Ihny123
12.10.10,18:48
Dobry den,chcem sa spytat,ake su podmienky na vytvorenie taxi sluzby,a ci mi vystaci iba obycajne vodicke opravnenie typu B.A zaroven chcem rozbehnut rozvoz pizze,a ci je problem ze jedno auto sa vyuziva na jeden ucel,a ako to je s tou podporou podnikatelov v hodnote cca 3700 eur.dakujem
korela
12.10.10,22:40
Dobry den,chcem sa spytat,ake su podmienky na vytvorenie taxi sluzby,a ci mi vystaci iba obycajne vodicke opravnenie typu B.A zaroven chcem rozbehnut rozvoz pizze,a ci je problem ze jedno auto sa vyuziva na jeden ucel,a ako to je s tou podporou podnikatelov v hodnote cca 3700 eur.dakujem


Ja sa vyjadrím iba k zámeru rozvozu pizze.
Tam je už dosť veľká konkurencia. Neviem kde budeš pôsobiť, ale v podstate je to jedno svojím spôsobom. Čo si človek môže objednať v čase nejakej núdze sú práve iba pizze,síce chutné ale kalorické. Horšie je to so zdravou výživou. Šalát si objednať ako donášku je kumšt, mne chýba na trhu napr. donáška plnených lokší. Je to naše jedlo, podstatne menej kalorické, záleží od plnky. A bol by si možno prvý na SK. Stačí sa dohodnúť s výrobcom.
Už sa nečudujem, že na Vianočných trhoch sú všetky lokše rovnaké. Ja naivka. Domáce...
.
Ja viem, cesta ľahšieho odporu.
profesional
13.10.10,02:55
Ja sa vyjadrim k tej taxisluzbe. Prevadzka taxi je KONCESOVANOU zivnostou. Takze sup sup nastudovat prislusnu cast Zakona o zivnostenskom podnikani.
Danielle369
13.10.10,05:50
Koncesovaná živnosť je zmenená od 01.06.2010

Koncesované živnosti sú od 1. 6. 2010 zrušené. Živnosti, ktoré do 1. júna 2010 boli zaradené medzi koncesované, budú zaradené medzi viazané živnosti. Od 1. 6. 2010 sa živnosti rozdeľujú na remeselné živnosti, viazané živnosti a voľné živnosti. Uvedená zmena súvisí so zrušením paragrafu 9 Živnostenského zákona (§ 9 Rozdelenie živností sa zo Živnostenského zákona vypúšťa).

Táto zmena znamená zrušenie povoľovania živností zo strany živnostenských úradov. Zaradením koncesovaných živností medzi viazané bude celé živnostenské podnikania postavené na princípe ohlásenia. Dňom ohlásenia vznikne živnostníkovi oprávnenie na podnikanie. Je potrebné zdôrazniť, že napriek tejto zmene sa nemenia podmienky odbornej spôsobilosti, ktoré musí podnikateľ splniť.