patotn
13.10.10,01:02
chcel by som dovážať na slovensko prírodné prípravky z Číny.
čo na to hovoríte?bol by tu o ne záujem?
predávať radšej formou eshopu alebo si nájsť odberateľov co
by ich predávali vo svojich obchodoch?

neviete poradiť kde získať kontakty na firmy kt sa zaoberajú
výrobou alebo vývozom takýchto prípravkov?
napadlo ma požiadať ambasádu číny či by nedoporučila nejaké
firmy,pripadne ešte osloviť spoločnosti čo sa venujú
sprostredkovaniu obchodu s čínou.
nemáte nejaké odporúčania ako na to?
profesional
13.10.10,03:00
1. Aby sa cinania s tebou bavili, budes musiet robit pomerne velke objednavky. Napriklad za kontajner (povedzme za 10.000 eur + doprava).

2. S navjacsou pravdepodobnostou to pri vstupe do EU budu kategorizovat ako potravinu, potravinovy doplnok, kozmetiku, alebo liecivo registrovane ci neregistrovane. V kazdom pripade budes musiet dat vsetky dovazane vyrobky na rozbor ci nie su zdraviu skodlive. A to je zalezitost na mnoho mesiacov a za mnoho tisic Eur.

3. Na niektore komodity ma EU stanovene rocne dovozne kvoty. Moze sa ti velmi lahko stat ze sa do nich nezmestis.

4. Rataj s tym ze ak ti tovar do obehu v EU nepustia, cinania ti peniaze nevratia. A to si pis ze budu chciet platbu vopred.

A je tu este mnoho inych problemov. To nie je len tak..
pepsikova
13.10.10,03:59
...ešte nič nemáš a už máš starosť, ako predávať?..
patotn
13.10.10,04:05
dakujem za super odpoved
mam uz nejake adresy co som nasiel ale to su americke firmy,ktore ich vozia z ciny tak
rozmyslam ci by nebolo vhodnejsie to kupovat radsej od nich a u nas predavat.
co vy na to?
pepsikova
13.10.10,05:39
...my na to nič...
patotn
13.10.10,06:21
mam na mysli ci to radsej vozit z usa alebo priamo cina.
ktora moznost je podla vas vhodnejsia,jednoduchsie vybavovanie,vacsia serioznost predavajucich atd?
profesional
14.10.10,06:38
Z hladiska zakonov EU je to uplne jedno ci dovazas z USA alebo z Ciny nakolko z hladiska europskeho prava je aj jedno aj druhe tzv. tretia strana resp. krajina mimo EU.

Podstatne lacnejsie vyjde najat si exportneho zastupcu v Cine co sa postara o to aby si obchodoval iba so serioznymi firmami ako preplacat americanov.

Na druhej strane u americanov mas moznost obratit sa na Federal Trade Commision v pripade akychkolvek problemov alebo neserioznosti..