inkamia
12.10.10,15:17
ahoj,
ja mám taký problém, že pri prezeraní niektorých web stránok sa mi stránka "nedá" do monitora na šírku :), a musím použiť spodnú posúvaciu lištu doprava alebo dolava a to je veľmi nepraktické a zdĺhavé.
Ako prehliadač používam Mozilla Firefox, mám aj internet explorer, v ktorých mi tie stránky idú normálne zobrazovať, bez použitia posuvníka doľava a doprava, ale ja uprednostňujem mozillu, preto by som potrebovala pomoc, ako zmeniť nastavenie tých stránok, aby som nemusela používať posuvník.
Ď a K u J e M.
Chobot
12.10.10,13:27
ahoj,
ja mám taký problém, že pri prezeraní niektorých web stránok sa mi stránka "nedá" do monitora na šírku :), a musím použiť spodnú posúvaciu lištu doprava alebo dolava a to je veľmi nepraktické a zdĺhavé.
Ako prehliadač používam Mozilla Firefox, mám aj internet explorer, v ktorých mi tie stránky idú normálne zobrazovať, bez použitia posuvníka doľava a doprava, ale ja uprednostňujem mozillu, preto by som potrebovala pomoc, ako zmeniť nastavenie tých stránok, aby som nemusela používať posuvník.
Ď a K u J e M.

Niektorí tvorcovia stránok optimalizujú zobrazenie stránky pre IE, v iných prehliadačoch potom môže byť zobrazenie mierne iné, alebo niekedy aj nefunkčné (napr. katastrálnu mapu stránky Katasterportál je možné zobraziť len v IE).

Nevieme, o akú stránku ide, ale ak nie je robená (optimalizovaná) pre všetky prehliadače, tak ti zobrazí inak, než v IE. Ak ide len o veľkosť plochy, dá sa to trochu upraviť tak, že si zmenšíš danú stránku ručne tak, aby sa ti vošla do celého okna. Zmenšuje sa tak, že podržíš tlačítko Ctrl a kolečkom na myši zväčšuješ alebo zmenšuješ rozlíšenie stránky.

Prípadne napíš, o akú stránku ide, môžeme to vyskúšať a uvidíme, či to robí len u teba, alebo všade.
Vlado40
12.10.10,19:38
V opere napr. v pravo dole kde je zoom ,po rozbalení klikni na prispôsobiť šírke.
inkamia
13.10.10,08:49
už som to skúšala aj s tým CTRL, ale aj tak nič, stránka je
.mimibazar.sk :-)
Chobot
13.10.10,08:56
už som to skúšala aj s tým CTRL, ale aj tak nič, stránka je
.mimibazar.sk :-)

Jááj, to si mala hneď napísať...

Keď si pozrieš pravý stĺpec, tak skoro úplne na spodku máš text "šírka obrazu na monitore" a pod tým pár čísiel. Zisti si, aký široký máš monitor (koľko pixelov/bodov - zistíš to tak, že si klikneš na plochu pravým tlačítkom myši, potom na Vlastnosti a na záložke Nastavenie máš rozlíšenie obrazovky) klikni na správny údaj a podľa toho ti nastaví šírku zobrazovania v okne. V pravo síce zostane biela plocha, ale zvyšok sa ti zobrazí v okne tak, že nemusíš posúvať obsah okna. Ak máš príliš malý monitor (napr. s rozlíšením 800x600), tak si nepomôžeš.

Ak máš veľký monitor, tak môžeš dať menšiu šírku.
kergulaan
13.10.10,09:18
Ja teda neviem, ale bol som na inkriminovanej stranke - bola sirsia ale za pouzitia Ctrl+myska koliecko sa zmensila.
Vlado40
13.10.10,09:32
V Opere to ide ako som písal ,žiadný problém.