Eva Zedeková
12.10.10,16:34
Dobrý deň. Moja švagrina si pri páde zlomila prst na ruke počas prestávky v práci. Nechcú jej to v zamestnaní uznať ako pracovný úraz. Je to skutočne tak?
Tweety
12.10.10,14:50
Dobrý deň. Moja švagrina si pri páde zlomila prst na ruke počas prestávky v práci. Nechcú jej to v zamestnaní uznať ako pracovný úraz. Je to skutočne tak? Ak to bola prestávka na obed, tak áno, nie je to pracovný úraz, táto prestávka sa do pracovného času nezapočítava.
Stanislav 1975
12.10.10,15:13
Ak to bola prestávka na obed, tak áno, nie je to pracovný úraz, táto prestávka sa do pracovného času nezapočítava.

neviem/nie som si isty ale podla mna to je pracovny uraz.
Marína
12.10.10,17:09
neviem/nie som si isty ale podla mna to je pracovny uraz.
Zdôvodni svoj názor, čo ťa k nemu vedie.
willma
12.10.10,17:12
podľa ZP par. 195
(2) Pracovný úraz je poškodenie zdravia, ktoré bolo zamestnancovi spôsobené pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním nezávisle od jeho vôle krátkodobým, náhlym a násilným pôsobením vonkajších vplyvov.

(3) Pracovný úraz nie je úraz, ktorý zamestnanec utrpel na ceste do zamestnania a späť.

a len malý dodatok obedná prestávka nie je plnenie pracovných úloh. Takže zamestnávateľ bohužiaľ postupoval správne.
Eva Zedeková
13.10.10,16:22
Veľmi pekne ďakujem za informáciu i keď ma to nepotešilo. No nedá sa nič robiť, zákon je zákon. Aj tak ďakujem za odpoveď.
S pozdravom Evka