bupi
12.10.10,21:08
Uvazujem o kupe overlocku. Zatial mam vo vyhlade 4 nitkovy Singer, ale dam si poradit. Mozno by stalo za zvazenie hladat taky, ktory ma aj zasobnik na odstrihy. Kedy sa da vyuzit dvojihla? Akej znacke dat v sucasnej dobe prednost? Vdaka za rady.
hubatá
12.10.10,19:17
Chceš na ňom podnikať, založiť si živnosť?
durisovad
12.10.10,19:19
Skus sa poradit s nejakou profesionalnou krajcirkou, ta bude mat asi najvacsie a najlepsie skusenosti.
bupi
12.10.10,19:29
Budem ho pouzivat na domace sitie. Sijem dost vela, rozne materialy a velkosti, aj mini vecicky, takze by sa mi zisiel snad taky s volnym ramenom.
hubatá
12.10.10,19:50
Neviem či na také domáce šitie potrebuješ overlock, čím viac funkcií, tým viac sa na ňom narobíš lebo ak máš uprostred šitia vymeniť nejaké prídavné zariadenie na ušitie miniatúrneho rukávika, tak si to rozmyslíš. Overlock by som použila na takú sériovejšiu výrobu t.j. ten istý druh roboty vo viacerých kusoch. Myslím že aj častejšie sa overlock kazí lebo stačí niekde zapadnutá niť a už ti to trhá. A je aj drahší od obyčajného domáceho šijacieho stroja. Veď také tradičné overené značky sú dobré napr. Singer. Videla som aj českú tradičnú značku Lada a vyzerá veľmi dobre. Nemám však dobré skúsenosti s poľským Lucznikom.