravu auta v SR pre firmu so sídlom v ČR, kde je aj registrovaná pre daň z DPH. Faktúru sme vystavili bez DPH. Ako ju mám teraz zaúčtovať? Ako uviesť DPH vo výkaze? Treba aj súhrnný výkaz?
desina
15.10.10,06:42
Dobrý deň, ak môžem k tejto téme. Firma robila opravu auta v SR pre firmu so sídlom v ČR, kde je aj registrovaná pre daň z DPH. Faktúru sme vystavili bez DPH. Ako ju mám teraz zaúčtovať? Ako uviesť DPH vo výkaze? Treba aj súhrnný výkaz?

Nikto neporadí
desina
15.10.10,07:07
Dobrý deň, ak môžem k tejto téme. Firma robila opravu auta v SR pre firmu so sídlom v ČR, kde je aj registrovaná pre daň z DPH. Faktúru sme vystavili bez DPH. Ako ju mám teraz zaúčtovať? Ako uviesť DPH vo výkaze? Treba aj súhrnný výkaz?

Prosím prosím pomôžte ...
JAJA11
15.10.10,07:12
Prosím prosím pomôžte ...

Áno, vyfaktúrovaná suma pôjde do SV.
Ako to správne spraviť záleží od toho aký program používate :)
hupka
15.10.10,09:11
Nerozmýšľate dobre.
Dodávateľ (zdaniteľná osoba z ČR) vám poskytuje službu, ktorej miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Miesto dodania je v SR. Dodávateľ mal povinnosť požiadať o pridelenie IČ DPH v ČR ešte pred poskytnutím služby (obdoba nášho § 7a ods. 2 zákona o DPH), následne fakturovať službu bez DPH a uviesť ju do súhrnného výkazu. Odberateľ služby je povinný odviesť daň do slovenského štátneho rozpočtu v súlade s § 69 ods. 3 zákona o DPH.
Dobrý deň, viete mi prosím poradiť, ako zaúčtujem túto daň, ktorú odvediem do štátneho rozpočtu, v podvojnom účtovníctve teda v s.r.o ? Na strane Dal je to 343xxx-výstup, ale čo účtujem na MD? Je to pre mňa náklad, keďže si ju nemôžem uplatniť na vstupe ? Ďakujem
desina
16.10.10,15:00
JAJA11 ďakujem za odpoveď. pomohla
hupka
19.10.10,06:28
Áno, vyfaktúrovaná suma pôjde do SV.
Ako to správne spraviť záleží od toho aký program používate :)
Ako je to v prípade, keď dostanem faktúru z ČR za službu, som registrovaná s.r.o podľa § 7a, neplátca DPH.
Ako zaúčtujem túto daň, ktorú odvediem do štátneho rozpočtu, v podvojnom účtovníctve teda v s.r.o ? Na strane Dal je to 343xxx-výstup, ale čo účtujem na MD? Je to pre mňa náklad, keďže si ju nemôžem uplatniť na vstupe ? Ďakujem
Ajenka
26.10.10,16:07
Áno, je to náklad, keďže si ju nemôžete uplatniť.
Gabhus
27.10.10,03:12
Poprosíme o radu:
- FO, neplatca DPH , fakturuje službu do PL platcovi DPH. Postupuje takto?
- zaregistruje sa na DÚ podľa § 7/a
- požiada o elektronický podpis
- faktúru Poliakovi vystaví bez DPH
- podá súhrnný výkaz - štvrťročne? mesačne? - Ide o sumu do 1000 eur
Uvažujeme dobre? Vďaka za radu.:confused:
Lianka
27.10.10,07:06
Ano, dobre, len upravim par detailov:

Podla § 7a na mal prihlasit este predtym, ako sluzbu zacal poskytovat, nie az ked ju fakturuje.

DU neziadate o elektronicky podpis, ale podpisete s nim Dohodu o elektronickom zasielani dokumentov.

Faktura bez DPH + odvolavka na prenos danovej povinnosti - vid. § 73 zakona o DPH.

Pokial ste fakturovali len sluzby, posielate stvrtrocne suhrnny vykaz.
Gabhus
27.10.10,12:43
Ďakujeme pekne.:)
Ajenka
28.10.10,15:42
Nerozmýšľate dobre.
Dodávateľ (zdaniteľná osoba z ČR) vám poskytuje službu, ktorej miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Miesto dodania je v SR. Dodávateľ mal povinnosť požiadať o pridelenie IČ DPH v ČR ešte pred poskytnutím služby (obdoba nášho § 7a ods. 2 zákona o DPH), následne fakturovať službu bez DPH a uviesť ju do súhrnného výkazu. Odberateľ služby je povinný odviesť daň do slovenského štátneho rozpočtu v súlade s § 69 ods. 3 zákona o DPH.

Čo ak dodávateľ nepožiadal o pridelenie IČ DPH V ČR. Môžeme si ju uplatniť aj na vstupe, alebo ju len musíme odviesť do slovenského štátneho rozpočtu?